Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Автофокус на Пентакс К200
Автор: dsmt   
Дата:   30-06-08 10:44

Като щастлив нов собсвеник на Пентакс К200 по цял ден си играя с него с цел разучаване на това какво може и какво не.Вчера се получи ситуация,която малко ме озадачи.
Ситуацията е следната:зелена стена на стая,върху част от нея пада сянка.Установих,че апарата по никакъв начин е може да се фокусира върху засенчената част на стената.Върху осветената нямаше проблем.На границата между осветена и засенчена част фокусира,но бавно и доста се мъчи-моторът сработва няколко пъти,докато успее да нагласи автофокуса.
И като цяло,забелязах,че в по сенчести места или в помещения,апарата фокусира бавно.Обектива е стария китак.Чудя се имали някакъв проблем с обектива или си е нормално при такава комбинация от тяло и и китак фокусирането да е бавно?

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: djogata   
Дата:   30-06-08 10:52

Ако пробваш да фокусираш на гладка, равномерно боядисана стена, няма да стане с какъвто и да е апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: dsmt   
Дата:   30-06-08 10:55

Ами не,стената не беше гладка.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: ibk   
Дата:   30-06-08 11:08

Видях, че ти се е сбъднала мечтата, за което - ЧЕСТИТО!

Та, значи - какво означава - "стената не беше гладка".
Повечето стени, боядисани с какъвто и било цвят, ако са в сянка са много лошо условие за фокусиране на който и да е апарат - контраста е малък (както и джогата ти е казал).
Относно бавното фокусиране в помещения или сенчести места - без снимка с екзиф - няма как да се отговори на въпроса, а темата ще се превърне в "как си се прецакал... и т.н."

Аз например нямам такива проблеми, а съм с ДС - доста по-бавен и стар апарат...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   30-06-08 11:30

Аз съм с К100Д и също нямам никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: zaiko   
Дата:   30-06-08 11:51

Мда... когато не познаваме начина на работа на дадена система може да се получи такова разочарование. Дори да е грапава стената, ако е боядисана в един цвят и е на сянка, автоматично контраста е мнооого по-нисък от този на осветената стена. Логично няма да можеш да фокусираш.


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: kolcho   
Дата:   30-06-08 11:54

dsmt написа:

> И като цяло,забелязах,че в по сенчести места или в
> помещения,апарата фокусира бавно.

Това е една от "екстрите" на системата Пентакс. Ще трябва да се примириш - не е болка за умиране.....

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: zaiko   
Дата:   30-06-08 12:07

слушай kolcho [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: dsmt   
Дата:   30-06-08 13:09

Малко встрани от темата,но смятам ,че автоматичния баланс на бялото не работи много коректно/примерно в стая,осветена с обикновена крушка/.Някой има ли наблюдения по въпроса или аз си въобразявам,че е така?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: deathzone   
Дата:   30-06-08 13:21

На мен ми работи чудно.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: darksorrow   
Дата:   30-06-08 13:25

нормално е да е така.

АФ на тъмно си е принципно по-бавен при Пентакс, но пък е коректен, казват... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокус на Пентакс К200
Автор: ibk   
Дата:   30-06-08 13:44

Автор: dsmt
Дата: 30-06-08 13:09

Малко встрани от темата,но смятам ,че автоматичния баланс на бялото не работи много коректно/примерно в стая,осветена с обикновена крушка/.Някой има ли наблюдения по въпроса или аз си въобразявам,че е така?



Почти на всички ДСЛР-и е така - когато снимаш на крушка, или снимай в РОУ или си нагласи белия баланс на пресета за крушка - Tungsten.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »