Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 13:19

Привет,

не знам как се степенуват по ранг фотографите, затова не мога да си определя нивото, но определено бих искал един ден а бъда професионалист (ако това определя колко си добър - разбирайте високоплатен професионалист). Та, търся си работа в Търново като чирак на някой разбирач.
Ще мога да започна на пълен работeн ден след сесията (юли) до тогава мога да опитам да работя между изпити и учене. Схващам бързо... (ако има време за обяснение, ако не - няма да имам избор - ще се науча да схващам по-бързо)
Имам някакви елементарни познания при работата с DSLR фотоапарат и два пъти по-малко от фотошоп.
Ще ми се да се науча да снимам това което искам да видят другите, с минимум работа във фотошоп.

И след това представяне, ако някой желае да ме наеме :)

......... ......... - ..............
ICQ - ............
Skype - ................
е-по­ща - ....................

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: chukov   
Дата:   30-05-08 14:03

трудно ще те вземе някой тепърва да те учи

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 14:27

От горноряховските сладкари:

"Занаята се краде, не се дава!"

иначе, смятам че ако не преча, ще съм полезен - ако събирам 200 лв на месец за хапване - идеално ще е :) Налага ми се да остана във Велико Търново лятото, та да не съм в тежест на родителското тяло, а и да науча нещо което ще ми е интересно...
Пък освен хобито може и втора работа. Правих го в щатите ще го правя и в България!
Въпроса е че едната работа искам да бъде фотографска. Иначе мога да си снимам и ако си харесам снимката да продавам на улицата... По-полезно ще ми е обаче да се уча от майстори.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: antropos   
Дата:   30-05-08 14:38

Успех [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Coincidentia   
Дата:   30-05-08 14:40

Евала ти за ентусиазма, така трябва [smilie24]
Успех [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: n1x0n   
Дата:   30-05-08 14:46

От горноряховските сладкари:
"Занаята се краде, не се дава!"


Ако искаш един ден да си наистина "високоплатен професионалист" - тия кулинарни лафове ги забрави. Високоплатената фотография не е занаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 15:22

Това имах предвид - професия която трябва да се работи за да се научи. Щото четенето на книжки е полезно само ако има практика.
Еми ентусиаст съм - ако има по добър начин да се науча - слушам и търпя критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Sandro   
Дата:   30-05-08 15:27

Пробвай на "Васил Левски" 10Б фотот на Кодак!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: pafkataa   
Дата:   30-05-08 15:28

И аз бих се зарадвал на подобна работа в същият град ... ,ноО да не ставам конкурент сега .. :)
успех ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 15:35

Отивам веднага! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Sandro   
Дата:   30-05-08 16:00

Успех[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   30-05-08 16:37

Така, както си го замислил - учене, че и работа, че и втора, че и хоби, това някак, ама никак не ми се връзва. Аз бих вложил максимални усилия в ученето, защото именно то ще ти даде професионалните знания, ако си го замислил сериозно, разбира се. Работата би трябвало да е нещо съвсем второстепенно, което само да ти помага да се издържаш. Цял живот само работа те чака, но за учене, времето е сега. Не го пропилявай!

За фотографската работа, аз бих си направил портфолио от избрани снимки и бих се опитал да намеря професионални фотографи в Търново, с които да се срещна и да разговарям лично. Дано имаш късмет, но само за лятото, не знам какще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Okayplayer   
Дата:   30-05-08 16:52

В работата във фото едва ли ще намери това което иска

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 17:45

Зависи от приоритетите на човек...
Мама и тати помагат, ама на 22 и съм 100% на техен гръб - време е сукалчето да се отбие..
Искам да уча фотография, но искането дойде твърде късно, или пък не - винаги мога да запиша магистратура. Друг е въпросът, че не я искам в България - ще диря навън. Сега си гледам Маркетинга - средно-задоволително. Уча по малко...
Но щом съм решил да се самоиздържам ще бачкам - всичко е до приоритети. А е предимство, че ще бачкам нещо което е пряко свързано с хобито ми.

Във фотото, ще ме вземат на изпитателен срок.
Благодарско на всички дето стискаха палци - поотпуснете до утре и утре сутрин отново стискайте, че предстои по-трудното - да докажа, че ставам :Р

Портфолио (На български не се ли превежда - Представяне?) съм си мислил да правя, но нямам достатъчно добри снимки... Доста имам да уча.

Колкото до фотографите във Велико Търново - до скоро бяха заети с Баловете, та не можах да ги "попритисна" хубаво.

Втората работа за след изпитите, че имам още 5-6 невзети...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Okayplayer   
Дата:   30-05-08 18:55

Ако твоя приоритет е това да правиш паспортни снимки и да промиваш филми...ти си човека

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 19:13

Е има работа с фотошоп, снимане на паспортни снимки също, стига да се науча да го правя добре...
Въпросът е, че арта може и в оставащите 18 часа от денонощието, през останалата трябва да се яде...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   30-05-08 19:22

Нали знаеш приказката, че който се опитва да седне на два стола, пада на земята. А ти се опитваш да седнеш на три, четири и повече дори.

ГОСПОД ДА ТИ Е НА ПОМОЩ! Или по-скоро мама и тате на "сукалчето". Защото като те гледам, нито специалист по маркетинг ще стане от тебе, нито фотограф, още по-малко в чужбина. И по-горе са ти го казали, само че с малко по-други думи.

Може и да ми се разсърдиш, че ти ги казвам тези неща, но все някой трябва да ти ги каже, нали? Иначе все другите ще са ти виновни. Нещата просто не стават така! Или учиш за професионалист и ставаш професионалист, или бачкаш и ставаш бачкатор, или само си пилееш времето, живеейки като сукалче с розови илюзии. Сам прецени, коя от трите категории отговаря най-точно на твоя случай.

И недей да ми се сърдиш! Казвам ти го най-добронамерено.

Каквото и да решиш, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   30-05-08 19:28

Думата "портфолио" е чуждица и аз не я харесвам, но за съжаление, вече е възприета в нашата лексика и според мен, няма подходящ еквивалент на български - също както думата компютър няма такъв.

В конкретния случай, под портфолио се разбира колекция от висококачествени фотографии, правени от теб, които най-добре отразяват твоите фотографски умения. Те биха улеснили работодателя да прецени какво умееш и колко си добър като фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Okayplayer   
Дата:   30-05-08 19:30

Да...с фотошоп и мечо пух
Съгласен с ИДА

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 19:52

ИДА - Прав сте за всичко...
Какъв ти е съвета след като ми знаеш положението?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: Okayplayer   
Дата:   30-05-08 19:59

Ти наистина ли си на 22?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 20:06

Знам че съм много вдетенен :) - ДА

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   30-05-08 20:20

Ами добре, щом искаш съвет, ще ти го дам и ще говоря съвсем направо, без заобикалки.

1. Ти за фотограф не ставаш! Достатъчно е да погледне човек в профила ти, за да види, че ти снимаш така, все едно за пръв път хващаш апарат. Човек, на който едва на 22 години му идва прозрението, че иска да учи фотография, няма никакъв шанс на това поприща, още по-малко в чужбина.

2. Седни си на задните части и започни сериозно да изучаваш професията, за която следваш в момента и нито за миг не си въобразявай, че можеш като "горнооряховските сладкари". Ако искаш да станеш професионалист, трябва да си добър, много добър, по-добър от другите, НАЙ-ДОБЪР!!! Само тогава можеш да бъдеш оценен като професионалист. Като начало, бих ти препоръчал да зарежеш всичко друго, да ходиш редовно на лекции и упражнения, да си правиш домашните, и да се готвиш систематично през цялата година. Ако си вземеш всички изпити с оценка 5 и нагоре, имаш някакъв шанс. Иначе ще си поредният бездарен некадърник с диплома, който за нищо не става и само ще го подритват от врата на врата, като тръгне да си търси работа.

3. Ако покажеш на родителите ти, че вече не си сукалче, а имаш амбициите да станеш професионалист, както съм ти го описал в #2, те сигурно ще те издържат още няколко години, докато завършиш. Ако това по обективни причини не е възможно, винаги можеш да вземеш студентски кредит, който ако станеш професионалист, много лесно и бързо ще изплатиш. Или в краен случай да прекъснеш, да побачкаш яко по строежите, за да спестиш малко пари за издръжката си и да продължиш след това. Така правят младите хора в цивилизованите страни. Последното предполага, че трябва да имаш трудови навици, което не е присъщо за едно сукалче, но ти сам си знаеш.

4. Всичко друго са розови илюзии, които са много далеч от реалността, но за съжаление, скъпо се заплащат.

Ами това е. Друго не бих могъл да те посъветвам. Надявам се да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: trabant   
Дата:   30-05-08 20:23

Да - Прав си по всички точки.
Благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся си работа във Велико Търново
Автор: IDA   
Дата:   30-05-08 20:31

А, и още нещо, много важно. Бъди мъж, а не сукалче! В Търново има много свестни момичета, които могат да те вкарат в пътя, само че те си търсят мъже. Ако си мъж, нямаш проблем да си намериш такава мацка. Не си обратен, нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »