Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерии!?!?
Автор: zdravcho   
Дата:   30-06-08 10:12

Някой сблъсквал ли се е със следния проблем: преди малко повече от 1/2 година си взех втора батерия за апаратчето (Никонче) - не оригинална, от заместителите. Преди 1-2 месеца започна да отчита некоректно състоянието на батерията. Като е на стендбай показва около 1/2 батерия. Започна ли да щракам изведнъж скача на пълна и по някое време на празна. А от няколко дена въобще не ще да работи с нея. Като я сложа да се зарежда почти веднага се изключва като заредена. Има ли начин да "хакнем батерията" че да комуникира с апарата коректно или да пия една студена бира

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-06-08 10:16

Всичко това става от постоянното дозареждане на батериите .


Сърдете се на себе си !


Само пълен цикъл от зареждане и разреждане осигуряво безпроблемна експлоатация !


Слушате разни лъжливи продавачи и им вярвате .


Това е резултата .

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: mixmike   
Дата:   30-06-08 10:18

Най-вероятно си е заминала.
Имах такъв "заместител". На 3-тия ден - пълно заредена, но сложа ли я в апарата и натисна спусъка, успява само да блокира апарата и толкова. Сменияха ми я, новата е ОК.
Според мен - ходи за нова и сам прецени дали да си вземеш менте или оригиналдЪ[smilie5] [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-06-08 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: Amigo   
Дата:   30-06-08 10:20

освен да ти кажа да си купиш оригинална, друго не знам какво [cool] то затова е написано в инструкциите за ползване да се взимат никонски артикули [smilie8] евтиното почти винаги излиза по-скъпо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-06-08 10:21

Вие наистина ли очаквате неоригиналните батерии да карат колкото оригиналните [smilie11]


[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   30-06-08 11:11

е при мен е така... да чукам на дърво... за сега неоригиналната ми кара повече от оригиналЪ (mixmike [smilie18] )
ма аз не съм и с Никон...така че може и от т'ва да е

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: zdravcho   
Дата:   30-06-08 12:25

pmartinov: Батерии недозареждам. Ползвам до дупка, докато покаже индикатор за празна батерия. Батериите за светкавицата също. След което ги слагам във фенерчета и ги оставям да си светят докато изгаснат и чак тогава в зарядното. А от 3-те зарядни за АА батерии ползвам Унирос щото му е най-малък зарядния ток. Знам за какво иде реч. Тука проблема според мен е от платчицата вътре в батерията. Но явно, уж по-големия капацитет, пак не си заслужава да се правят компромиси

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии!?!?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-06-08 12:30

zdravcho [smile]

По-голямия капацитет е кукучката на която кълват само шаранчетата братче [smilie3]


По- евтиното ВИНАГИ излиза ПО-СКЪПО !


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »