Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pasha   
Дата:   27-06-08 20:13

Искам да попитам за телеконвертор за Никон 1.4, проблема е, че видях няколко различни и не знам точно кой е подходящия и основния въпрос: ще работи ли автофокуса на Никон Д40 предвид липсата на мотор?! Също има ли еквивалент на друга марка по-евтин който да си заслужава или единствения логичен избор за Никон е Никон?! Ако подскажете и за цена на ново и старо - супер!!! Много мерси и някой ако иска да се заяжда и прави на интересен - Х-а горе в десния ъгъл!!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: Amigo   
Дата:   28-06-08 18:25

Ето тук по темата и тук, надявам се да се справяш с английския [cool] [smile]

Nikon currently offers 3 AF-S teleconverters that will work with the D40.
They are as follows:
TC-14E II 1.4x magnification $419.99
TC-17E II 1.7X magnification $469.99
TC-20E II 2.0x magnification $459.99

It is important to note that if you are tempted to look for a teleconverter from another manufacturer, it must use the Nikon AF-S mount to work with your camera. The D40 and D40X do not have the auto-focus motor in the camera body, but rather use lens that have the auto focus motor in them (AF-S). Thus you must use a compatible teleconverter.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: splendor   
Дата:   28-06-08 19:59

Автор: pasha
Дата: 27-06-08 20:13
--------------------------------

Точно преди ден имах запитване относно ето този телеконвертор : http://www.thkphoto.com/products/kenko/slrc-03.html
който е на цена 155лв у павилиона, но очакват доставка. Аз си поръчах един и се надявам до 2-3 седмици да го доставят. Ако ли не ще търся друга алтернатива.

Та относно моята тема за конвертора, никой не можа да ми каже нищо. Може би няма компетентни във форума относно Кенко конверторите.

Дано сполучиш на повече късмет [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pmartinov   
Дата:   28-06-08 20:39

Ако очаквате някой да ви каже че най-евтиния конвертор който сте намерили в нета е най-хубав имате пълни основания да не му вярвате [smilie3]



http://img90.imageshack.us/img90/289/dsc00144qx5.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: Amigo   
Дата:   28-06-08 21:03

Все пак не каза за какво ти е този телеконвертор [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pasha   
Дата:   29-06-08 00:56

Мерси много за мненията!!! Ами за да си увелича диапазона на 55-200 ВР в случай на нужда но след като пуснах темата тук попаднах на една статия в интернет за конверторите на Никон в която пише че употребата им има смисъл единствено ако снимаш с обектив от 2.8 нагоре, иначе става много много тъмно и не си заслужава!!! аз засега имам китовия и 55-200 и много ми се искаше да си взема конвертор за да покрия по-голяма граница но като прочетох тази статия се разочаровах!!!! По принцип много искам да си купя 50мм 1.4 но липсата на мотор ме спъва а четох някъде тук че в края на лятото се очаква нов 50мм 1.4 - предполагам че него ще го направт с мотор - с този обектив предполагам вече си заслужава конвертора но принципно ако се ползва само за него не си заслужава влагането на толкова пари!!! 85 1.8 е май по-евтин даже!!!! Не знам още - през живота си не съм пипал конвертор и не знам какво да очаквам!!! Мерси много за помоща!!![beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: Amigo   
Дата:   29-06-08 01:26

pasha, избощо не се занимавай с телеконвертор, ако няма да ползваш нещо от 200-300 мм нагоре с ф 2.8 или 4 [cool] По-добре събери малко повече пари и си купи един по-свестен обектив до 300 мм. [smilie3] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pmartinov   
Дата:   29-06-08 11:53

На обектив със светлосила над бленда 4 конвертора е кофти .



Публикацията е редактирана (29-06-08 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pasha   
Дата:   29-06-08 13:14

Именно до това заключение и аз стигнах!!! :)
А знаете ли дали наистина ще има нов 50мм 1.4 и дали ще бъде с мотор?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pmartinov   
Дата:   29-06-08 13:16

Ще има [smilie24]

Естествено че ще е моторен [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pasha   
Дата:   29-06-08 13:27

Ееее - Супер тогава! Дано и да е на нивото на стария!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: pmartinov   
Дата:   29-06-08 13:31

Ааа неееее !

По-добър ще е [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-06-08 21:28

земи си за тия пари едно 70-300 :) като гледам че са по 450$ конверторите...тои обектива е толкова [smilie7] макар че съм чел че на 200мм пак тря да затваряш яко блендата за да има контраст и острота...
пак ще ти е тъмно...ама не те знам
Ако в 12ч на обяд искаш да снимаш патки няма да е проблем :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за телеконвертор Никон 1.4
Автор: vankostrong   
Дата:   29-06-08 23:45

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=798581&t=731674&phorum_uriauth=#reply_798581

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: adutsov   
Дата:   30-06-08 10:08

Аз ползвам кенко 1,4 на никкор 300/4. проблема е, че не дава добър контакт с обектива и от време на време губи информация за диафрагмата и губи автофокуса! Като оптично качество е доста задоволителен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »