Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Различните видове светлина
Автор: slivenski   
Дата:   24-05-08 23:52

Примерно при снимки в храм - дневна светлина през прозорците, полилей /лампи с нагреваеми жички/, няколко халогена по стените /осветяват стенописите, но оказват влияние/, свещи /почти без значение, но все пак/, светкавица... [shtrak] [shtrak]

Какви трябва да са най-подходящите настройки при подобни условия? [beer] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 00:01

RAW[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 00:04

долу Стоев [ezik] [ezik] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 00:04

и залепи една сива карта на някоя икона с дъвка преди снимките - хем ще си оправиш баланса на бялото, хем Колегите с теб ще направят репортажни кадри, как попа те налага с апарата, пък после ще има повод за протести, кюфтета и бира[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[ezik] [ezik] [ezik] [smilie5] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 00:04

Амиго - пентаксаджия[ezik] [ezik] [ezik] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: slivenski   
Дата:   25-05-08 00:07

Автор: Стоев
Дата: 25-05-08 00:01

RAW
-----------------------------

Кратък, но изчерпателен отговор, както се казва... [smilie18] [beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: ivan.draganov   
Дата:   25-05-08 00:12

По повод сивата карта ,залепена с дъвка за иконата....Миналото лято снимах една сватба ..в църквата оператора ,увлечен в записа на церемонията на няколко пъти мина пред попа! Отчето си трая,трая,но накрая просто го видях как не се сдържа ,и прекъсна официалната част ,за да се накара на оператора! А той,завалията ,застана като малко дете пред него и сведе глава .....[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 00:20

Сливенски, страдам че на новото ми Г9 не мога да му отворя равчетата с ЦС2 и ДПП последна версия[smilie2]
Лаптопа ми е слаб за ЦС3 а и не съм му свикнал, зумбраузера от комплекта с фотощрака не ме кефи....

Май ще мина на жипег основно, а никога не съм снимал в жипег с дслр-то досега...[smilie11]
Иначе сивата карта, белият лист помагат да си оправиш после това, дето куца, ама при изобилие на светлинни ефекти с различна светлина предполагам че и резултата ще е някаква смесено отражение на сниманото


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: ivan.draganov   
Дата:   25-05-08 00:25

Дълги експонации 1/20 ..1/30 + светкавица/когато е необходимо/ -подчертават дълбочината и задния план . А ако снимаш и без светкавица,още по-художествено! А важно е и за кой снимаш ,т.е. ,дали и другите мислят като теб...

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 00:28

Друже Стоев, отговорът на твоя проблем се нарича [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] [ezik] поне няма да те е срам да го извадиш в аквариума [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: slivenski   
Дата:   25-05-08 00:30

Това Г9 /ако говорим за Canon PowerShot G9/ не го знаех, ама сега погледнах, че е почти ново... Ами... Освен да мислиш за ъпгрейд на лаптопа... [smilie5] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: slivenski   
Дата:   25-05-08 00:32

ivan.draganov [beer] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: hotsnail   
Дата:   25-05-08 00:39

те адоб имат едно безплатно конверторче до техния РОУ формат и от там ЦС2 поема безгрижно.

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 00:50

Амиго, кефа е важен, иначе го вадя навсякъде[smilie18]


Туй от днес:))[ezik] [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18] [beer]





http://picasaweb.google.bg/lh/photo/rDDiu1x7wU-dptsCEf_W_g



Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: xamlet   
Дата:   25-05-08 00:51

решението на ДЖЕПЕГА е Open As отдолу избираш РОУ формат и си едитваш ДЖПГ-то почти като РОУ файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 01:06

...минаване през два конвертора до жипег....какво лошо съм ви сторил ве?[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: bobihot   
Дата:   25-05-08 15:38

Пробвай с ЦС3- казват, че по-лека върви. Ползвам го на 512МБ с Виста...?
Пробвай също и АЦДСее и пикаса-та?

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: special_k   
Дата:   25-05-08 15:52

настройките са в зависимост от резултата който търсиш......виж колко просто[smilie5]

знам че е тъпо, ама аз в роу не снимам

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: imitev   
Дата:   25-05-08 16:06


Още един глас за ЦС3 - определено върви по-бързо от ЦС2. Аз съм с Р4 2,4Г с 1 гб рам на домашната машина и е самолет...

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: IDA   
Дата:   26-05-08 14:56

Лъчо,

Аз имам същия проблем със слаб лаптоп, който е на 5 години (Р4, 512 Мб РАМ). Досега се мъчех като грешен дявол с ЦС2, докато му инсталирах ЦС3. Направо хвръкна с него! Дори и Моста (не работи превключването на латиница, не знам защо???) работи и е напълно използваем. Препоръчвам ти ЦС3 най-горещо. Но имай предвид, че ти трябва Сървис пак 2 за ХР, иначе ЦС3 отказва да се инсталира. Не е проблем да се намери, обаче. Виж в Гугъл.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Стоев   
Дата:   27-05-08 02:12

[smilie8]


http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/MWSnap0332008-05-27.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: flipbeat   
Дата:   27-05-08 18:09

custom white balance

това е.
ама не всеки път се получава перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Lafera   
Дата:   27-05-08 21:13

Не ти препоръчвам да използваш светкавица освен ако не е наложително, винаги я избягвай, до колкото можеш със средно ИСО отворена бленда и бавна скорост, ще получиш доста по добър резултат[smile]

А за CS3 още като го инсталирах и ми се стори шибано и се върнах пак на старото и познато CS2...малко забавя но ми е по удобно



Публикацията е редактирана (27-05-08 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: asahi   
Дата:   27-05-08 21:28

Такива съвети най-често се дават от хора, които не умеят да използват добре светкавиците. Нищо лично, само обобщавам наблюдения по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Различните видове светлина
Автор: Lafera   
Дата:   27-05-08 21:51

Примерно вградената светкавица само ще ти развали снимката...ако имаш хубава светкавица или със няколко глави нямам нищо против тях, просто не всеки има възможности..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »