Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   24-05-08 13:14

Мисля да снимам сега един диапозитив Фома като 15 ДИН вместо полагащите му се 21 ДИН.
После смятам да намаля времето за първо проявяване. Няма грешка, нали? Много е светло навън за 21 ДИН на скорост 1/30... Нямам филтри, така че само това ми е сега спасението.

И има ли някой опит в проявявянето на Илфорд 125 АСА като диапозитив с препоръчания проявител PQ Universal?

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: itilien   
Дата:   24-05-08 13:53

че по-висока скорост и по-голяма бленда нямаш ли ???

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   24-05-08 14:09

Имам, но не мисля да снимам на повече от 18 кад/сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: itilien   
Дата:   24-05-08 14:10

аа, ти за кино филм говороиш

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   24-05-08 14:19

Той не е кинофилм, ами фото (с противоореолни и други работи) и затова е и толкова чувстителен. От Фома не са искали да пускат два диапозитивни филма и направо са нарязали от същата ролка кино-варианти няколко. Което е малко недомислица, освен ако не снимам в павильон.

То е ясно, че ще си играя с налучкване, но се чудя дали няма да има и загуба на каквото е възможно да се загуби? Детайл в тъмните участъци, или в светлите, контраст и каквото може изобщо да се обърка. Иначе ще има картинка, това ми е ясно. Проявил съм над 1 км лента, досега все съм правил обратното - да увеличавам времето за проявяване и е ставало супер, но се чудя на обратното дали ще бъде така успешно. Че то диапоситивите са си малко...

Така, аз прочетох из интернета всичко по тази тема - от кодак казват - загуби ще има, различни са при пул и пуш. Сами ще си ги установите - може зърно, може контраст... от всичко по малко.



Публикацията е редактирана (24-05-08 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   25-05-08 01:57

Вече проявих филма - резултат:
При пул процес 2 бленди с намалено проявяване диапозитивът остава недопроявен. Сивее.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: FANTAZIA   
Дата:   25-05-08 08:19

няма контраст

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: muu   
Дата:   25-05-08 08:34

ами за такива случаи в киното се ползва по скоро ND филтър от колкото пулл процес...

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   25-05-08 16:06

Не е толкова лесно нито да си намеря филтри, нито пък ако си намеря, да ги купя, щото ми трябват три - за трите обектива. Освен това ще ми се затъмни още повече визьорът и няма да ми е лесно да фокусирам. Но филтри ще си купя, няма къде да ходя.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: volokin   
Дата:   25-05-08 16:12

"Не е толкова лесно нито да си намеря филтри, нито пък ако си намеря, да ги купя"

Обади се следващият път и ще видиш, че е много лесно. И понеже са ти малки челните лещи и не толкова разпространени, ще видиш как има за тях маркови филтри на старо за малко пари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Foma R100
Автор: caro-anton   
Дата:   25-05-08 16:36

Волокин, като взема парите направо ще долетя...
Филтри, може и за фотоапарата един-два - ЖЗ и УВ, примерно...
И да мисля за по-натам за диапрожектор...



Публикацията е редактирана (25-05-08 16:38)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »