Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кога един начинаещ е готов?
Автор: iiccoo   
Дата:   24-05-08 22:05

Темата ми е малко философска от една страна, но пък изисква мнението на хора с опит, хора минали отдавна (може и скоро) по този път. Интересно ми е кога един начинаещ разбира, че му е време да смени сапунерката за ДСЛР ? Какво трябва да почувстваш? Как човек да установи, че сапунерката вече не покрива притериите му? И как един аматьор да разбере дали просто няма талант да направи страхотен кадър и е зациклил на едно ниво или апарата му го спъва? Надявам се да се включат повече хора в дискусията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: chopa   
Дата:   24-05-08 22:14

???

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: Lafera   
Дата:   24-05-08 22:14

Ми когато грешките в снимките от фотоапарата станат повече отколкото от задапаратното устройство

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: droopy   
Дата:   24-05-08 22:29

хе хе хе ... ако питаш някой, който не може да снима ще каже, че когато имаш достатъчно пари за ДСЛР, а ако питаш някой, който може да снима ще ти каже, че е дълъг и труден процес подобен на възпитанието.

изборът е лесен защото си е твой. ако търсиш причина нечий думи да ти осигурят повод за да си купиш SLR ... Be My Guest [smilie5]

Колкото и да се тупат в гърдите хората, които ще ти "помагат" в избора, избора е лесен. Технологийте са толкова напред, че практически грешен избор няма. Но бъди готов, че ще инвестираш, защото SLR е система, която ще те накара да купиш от най-широкото до най-дългото като не забравяме най-светлото [smilie5]

успех [smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: kirilius   
Дата:   24-05-08 22:36

Когато си представяш в главата си даден кадър, снимаш го, а се окаже, че не е станал добре по вина на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: snooper   
Дата:   24-05-08 22:56

Хм, винаги, когато имаш желание и готовност е момент да преминеш на СЛР система, независимо дали филмова или цифрова. Моя милост пропусна сапунерките и почна с СЛР - стара немска Практика с нормален пентаконски обектив - да започнеш с камера, която няма автоматични режими, смятам е прилична школа, така каквото си надробиш - това ще си сърбаш. Дава ти и много повече възможности... сега можеш пък да си вземеш ДСЛР, още по-добре - няма да хабиш пари за филми с проби, само е добре да внимаваш как снимаш, все пак [smile] Успех! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: cicomanco   
Дата:   24-05-08 23:02

Lafera[smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: Пърпъла   
Дата:   25-05-08 14:53

Когато знаеш че можеш да открадваш често време от претрупаното ти ежендевие за снимане и обработка. И знаеш че няма да ти изфиряса скоро мерака, че е залегнал в тебе за дълго. Пари все от някъде ще се намерят. Резултатите ще дойдат, когато дойдат [smilie5] Важното е да ти е кеф и да знаеш че инвестираните $ се оправдават. За кеф цена няма!


Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: asahi   
Дата:   25-05-08 21:41

Когато си готов да мъкнеш тежката чанта. По-рано няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: doca   
Дата:   25-05-08 21:50

И ако имаш повече време да се занимаваш с хобито си, както и пари за обективи, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: Privilege   
Дата:   25-05-08 22:08

При сегашните цени на камерите един начинаещ е винаги готов за ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: Lalinda   
Дата:   25-05-08 22:11

Преди време, в един друг фотосайт, критикувах снимка, която ми харесваше, но техническото й изпълнение, най-общо казано, куцаше - така и го написах...

За моя най-голяма изненада авторът не само че не се обиди (и не се оплака от мен на администраторите, както обикновено ми се случва в подобни ситуации), ами ми прати лично съобщение, за да ми благодари за това, че като видял коментара ми, баща му му купил DSLR фотоапарат!
[smilie24]

Та, ако почнат да те критикуват за техническото изпълнение, а не за кадража, сюжета или тониранията и текстурите (примерно), сменяй апарата!

*

Лично аз не съм снимала със "сапунерка", повериха ми, още като дете, "скъпа" техника, а малко по-късно, дори кинокамера... Виж, зимни кънки никога не ми купиха, въпреки че много настоявах и не разбирах защо, след като са много по-евтини... Години наред карах само кънки под наем...

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: valetvitor   
Дата:   25-05-08 22:48

Не се притеснявай. Аз примерно нямам нито ДСЛР нито сапунер. :) Желание трябва да има и приятели разбира се :)



Публикацията е редактирана (25-05-08 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: look   
Дата:   25-05-08 22:59

КОГАТО КРЪСТОСАШ МЕЧА СИ С ДАРТ ВЕЙДЪР [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: flipbeat   
Дата:   25-05-08 23:20

никога не съм имал сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-05-08 23:53

Няма никаква логика, ако искаш да снимаш и си начинаещ да си купиш сапунерка. Много хора може да се опитат да те убедят, че това не е вярно, но истината е, че искаш ли и можеш ли да си купиш хубава камера - няма причина да не го направиш.
Както не е нужно да си топ рали пилот, за да си купиш Мазерати, Бугати, Ферари или каквото можеш да си позволиш.

По-добре да се учиш с качествена техника, отколкото с псевдо фотоапарати.

Отговорът ми е, когато събереш пари - тогава.
Успех!


На въпроса - има ли смисъл да инвестирам много пари за нещо, което ми е хоби и няма да се занимавам професионално?
Бих отговорил с контра въпрос(и).
А трябва ли да съм супер шофьор, за да си купя скъпа кола? Трябва ли да работя в телевизия, за да си купя скъп телевизор? Защото с телевизор за 5000 лева човек не печели пари... или поне аз не се сещам как се прави това.

Спирам до тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: darksorrow   
Дата:   25-05-08 23:56

ALBIREO е прав, особено от любителска гледна точка. 90%+ от най-скъпата техника се купува от любители в областта. което не е нищо чудно, като помисли малко човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: iiccoo   
Дата:   26-05-08 00:07

Съгласен съм с много от вас, но аз исках и друго да разбера. Парите наистина са ми дефицит, но с желание бих могъл да събера. Идеята ми е дали има начин да разбера дали ако си взема СЛР ще се променят снимките ми или ще си стоя на едно ниво. Тоест има ли смисъл от тази стъпка напред ако няма да има резултат и видима промяна.[beer]
Всъщност знам къде и кога ще получа отговор на тези въпроси, но ще трябва да почакам. boni ми каза, че следващия курс бил чак септември :( Тогава ще си отговоря на всички въпроси и ще разбера имам ли качества или да си щракам със сапунера и да си мълча.



Публикацията е редактирана (26-05-08 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: darksorrow   
Дата:   26-05-08 00:13

абе това зависи 100% от теб.

никон ф6 е топ про камера, която на фулл ауто режим изснима успешно 34 от 36 кадъра (тествано) позитив при всякакви условия само с натискане на спусъка, без абсолютно никаква човешка намеса...

а сега сме 2008 и ф6 се води от дълбоката древност... та ако чакаш апаратът да мисли вместо теб - ще седиш на едно място. няма да получиш точен отговор на въпроса си, защото такъв няма.



Публикацията е редактирана (26-05-08 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: cade   
Дата:   26-05-08 00:24

когато почнеш да не си харесваш снимките... всичко останало е бла бла.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   26-05-08 01:12

майката му е снимането да те радва. ако те радва със сапунер, още повече ще те радва с ДСЛР... ама това няма нищо общо със снимките.
едно време пиехме Докторс, сега пием Финландия.. се тая ама махмурлика по-лек с Финландията. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: iiccoo   
Дата:   26-05-08 08:54

Реално погледнато няма какво да загубя [smile] (освен някоя и друга хиледарка), но парите са за това - да си ги харчим с кеф. Благодаря на всички дали мнението си [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: setix   
Дата:   26-05-08 09:27

Готов за какво!?

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: iiccoo   
Дата:   26-05-08 09:42

Автор: setix
Дата: 26-05-08 09:27

Готов за какво!?


Да се нарече по-напреднал любител и да се сдобие с апарат съответстващ на познанията и изискванията му, защото апарата не те прави фотограф, а по-скоро фотогаф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога един начинаещ е готов?
Автор: danbi   
Дата:   26-05-08 11:16

основната разлика между SLR и "сапунерка" е потребителския сегмент. не е нужно непременно да има разлика в "качеството". и съ сскъп и с евтин фотоапарат може да направиш кофти снимки.

т.н. "сапунерка" (още от времето когато се снимаше само на филм) е предназначена за правене на снимки "за спомен". Може да има, може да няма автоматика (днешните имат повече автоматика от един DSLR!!!). Но трябва да е малко, леко компактно и най-вече да може да снимаш без да мислиш.

SLR фотоапарата от друга страна, изисква от потребителя си влагането на някаква мисъл в процеса. Или казано по друг начин, ако със "сапунерката" насочиш и снимаш, и снимката ти вземе че стане "хубава", то снимка направена по подобен начин с SLR няма непременно да ти хареса. Във всички останали случаи, разликата е в обратната посока.

Така че, още един правилен отговор на въпроса ти би бил: тогава, когато насочването и щракането престанат да те влекат във фотографията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »