Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Запитване за Е-500 Olympus
Автор: ufo   
Дата:   06-06-08 09:33

Здравейте имам една приятелка, която притежава Olympus E-5oo купуван на времето коплекта "Ultra zoom" ли какво го водеха с двата обектива единия беше ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm, а другия беше ZUIKO DIGITAL 14-45mm. Имам следния въпрос: Възможно ли е с времето апарата след като се снима вечерта и нощно време да е започнал да вкарва повече шум от колкото като е бил нов? Каква може да е причината? [smilie8]

Благодаря ви предварително за отговорите! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: Davidoff   
Дата:   06-06-08 09:35

Възможно е ако навремето е било през зимата, а с времето е дошло лятото.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-06-08 09:37

Нее, не може.
Просто ИСО-то сигурно е високо, особено ако е оставено на авто.
Дай снимка да видим!

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: ufo   
Дата:   06-06-08 09:39

И няма начин да се оправи? В смисъл начин, който не вкючва сервизи разбира се, защото той си снима супер, но приятелката ми каза, че на тъмно го е забелязала, че вкарва повече шум вече...


Нямам снимки, но ще взема да ви покажа. Виж изобщо не се сетих да питам за това дали е снимала на Авто[smile]



Публикацията е редактирана (06-06-08 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: ufo   
Дата:   06-06-08 09:44

Това което най-вече ме интересува, е че не е възможно да си става ей така с времето нали, ако става вече говорим за сервизи и т.н. Приятелката ми не е професионалистка, но мисля че си познава апарата все пак и за това реших да пиша тук, все пак в този форум няма случайни хора 90% си изкарвате хляба с фотография [smile] а другите 10% са като мен [smilie5] питат и се учат[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: Davidoff   
Дата:   06-06-08 09:46

1% си изкарват хляба с фотография ама това няма значение [smilie3]
Нищо и няма на апарата най-вероятно. Или е снимала на високо исо или наистина е от температурата. На зима ше се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-06-08 09:53

ufo - май ще трябва по-дълго да ти се обяснява ...
При по-тъмно е необходимо да се снима на по-висока чувствителност ИСО.
При по-високо ИСО при дигиталните апарати се появяват повече шумове.
Дали стана по-ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: Запитване за Е-500 Olympus
Автор: ufo   
Дата:   06-06-08 09:58

Да да това го знам още на навремето с един стар 3.1 мегапикселов Олимпус, който имах. Не съм professional ама има нещо в китарката ми все пак [smilie18] [smilie18] мен най-вече ме интересуваше дали е възможно ей така от времето да стане[smilie7] Пък и не е в мен апарата да го пробвам лично[smilie8]


П.П - Е 1% може и да са Davidoff прав си :), но като цяло ако има работа и повече пари 90% сте готови от сега да почване работа като професионалисти [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-06-08 10:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »