Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: _Bo   
Дата:   29-05-08 16:57

Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра за да обработите снимките?

Бихте ли споделили какво обикновено „пипате” по снимките си след като ги свалите на PC-то и колко време ви отнема?

Например, смятам за много удобна Picasa, която позволява да се направят много бързо някои основни корекции като Crop, Auto Contrast и Sharpness … и общо взето това са стандартите неща които прилагам върху снимките…..

За PhotoShop може бие още не съм дорасъл ...пък и отнема много време …

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: Davidoff   
Дата:   29-05-08 17:03

На пикасата шарпнеса е кофти [smilie8]
Сопата само за някой снимки я пускам в действие
В светлата стаичка е истината [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: tonevjr   
Дата:   29-05-08 17:04

Ако знаеш какво правиш,не отнема.Много зависи какво искаш да постигнеш и ако не търси много специфичен ефект става мнгого бързо.На голямата част от снимките си не отделям повече от 10-15 мин,а простата обраборка 2-3.Понякога се забивам да си играя и с часове,но това много рядко.С апарата прекарвам часове в разходки или в търсене на даден кадър.Във всеки случай прекарвам много повече с апарата.[smilie24] [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: ejko   
Дата:   29-05-08 17:05

Ми фотошопа няма аналог. Идинственото обяснение според мен да се ползва друга програма с подобни функции е да ти е бавен компа. Тов ане важи за Raw... Иначе левълс на ауто хич не ми е по вкуса, на ръка винаги е по добре...!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: Lalinda   
Дата:   29-05-08 17:14

Отделям им максимум 2-3 минути, само прекадрирам или променям размера им, понякога увеличавам леко рязкостта им, също леко и контраста.
Понякога се налага да клонирам и поизправям разни неща из тях, но рядко. Снимам с идеята за поправяне само ако обектът е изключително интересен като цвят или детайл.

Иначе снимам два-три пъти в годината, по много, е по 1-2 филма на ден, не мога да снимам на конвейер с филм, особено като зная, че ще видя резултата поне след месец. През останалото време изобщо не нося апарат със себе си. Не съм му роб.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: stoychev   
Дата:   29-05-08 23:24

TonevJr написа:

> Ако знаеш какво правиш,не отнема.Много зависи какво искаш да
> постигнеш и ако не търси много специфичен ефект става мнгого
> бързо.На голямата част от снимките си не отделям повече от
> 10-15 мин,а простата обраборка 2-3.Понякога се забивам да си
> играя и с часове,но това много рядко.С апарата прекарвам часове
> в разходки или в търсене на даден кадър.Във всеки случай
> прекарвам много повече с апарата.[smilie24] [smile] [shtrak]

Аз съм същият. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: valentines   
Дата:   29-05-08 23:44

седя си, но стоп пред компа и пайнта специално... ама така и не намерих от къде се пуска така наречения шарпнес... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-05-08 01:34

Bo ас снимам от малко време...към 7-8 месеца с един фз8-мак (слаба работа)

Когато съм свободен и съм в настроение паля колата и се забутвам или в морската иили из пристанището или из сентара или из някакви пущинаци из варна :) понякога минават 3-4 часа в разходки и снимане общо взето кефче [beer]

Лошото идва като се прибера...не ставам от тоя компютар баце... [smilie18] това сасипва фотографиата хаха вервайте...седа

Що се отнася на някакъв кадър който не ми е мн важен примерно нищо особено (каквито са ми повечето кадри) го обработвам с camera raw (програмка на фотошоп за обработка на raw файлове ако незнаеш)

Какво барвам ми примерно некво пеизашче нагласям му експозициката ако съм я оакал баланса на бялото (всякакви примери...или синеее или жълтеее или ми се иска по топло или по студено)

След това си барвам контрасчето щото просто моя апарат го нема никакъв вади едни цветове дето...правят от хубавиа кадър да изглежда се едно [smilie9] както и да е...

като не прекалявам с всички тези настойки еввнтуално мога да барна ( shadol i hight) далаверката примерно понякога помага да се поправят някои изгорели места или прекалено тъмно участици като всичко това на отделни леари в фотошопа...малко unsharp mask ili smart sharpen ili с двете (зависи колко апарата ми е усрал обстановката като с шарпа не тря да се прекалява мн лекинко) хахаха

Абе дет се вика това не е за тема има онформация в интернет за базовите неща които се пипат....

И книги като мно популярно са на Скот келби ас имам 3-вече и ена за ЦС3 за начинаещи са перфектни ..по нататък вече сам...се сещаш за някои неща научаваш нови техники примерно за черно бяло (не става просто с disaturate) и така нататък

retouch НА Портрети инструментите как с позлват кои за какво как абе сичко си има ред четеш и пробваш това е ! ако имап желание ще научиш много информация има навсякаде ...

По принцип ако имаш хубав апарат и обективи и си опитен фотограф дай боже ще ти се налагат много малко корекции [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко време прекарвате с камерата си и колко пред компютъра ....
Автор: _Bo   
Дата:   30-05-08 13:41

Благодаря на всички за споделения опит! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »