Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Dia scan?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-05-08 23:09

Кой диапозитив се сканира най-лесно? Имам предвид от най-прост скенер да дава добри резултати? И ако може, дайте по някой пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Dia scan?
Автор: ecobo   
Дата:   31-05-08 23:28

преекспонирания [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Dia scan?
Автор: Davidoff   
Дата:   31-05-08 23:29

Недоекспонирания също -5-6 EV за по-сигурно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Dia scan?
Автор: itilien   
Дата:   31-05-08 23:31

от фуджитата би трябвало да е астия, след това провия, и най-трудно велвия. Астията е най-малко контрастна, затова трябва да е най-лесно Не знам как е сравнено с кодаците обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Dia scan?
Автор: caro-anton   
Дата:   01-06-08 00:36

Много ти благодаря за информацията. Аз сега си купих една Велвия 50, с голяма радост, но се оказа много скъпа като я плащах, а и четох, че много трудно се сканирала.
Ще пробвам с другите две. Имам разни кодаци, но понеже Волокин казва, че на Фуджитата му не са му мръднали цветовете повече от 30 години, ще се концентрирам върху тази марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Dia scan?
Автор: itilien   
Дата:   01-06-08 00:49

абе с трийсетте години май малко е попреувеличил :)
Но велвия 50 е много контрастна и много трудно излизат сенките, освен това е много капризна към точна експозиция. Никак не я предпочитам заради тия неща. Провията е златната среда според мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »