Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: новия проект на fressko
Автор: itilien   
Дата:   05-06-08 17:03

Дам, реклама на студиото с неправомерно използвана песен.

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: pupcho   
Дата:   05-06-08 17:06

Този линк е за всички Вас, дето си изляхте злобата, особено за господина AndreyIst https://photo-forum.net/i/879620&CATEGORY_ID=1
Комплекси, комплекси, яд, простотия, ама айде...

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: chukov   
Дата:   05-06-08 17:08

ХМ, малко сякаш не трайвате критика ми се струва

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: dau   
Дата:   05-06-08 17:09

айде още 1 да си прави реклама тука...

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   05-06-08 17:17

Ама dau, искам и аз малко реклама. Как фотографската общественост ще разбере що за учен съм. Е, тя може и да не се интресува, но пък аз съм длъжен да си кажа.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   05-06-08 17:21

chukov, критиката е неприятно нещо. И аз я мразя, щото не се вписва на чувството ми на непогрешимост.
В този ред на мисли ще е хубаво да покажа какви рецензии получаваме понякога за научните си статии от западни рецензенти - правят ни на г.з. Ама преглъщаш и продължаваш да се трудиш.

pupcho, душо анонимна... ма си сладко бее ..

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: pupcho   
Дата:   05-06-08 18:04

Ама г-н AndreyIst, то критиката трябва да е градивна, смислена, а не злобна и завистлива.А при теб е точно така.Ха, правили те на гъз, е защо, нали си фърст.Така гледайки творбите ти, немога да кажа нищо, освен че си аматйор и дори нямаш елементарни познания за композиция и светлина.Не те знам с какво правиш снимките, ама като имаш такова самочуствие, малко се замисли! Ъо това се отнася и за някой други плюваюи в този форум.Че като те гледам рейтинга единствено на стихотворенията ти се дължи.Ама това тука не е поетичен форум! [beer] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   05-06-08 18:23

Ха ха ха, това вече е добре. Не се ли вживяваш нещо в ролята, а...
Та за критиката - говоря не на анонимното нещастие пищещо тук, а по принцип. Злобна и завистлива - ама не разбрах за какво може човек да изпитва злоба и завист. Чувството е друго, то е Бащинско съчувствие. Такова чувство изпитваме един към друг на неделните мачове, които играем с приятели. Тогава желанието ни за изява е много повече от възможностите. Ама ние много искаме да играем футбол добре, ама невинаги желанието стига.
Аз думата "гъз"не написах, но явно на някои им е близка по душа. Убийствена критика в науката получават и носителите на Нобелова награда. По страниците на научните списания се вихрят такива дебати, че даже човек не може и да допусне, че е възможно. Всеки получава отрицателни рецензии и в това е смисъла им. Както и стремежа към развитие.
Анонимника да вземе да иде на курс по граматика, че така демонстрира ниското си образователно ниво. Ама поне му отива.
Критика може да налага някой с хубави снимки, неграмотната анонимност няма право на нещо такова /по дефиниция/. Освен това и дългите изречения не му се отдават.
За композиция, о Боже, композицията - тук няма да кажа нищо. За поезията - също. Ти просто не ги чети, гледай голямото искуство.

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: fressko   
Дата:   05-06-08 20:17

Скъпи съфорумци, благодаря за коментарите и критиките.Приемам както позитивните така и негативните отзиви.
Що се отнася дали този клип е неправомерно направен, моля прочетете си закона за авторско право.Направата няма комерсиална изява, а е поръчан от частен клиент за лично ползване, а що се отнася до това дали ще го презентирам в сайта си, това е мое лично право.Дали правя реклама на студиото, а ми не, сайта ми е видим в профила и всеки може да го разгледа.Дори ще пратя клипа на авторите на песента, ето така просто да видя какво е тяхното мнение.И ще го направя, затова защото уважавам музиката им и това което правят като видеоклипове в последните години.Навярно много от Вас не разбират този стил, защото халтурата и чалгата им е по-присъща.
Да, наистина е правен с минимални средства, но е правен с желание, поради причината, че си уважавам клиентите.
И за разлика от съфорумците ни с големи усти, като AndreyIst и itilien, който/която нама какво да покаже в сравнение с мен, има хора които уважават труда на другите какти и са участвали в това начинание.
Що се отнася за Андрей Чорбанов (AndreyIst), който така яростно реве, мога да кажа, че неговата приятелка с удоволствие участва.Още повече, тя не бе експлоатирана, а и беше платен хонорар за работата, както и на другите актьори.Това, че г-н Чорбанов си е забравил ключа от апартамента, и трябваше да чака пред входната врата си е негов проблем.Всички участници бяха наясно,че снимачния ден продължава до 20:00 часа.
Що се отнася до itilien, нещо немога да видя фотографии или изяви за да преценя какъв професионалист е, за което предполагам, че не е редно да си изхвърля волеизявленията.Няма да говоря за другите, не ми е присъщо.
Интересно ми е само едно изсказване на ника Пупчо, който много добре, определи състоянието на на г-н Чорбанов.
Дълго време се сдържах, ама този форум наистина е за хора които правят фотография и за тези които искат да се научат и приемат съветите от професионалистите, а не за тези които си мислят, че като изрицитират поредното стихче, са на върха.
Г-н Чорбанов, за разлика от теб аз съм учил какво е композиция, какво е светлина, какво е естетика, каво е художествен стил, и как се борави.Така, че не ми давай акъл, барабар с още някои съфорумци.
Благодаря, че все пак ме прочетохте.
Клипа ще си остане в сайта, и това го решавам аз.Ако някой иска да поспориме, нека заповяда в офиса ми, ще го посрещна с удоволствие.



Публикацията е редактирана (05-06-08 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: luboar   
Дата:   05-06-08 20:29

..Много сте зле. Всичко е пошло и чалгаджийско.. Изтърпях клипа Ви, само 30 секунди. Играете си на кино, режисура, техника .. пълен провал. Когато правиш нещо, го прави за себе си.. и се освободи от сковаващата мисъл - какво ли ще кажат другите.

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: e-mil   
Дата:   05-06-08 22:38

fressco
Всичко това с добрите намерения е много хубаво, само че бъркаш основни понятия.

1. Вашият продукт не е ремикс, а кавър. Ремикс (remix) ще рече продуцента на Nightwish да ви даде несмесени отделни писти от оригиналния запис и вие да ги смесите наново, като после си направите собствен мастеринг. Вашето е кавър (cover) - свириш и пееш песен публикувана от друга група.

2. Не си прочел правилно Закона за авторското право и сродните му права
Чл. 18. (1) Авторът има изключителното право да използва създаденото от него произведение и да разрешава използването му от други лица, освен в случаите, за които този закон разпорежда друго.
(2) За използване по смисъла на ал. 1 се смятат действия като:
т. 1...
т. 2...

т. 8. (доп. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г.) преработката на произведението. Преработка е и приспособяването и внасянето на всякакъв вид промени в произведението, както и използването на произведението за създаване на ново, производно от него произведение;

От думите ти се разбира, че не си контактувал с представители на Nightwish. В нарушение си отвсякъде.
И нещо не разбрах как така хем е некомерсиално, хем си плащал хонорари. Поръчано ти е от клиент и явно студиото е изкарало пари. Малко, много - няма значение. Взел си парите на гърба на Nightwish.

А на всичкото отгоре няма никакво значение дали продуктът е бил за лично ползване на клиента. Може и да е бил, вече не е - разпространяваш го по електронен път. Сайтът ти не може да се смята за портфолио: "В услуга на Вашият бизнес, студиото реализира..." и т.н. Това е не само реклама на студиото. Наброих около 50 клипове, филми, репортажи, предавания, тържества... Все едно имаш Интернет телевизия. И за целите на тази телевизия преработваш чужда продукция без разрешение.

Не ми пука какви дрязги имате с AndreyIst, ама покрай него забърса и itilien "барабар с още някои съфорумци", а тяхната критика си е конструктивна, включително цветистото сравнение с дивия поп-фолк. Разбирам да беше вложил малко творчество, а то просто повтаряш по-лесните за снимане сцени от оригиналния клип. И пак не си успял да хванеш нишката. Техният е сниман като филм, а твоя - като репортаж.
Да, видеото и фотографията имат сходни изисквания за композиция, светлина и естетика, но само сходни. Не са същите. Когато имаш движение на екрана се искат и още няколко неща, дето не ги владееш.

Преди да почнеш следващия проект, седни да погледаш няколко добри филма, превърти по няколко пъти сцените сходни с новия ти сценарий (надявам се, че работиш със сценарии). Обърни внимание къде застава камерата; движи ли се или статична; на статив ли е, на кран или на стедикам; кои от героите са в кадър; как се движат; откъде влизат и накъде излизат... много неща може да се хванат с гледане на филми.
А после седни и си направи сториборд. Или ако е по-малък проектът, хвани двама-трима души от екипа и за 1 час им нащракай 200-300 снимки на терена ако е свободен.

И така. За всеки нов проект ново бачкане се иска. Само с: "Аз съм учил" не става.



Публикацията е редактирана (05-06-08 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   06-06-08 18:39

Еххх, Огняне, ехххх Господин Гешев,
Да си дойдем на думата - да си мерим обективите, дето се казва.
Що за комплекси, що за реакции - не ми е ясно. Значи трябва да разбирам, че във този форум има два вида фотографи - добри такива - които харесват продукцията Ви и безобразни олигофрени, които си позволяват да не я харесват.
Та както казвате - за разлика от Вас няма какво да покажем. Хм, а дали е така.
Ще го кажа публично, за да няма недоразумения. Вие, Господине, декларирахте пред свидетели, че в 20.00 часа ще бъдете в София, а не че в 20.00 часа ще приключите работа на другия край на България. Аз ключа си не съм си забравил, а се уповавах на Вашите голословни твърдения. Факта, че заплащате хонорари не Ви дава правото да правите каквото поискате с тези, които наемате. Ако бяхте подходили законово и бяхте сключили какъвто и да е договор, там щеше да пише точно колко часа, къде и прочее детайли включват ангажиментите на хората, които наемате. Това просто не е сериозно. Това за мъжката приказка, едни вид. Типичен български работодател - с чувство на феодализам.
Апропо - не намесвай ника Пупчо, и двамата с теб знаем кой е той - само да не придобиеш раздвоение на личността.
Това дали си учил композиция, светлина и прочее не е много видно от представената продукция - впрочем не ти го казвам само аз. Я поразгледай снимките и пак си помисли.
Фотографията и стиховете за мен са забавление, аз не се взимам на сериозно, щото ще стане смешно. Но Вие, Господин Гешев - покажете факти.
Ако смятате, че хората гласуват за мои снимки заради стихчетата - много ги обиждате, не мислите ли. Никого не карам да ги чете, на никого не натрапвам моите писания. Но не обиждайте поне тези, които гласуват за моите снимки. Апропо - те са много повече от Вашите - и в рейтинг А и В. Май това Ви притеснява, нали. Освен това - как ли съм убедил 400 души да вземат мои снимки в любими, как ли. Сигурно съм им платил или пак е заради стихчетата. Пък който ми харесва стихчетата си взема стихосбирките, нали така.
Смешно е, дори жалко, не мислите ли, Господине. Особено с продукция като последната, която си е чиста антиреклама.
Изпускате си нервите, а това вреди на бизнеса Ви. Вероятно и затова работите сам, щото не е лесно.
Моите хора са 7 души - на средна възраст 24 години. Ако прекарате 1 час с мен в лабораторията ми ще разберете дали имам нужда от мърморене, помпане и прочее атрибути. Апропо - красивата ми приятелка ми дава всичко, от което имам нужда. А при Вас как е ...

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: darksorrow   
Дата:   06-06-08 18:51

AndreyIst, един личен въпрос - абе ти наистина ли смяташ рейтингите си за обективни? сериозно питам.

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   06-06-08 18:55

Не, изобщо не смятам, че са обективни. Въпрос на конюнктура, популярност, активност и прочее. Рейтинга не може да бъде мерило.
Мерилото за наистина впечатлен човек е да си вземе твоята снимка, за да си я гледа. Както и да изрецетира някъде твое стихче. Да, и това не е обективно.
Питам се кое е меродавното за фотографията. В моята работа броим колко пъти чужди автори цитират твои статии в техните - това е общоприето. Кажи ми тук кое е ...

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: itilien   
Дата:   06-06-08 18:56

Не знам от къде му идва самочувствието на фреско, ама аз ако покажа подобно творение ще умра от срам. За мен това е БРУТАЛНА гавра с клипа. Не само, че няма грам смисъл но и както казахме, някои от сцените направо са презаснети. Ако да събереш 10 човека, да им платиш да стоят с ежедневните си дрехи край бистър поток, имитирайки свирене с някакъв синтезатор е творчество, то тогава направо не знам [smilie18]. А в един от другите клипове се среща младеж с уникална руса перука [smilie18].
Аз ако бях музикант и видя песента и клипа си осрани по тоя начин, сигурно нямаше много да му мисля преди да те осъдя. Щото това си е наистина модифициране на произведението, което вече си има клип.
И понеже ще кажеш сигурно че съм чалгар и нищо не разбирам от изкуство, аз пък ще ти кажа, че слушам какви ли не метъл стилове, включително найтуиш, които днес цял ден ми се въртят из уинампа.
Но не се безпокой, сериозните клиенти няма да прибегнат до услугите ти, след като видят творенията ти :)
А от кога рекламата с цел печалба не е комерсиална ??

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: AndreyIst   
Дата:   06-06-08 18:58

darksorrow, ако жена ти /приятелката ти/ ти каже, че те обича - това обективно ли е. Не е ли въпрос на конюнктура. Същото, в прочем, важи за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: новия проект на fressko
Автор: muter   
Дата:   07-06-08 14:40

за проекта незнам какво друго да кажа освен че го спрях почти веднага

а fressko
тотален безотговорник
това са ми личните впечатления от него
гледам тук писал ли писал, а на един прост въпрос не ми е отговорил от месеци
от типа хора които не си губят времето да ти свършат работа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »