Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 09:45

Имам доста ограничен бюджет и почти се бях спряла на Пентакс K200 с китовия обектив и един 50мм. 1.4, да кажем за толкова биха ми стигнали парите, а и занапред не се очакват да потекат реки от пари при мен:))Пентакса е стабилизиран, другите обективи. след време биха ми били по силите....
Обаче разглеждам си днес Павилиона и взех да се питам дали пък няма да е добра идея да си взема един Никон 60 с китовия пак и един Никор 50мм/1.8, в много краен случай бих могла сигурно да събера пари за Д 80, ама ще ми е нанагорно. Искам да снимам портрети и пейзажи, за макрото така или иначе нямам сега пари....
Чета ви най-редовничко, знам какви страхотни предложения ще имате, но ключовата дума е нямам много пари и няма и да имам:) След време най-много да мога да си позволя още един-два обектива, ама и не мисля, че човек снима с повече от 3-4??? Мислех в началото за Оли Е-510 , но снимах с един 410 и на закрито беше ужас, което ме отказа от него.
Та като имате предвид тези ми разсъждения, ще се опитате ли да бъдете конструктивни и малко да ми помогнете?

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-07-08 09:53

Ох, леле, пак ще почнат сега Никон, Канон, Пентакс и прочие схватки [smilie18]
Всъщност, по мое мнение, никой не може да ти даде правилен съвет в случая. Пентакса не е лош вариант за ниския бюджет, с който разполагаш. Стабилизацията му е едно голямо предимство пред Никон и Канон, тъй като при тях стабилизирани са само отделни обективи, които по правило са по-скъпи, така че за да имаш там стабилизация, ще се налага да инвестираш повечко. Като екстри и качество разликите между отделните марки, според мен, имат значение само за професионалистите, а нито ти, нито аз сме такива все пак :-)
Помисли и за Сони като вариант, един мой познат го взе и да ти кажа, никак не е лош.
Иначе аз снимам с Никон Д80 и съм доволен, но Никон са скъпа марка... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 10:03

Аз снимам сега със Сони 5, да мислих за Сони, но ми се стори, че обективите са доста скъпи...Дори сега видях предложение за Сони Алфа 200 с китовия за 820 лв.. се ще мога да взема и още един обектив.... докато ровех из нета попаднах на това

http://www.edepot-bg.com/forums/viewtopic.php?t=365

и се чудех дали някой има преки впечатления?, защото ако можеш да имаш, който и да е от апаратите от САЩ, това доста променя нещата, разликата в цената е значителна, но не познавам никой, който да ми донесе..



Публикацията е редактирана (06-07-08 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: seymour_sz   
Дата:   06-07-08 10:07

Да, ако ти го донесат, има разлика, но ако го купиш с пратка и платиш мито, ДДС и доставка, по-добре оттук с гаранцията...
За обективите на Сони като цена не съм гледал, но едва ли са по-скъпи от стабилизараните аналози на Никон. Вярно, че нямат май гамата на Никон и Канон, но бързо напредват :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: J0R0   
Дата:   06-07-08 10:13

Пентакс K200 е идеалното бюджетно решение.
seymour_sz го е казал по-горе

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: nyx40   
Дата:   06-07-08 10:14

Виждал съм снимки на Сони...макар да съм фен на Канон, признавам, че на моменти разликата е очевадна в полза на Сони[smilie7] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 10:26

Да, аз сравнявах снимки с моето сони, дето е сапунер и от Олито Е410 и като цветове и шум сонито беше равностойно( сега ще ме изядат сигурно) но обективите са доста скъпи- мога да взема китовите, има сносна цена, например това

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&base=1&catalog=2&product=3516&show=additional#slides-pane-1

но се страхувам, че после ще увисна нищо друго да не мога да купя като обектив, понеже наистина нямат обектив под 500 лв.....Може би ако някой сподели как се държат китовите на сони....
Останах с впечталение, че тези доставчици, към които дадох линк, дават крайна цена.....



Публикацията е редактирана (06-07-08 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: bvidenov   
Дата:   06-07-08 10:36

и аз се блъскам на този въпрос от 2 месеца. Първо мислих Sony, нo e много тежко бе. Май съм решил за D60. Преди месец се разхождах из Горбушкин двор в Москва, където има стотици магазинчета за фото техника. Ценитe са като в Щатите или малко нагоре. Та там местната фото-мафия ме убеди за Nikona. Пък като потребители са почти като нас. И бюджетно и манталитетно. Статистически отзивите за него бяха най-добри. Pentax-a, го отхвърлиха веднага, заедно с Olympus. Ta ако имаш връзки из Русия е вариант за по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: elenaa   
Дата:   06-07-08 11:31

Сони а100 в метро с почти 50% намаление от 900 на 500 (грубо) с един обектив....

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: bvidenov   
Дата:   06-07-08 11:35

Цената е добра, но е 2 годишна машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Muadib   
Дата:   06-07-08 11:41

Jaly, напиши колко максумум си готов да похарчиш за техника и какво според теб трябва да включва комплекта. Така ще олесниш тези които ще дават съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 12:36

Muadib, ами написах- имам 1300лв, мога да докарам до 1500 но това ми е тавана в момента, при това положение искам да имам все пак два обектива, искам да снимам пейзажи и портрети, макар да обичам макро, за специален макро обектив сега няма да ми стигнат парите.... И така,, въртя суча и наникъде не тръгвам, накрая ще си убия мерака за нова машинка от четене[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: darksorrow   
Дата:   06-07-08 13:00

Цената е добра, но е 2 годишна машина.

леле, наистина неизползваемо [smilie10]

Пентаксът е съвсем ок в случая, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 13:02

ахм darksorrow и аз натам пак се връщам, гледам,гледам и по добро за малък бюджет май не намирам... освен втора ръка, но не съм в СФ и честно ме е страх да купя без да съм го видяла дори...

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: darksorrow   
Дата:   06-07-08 13:06

втора ръка вече е по-така ситуацията... в смисъл - ако уцелиш коректен човек, особено ако и машинката има остатъчна гаранция, аз лично проблем не виждам, но тук вече нещата опират и до доста лично мнение. на секънд хенд може да си вземеш доста варианти, дори тела от по-сериозен клас и пак да останат стинки за обективи, но това си преценяваш сама.

иначе в бюджетния клас к200 си е съвсем читав хапарат с доста приличен китак, а 50/1.4 е много добър обектив определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 13:56

darksorrow [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-08 14:12

Я кажете какви са проблемите със Сони и кое му е тежко?

От няколко години съм с Минолта, от скоро със Сони (А300). Не са толкова тежки - 500 - 600 грама, вярно малко по-тежки са от Никон Д40 или Канон еос-400Д.

А200 и К200 май нямат почти никакви разлики - освен може би по-бързия и точен фокус и по-добрия механизъм на затвора и огледалото на Сони срещу по-добре направеното тяло и по-добрия визьор на Пентакс.

Обективи има за Сони ама по-добре от вън купувай с поръчки по-мрежата. Вече сме в ЕС и това според мен е начина - в БГ е малък пазара и са доста високи цените.

За Сони мога да препоръчам втора ръка от и-бей да си вземеш:

1. Минолта 50 ф1.7 - 70-90 Евро (по-евтин от 50 ф1.4, но почти толкоз хубав)
2. Минолта 70-210 ф4 - 150-200 Евро

С нов Тамрон 17-50 ф2.8 или нова Сигма 17-70 ф2.8-4.5 - може да смениш обектива дето идва с тялто за по добри резултати.

Според мен няма грешен избор при тия двата. Канон и Никон май нямат толкова добри модели в най-ниския клас в момента. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 14:17

Благодаря ти hotsnail, много ми беше полезен....

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Kanonir   
Дата:   06-07-08 14:39

Хвърли един поглед и тука:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/xsi-field.shtml



Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-08 14:58

Канонир новия Канон 450Д е супер хубав ама е малко скъп май. 40Д е съвсем малко отгоре пък има и други интересни екстри или бъркам 1400 срещу 1800 лева в павилиона. Та не ми е ясно защо да си взимаш 450Д въобще, не е много по-евтин от 40Д, пък е доста орязан (въпреки спот меренето).

Новия 1000D пак ще е по-скъп, но и чувствително и по-слаб от Пентакса и Сонито.

За това казах че май няма в момента подходящ модел на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Kanonir   
Дата:   06-07-08 15:12

Jaly написа:

> Имам доста ограничен бюджет и почти се бях спряла наПентакс K200 с китовия обектив и един 50мм. 1.4, да кажем за толкова биха ми стигнали парите....



hotsnail аз в павильона цените не ги знам това което виждам в В&Н е:

Pentax K200D SLR Digital Camera (Camera Body) - $719.95

Canon EOS Rebel XSi (a.k.a. 450D) SLR Digital Camera (Black) - $ 749.95


та затова линка по-горе
[beer]



Публикацията е редактирана (06-07-08 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-08 15:20

Да ок, ако е от щатите може и да имаш право. В БГ е така:

Пентакс К200Д - 930 лева (1060 с китовия)
Канон 450Д - 1400 лева (1550 с китовия)
Канон 40Д - 1800 лева
Сони А200 - 855 лева (920 с китовия)

Пък ако гледаме извън Бг виж цената на Сони А200 в Германия - 330 Евро тяло, в Б&Х ако се не лъжа беше 550 Долара с китовия.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Kanonir   
Дата:   06-07-08 15:29

Сега видях че за К200 имат в В&Н:


$100.00 Mail-In Rebate available
и
Give me a better price

но не ми се звъни да питам....

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Jaly   
Дата:   06-07-08 16:02

Момчета, хубаво спорите, ма за мен 400лв отгоре са си много пари,( Kanonir
нямам ги, ако не стана ясно...нито имам кой да ми донесе, а и губя гаранцията,но и да намеря още толкова - ще се окажа само с тяло с един обектив и без шансове за друг скоро)....

Та горе долу така се оформи- между Пентакса и Сонито да избирам.... За съжаление в Павилиона го нямат Пентакса само с единия китов или само тялото, пък аз "мъж го искам - сега го искам" и нямам търпение.....[smilie25]
А двата модела с двойния кит струват точно по 1329лв , но аз хич не съм убедена за вторите обективи.....на Сони е 75-300, на Пентакса 50-200...



Публикацията е редактирана (06-07-08 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Да попитам нещо:)
Автор: Kanonir   
Дата:   06-07-08 17:08

Хич не спорим даже, уточняваме [smile] , пентакса е по-добрата оферта и в Б&Х, аз съм недогледал просто!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »