Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   30-05-08 23:36

Здравейте съфорумници ! [smilie3]
Имам един въпрос относно филтрите.Имам Олимпус Е-510 и съм с двата китови обектива.СЛед четене по страниците разбрах, че ако си закупя филтрър ще постигна по високо качество на снимката/по топли цветове, липса на блесове и т.н/ Ако може да ми кажете какъв точно да си зема защото видях че има 100 вида... Най - добре ще е ако има някакъв по скъп но обобщаваш качествата на всички или почти всички останали филтри

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: ivan.draganov   
Дата:   30-05-08 23:47

ХОЯ ,от по-скъпите варианти ,тъмносините кутийки ! Като вариант цена = качество[smilie24] ...Само не купувай евтин филтър,нищо чудно да ти замаже детайлността на Цуйкото!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   30-05-08 23:58

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&base=1&product=1518&show=additional#slides-pan...
този ? добър ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: emax   
Дата:   31-05-08 01:27

Пич, първо прочети повече инфо за филтирте които биха ти свършили работа. Да речем UV и Polarizer и си избери един или повече от тях, според зависи потребностите ти. Освен това имай в предвид, че е за предпочитане да имаш хубаво стъкло пред обектива, съответно си насочи интереса в тази насока. Когато имаш определена представа какво точно те интересува пак пусни тема


Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: emax   
Дата:   31-05-08 01:47

Аз бих предпочела B+W пред други марки.
Имат адски много филтри за 58мм Уау!(зяпам страницата на BH)
Моят фаворит е 58 mm Kaeseman Linear Polarizer Glass Filter макар че споко можеш и да минеш с 58 mm Circular Polarizer Multi-Coated (MC) Glass Filte. От друга страна 58 mm Circular Polarizer Glass Filter върши същата работа но струва по малко пари.
58mm Warm Circular Polarizer 81A Glass Filter си е направо out of space [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Хич не е лесно както виждаш, но пък би могъл да си наемеш съветник[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   31-05-08 08:48

emax ти би ли станала мой съветник [smilie25] ? и да кажеш дали до 150 лв ще мога да си купя задоволително качествен филтър [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: sauron69   
Дата:   31-05-08 09:04

Виж сег. Такова нещо, като по скъп но обобщаваш качествата на всички или почти всички останали филтри не мисля че има. Не знам какви точно филтри ти трябват, но има няколко основни, които човек ако се интересува, е хубаво да си вземе.
1.Поляризационен филтър- Pro 1 серията на Hoya е добро решение- това мисля че са им най високия клас.
2. Неутрален филтър
3. Неутрално градиентен
4. UV филтър
Това са най-необходимите, но ти си знаеш за какво ще ги ползваш [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-05-08 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   31-05-08 10:02

аз мися да зема само първите 3 защото УВ няма да ми върши никаква работа /освен като протектор/ мерси за помощта

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: emax   
Дата:   31-05-08 12:47

Абе, аз да ти стана ма много скъпо вземам на час, не знам дали те утройва[smilie7]

Този първия който ри препоръчах 58 mm Kaeseman Linear Polarizer Glass Filter струва по щатско 95 долара, демек в твоята ценова категория.
Дали се намира в Бг- то и какви пари струва идея си нямам щот отдавна съм вдигнала ръце от тази държава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   31-05-08 13:15

:P ахха вдигнала си ръце а ;) ами ти за това взимаш много скъпо на час ... не ме смущава .. трябва и такива хора да има ;)
както и да е благодаря на всички .. темата може да бъде затворена

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: asahi   
Дата:   31-05-08 13:23

Колегата май има македонско влияние в говора.[smilie5]

Твърдението че ако си закупя филтрър ще постигна по високо качество на снимката/по топли цветове, липса на блесове може да бъде вярно само за някои ситуации и при умело използване на подходящ филтър. Използването на филтри не решава генералните технически проблеми на фотографията - подходящи светлинни условия и подходящи настройки на фотоапарата. Не решава и идейните проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: jivkojj   
Дата:   31-05-08 13:25

Преди да затворят темата да спомена, че трябва педварително да провериш дали препоръчания ти Kaeseman Linear Polarizer ще работи с твоя фотоапарат.
Например при Никон Д300 ми направи впечатление, че в упътването е споменато изрично, че няма да работи!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: paparazzo   
Дата:   31-05-08 14:41

asahi :] незнам аз ли съм " колегата с македонскко влиание в говора", но те уверявам, че в Добрич няма къде да го прихвана това влиание :)[beer]

jivkojj а направило ли ти е впечатление нещо за Олимпус Е-510 ? [smilie3]

в крайна сметка мисля да си зема тази hoya http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&base=1&product=1518&show=additional#slides-pan...

пък ако не съм доволен здраве да е :)

п.с Друг е въпросът ако някой от вас има такъв и иска да сподели мнение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля, изберете ми филтър
Автор: jivkojj   
Дата:   31-05-08 14:53

За твоя фотоапарат нямам представа. Може да се поразтърсиш в интернет.
Иначе тоя Hoya CPL Pro 1 Digital е също супер решение, още повече че е тънък и може да го навиваш на широки стъкла.

Междодругото разликата между въпросния Käsemann и "нормален" B+W е само в цокъла - пригодени са да работят в прашни и влажни среди, като запечатват достъп до челната леща. Съклата и покритията им са еднакви, както и не вярвам да има видима разлика между тях в снимката, а също и въпросния Hoya CPL Pro 1, който си си избрал.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »