Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   05-07-08 11:25

Здравейте,

препоръчайте ми някакъв кадърен телеконвертор, но все пак имайте предвид, че не снимам с марк3, ами с един фз50 и няма да се изхвърлям с парите... Бях си харесал Raynox DCR-2025Pro, обаче нещо не ми се дават 150 евро за него... Някакъв еквивалент, ако някой има и предлага също би ми било интересно...

А, и видях, че има телеконвертори с макро фокус опция - някой по-запознат ако каже някоя дума за тях би било от полза.

Мерси на всички отзовали се :)

Поздрави,
Влад
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: xborox   
Дата:   05-07-08 12:05

Аз ползвам макро конвертора Raynox DCR-250 именно с FZ50. Резултатите са добри, но дълбочината на полето е доста голяма при дългото на обектива, а при тази матрица няма как да снимаш на F11. С wide и tele конвертори нямам опит [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: ogimag   
Дата:   05-07-08 13:15

Докато снимах със сапунерки съм бягал от конверторите. За мен това си е набутване излишно с пари. Ама ти си знаеш. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-07-08 13:45

На този етап е безмислено...сички конвертори за сапунерки много мажат и кривят няма смисал... нишо добро няма да излезе....щракай си така :) Дал господ лев да си земеш дслр [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   05-07-08 14:43

Работата е, че скоро няма да преминавам и поради простата причина, че няма да имам достатъчно време да ходя и да цъкам където искам и каквото искам, а именно в природата животинки с макро проксарни лещи или wild life. Иначе дслр-и вече под път и над път сходен клас с китов обектив излязоха, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: ogimag   
Дата:   05-07-08 17:34

Човек и добре да живее- минава на дслр. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   05-07-08 19:48

И все пак - кажете някой не върховен, но все пак сносен телеконвертор... и 1.7х би ми свършил работа, но не знам защо си мислех по-скоро за 2х или дори 2.2х [smilie5]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-07-08 20:28

Чел съм че телеконвертор над 1.4x няма смисал... Просто 2 или 2.2 много ще криви и няма нищо да излезе :)
земи нещо 1.4х [smilie24] Даже ти трябва да имащ специално за панасоник конвертори поразрови се в и-нет

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   05-07-08 20:36

Има някакъв смотан 1.7х, ама не можах да намеря къде се продава в България... Явно ще се взима нещо друго [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: didesignbg   
Дата:   05-07-08 20:49

Olympus TCON-17, както и nikon(не го помня как му е заглавката). Потърси в dpreview форума на панасоник има доста читави неща с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: borisyankov   
Дата:   05-07-08 23:10

pd, стига си говорил глупости да заблуждаваш човека.

Макро конвертор със сигурност си струва, особено на Raynox. Имах такъв имам сума ти кадри - някои с малко повече аберации от желаното, а други пък много добре.

За телеконвертори не знам, но предполагам скъпите на Raynox също биха си стрували (за сапунерка). Обаче за евтини няма как да те посъветвам защото нямам опит с такива.

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   05-07-08 23:36

Май най-накрая ще си взема тоя възлибен Raynox и ще си цъкам с него, пък като мина на слр ще си го взема на него - 62мм мисля е резбата на конвертора - все ще му намерим приложение [smilie8] А тия дни ще се поразровя за конверторите, които didesignbg препоръча :)

Благодаря на всички [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: juslen   
Дата:   06-07-08 02:20

Имах удоволствието да снимам един ден с моя FZ-50 и един Raynox DCR-2025Pro.
Резултатите бяха повече от добри.Почти всички кадри бяха ясни и с минимални изкриявания.Така че за целта е супер,но е скъпичък.
На Panasonic оригиналния 1.5x съм слушал че бил много добър понеже е проектиран за него но не съм го пробвал.

Иначе телеконверторите под 100лв,разни Bower-и не стават за абсолютно нищо,поне със сапунерки.
В Крайна сметка на FZ-50 при намаляване на резолюцията на 3MPx оптичния zoom става 21.4x,на мене ми стигат[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   06-07-08 06:46

Работата е, че аз снимам обикновено в RAW и нямам опцията да си намаля резолюцията/увелича оптичния зуум :) Някаква представа къде в бг мога да намеря 2025про?[smilie25]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: xborox   
Дата:   06-07-08 09:31

Цената на този телеконвертор обаче също си заслужава [smile] 229,95$ в е-bay [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vlex   
Дата:   06-07-08 18:36

Днес снимах на 2мпксла с 4х цифров зуум и открих, че при 420мм прави зуум 85.5х, а снимките стават доста приятни и без телеконвертор... МАй засега ще си снимам без конвертор, пък живот и здраве някой ден като взема и дслр - тогава :)

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   06-07-08 18:50

джуслин, доколкото знам оптичният зум си е оптичен зум независимо коко намаляваш мегапикселите на картинката???

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-07-08 19:03

не са глупости за макрко не знам но за теле ако х2 е греда ползвал съм

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: juslen   
Дата:   07-07-08 00:18

Като се намали резолюцията на 3MPx се ползва само центъра на матрицата и се променя фокусното разстояние.Затова и zoom-a нараства от 12x на 21.4x,ако се включи и дигиталния тогава става 85.5x

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: PlamenT   
Дата:   07-07-08 08:54

Мога да ти продам Raynox DCR-2025Pro неразличим от нов в допълнение със сенник и преходник за резба 55мм, всичкото това в комплект за 220лв.

В София съм, и ако искаш да си направиш проби, можем да се разберем за среща!

Ако имаш интерес пиши на ЛС.



Публикацията е редактирана (07-07-08 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: За телеконверторите...
Автор: iasen4o25   
Дата:   07-07-08 14:06

е тука ще намериш всичко за панасоник и теле или уайд конвертори.

http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/index.html


най- добрия избор е никонския , но като видиш колко струва ще разбереш защо не ти го препоръчвам. ако не гониш макс увеличение тогава Рейнокса отпада защото е по мек от Олимпуса. аз също имам Олимпус ТКОН-17 и съм много доволен и цената му е доста прилична, аз го поръчах в фотопавилиона и ми го донесоха за 2 седмици, защото другите фирми който го предлагаха му искаха повече. ако се интересуваш дай едно меилче на ЛС и ще ти пратя снимки с ФЗ 30 и ТКОН -17.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »