Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Няколко въпросчета за Фотошоп, Роу и сплит-тонинг
Автор: krist   
Дата:   02-06-08 18:10

1. Първо един по-общ въпрос: как е по-добре да се обработва роу с цел ч-б/моно/сплит - в ACR4, или да се прехвърлят във шопа на 16 бита и после с adjustment layers. Един директен недостатък, който виждам на ACR е свързан с втория ми въпрос:
2. Като тръгна да правя сплит-тонирана картинка от някой роу и ако сплит-тонирането го направя в ACR, после в шопа, ако правя селективна обработка със burn/dodge, става така, че на места ми се появяват цветове, различни от това, което се очаква. Примерно при опит за леко намаляване на изгорели зони със dodge, в higlights ми излизат цветове, които трябва да идват от shadows. Предполагам това си е някакво несъвършенство на самия фотошоп - явно тъй като сплит-тонираната картинка за него в същност е цветна, се обърква и при промяна стойността на пикселите не отчита, че става въпрос само за два тона.. Все пак, ако някой знае повечко по въпроса и дали има разрешение..
3. Има ли някакви "стандартни" стойности, които се ползват за различни видове сплит тониране, тъй като на некалибрирания и сравнително блед монитор на лаптопа ми обикновено трябва да засиля повече цветовете, за да стоят добре, а после май се оказва, че на по-читави монитори всичко става твърде ярко и се загубва артъ ефекта..

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпросчета за Фотошоп, Роу и сплит-тонинг
Автор: BirdOfPray   
Дата:   02-06-08 20:45

Lightroom е отговора на въпросите ти! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпросчета за Фотошоп, Роу и сплит-тонинг
Автор: krist   
Дата:   02-06-08 21:23

ми той си седи инсталиран от близо година, но без да го отворя дори. ще му метна едно-две очи:) благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпросчета за Фотошоп, Роу и сплит-тонинг
Автор: ffwd   
Дата:   02-06-08 23:51

На втория ти въпрос - защо не бърнваш и доджваш монохромно изображение и да .. "сплиттонираш" накрая? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпросчета за Фотошоп, Роу и сплит-тонинг
Автор: hash   
Дата:   03-06-08 00:00

1. Аз масата си снимки изобщо не ги отварям във ФШ. С Лайтруум успявам да направя почти всичко, което ми трябва. Според мен, ако ще има тежка обработка, е най-добре да направиш експозицията и ваденето на детайли в РОУ конвертора и обработката на 16 бита във ФШ.

2. Сплит тонинга като правило според мен трябва да е накрая. Естествено човек няма лошо да нарушава правилата като знае какво прави.

3. Кофти практика е да се обработва на кофти монитор. И аз го правя от удобство и знам [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »