Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D80 & Nikkor18-70mm
Автор: Hrant   
Дата:   23-05-08 16:30

Здравейте.Вчера си купих Д80 с никкор 18-70мм . Опасявам се , че ме минаха с обектива. Предната част (която излиза напред когато използувам вариото ) малко се мандахерца наляво-надясно, може би около 0,4-0,5мм. Дайте съвет да го връщам ли или не .Работя в машиностроенето и се занимавам с детайли които имат допустими отклонения от порядъка на 0,02мм , напоследък дори и хилядни от милиметъра.Между другото тялото е с гаранция от "Профайлд" но обектива е от някаква друга фирма - май ми пробутаха дефектен обектив и много съм притеснен.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: todorov   
Дата:   23-05-08 16:33

Споко - .4 - .5 милиметра е ок!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: tochnia   
Дата:   23-05-08 16:33

Нормално е за такъв клас обективи, така че не се притесняваи... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: teodor29   
Дата:   23-05-08 16:35

Не се коси, така си е обектива. Нямам го, но в не едно ревю чета точно това. Че при издължаване клапче (wobble). Все пак е сравнително здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: Hrant   
Дата:   23-05-08 16:52

Благодаря ,отдъхнах си макар че продължавам да се съмнявам малко. Като навия сенника трябва да напъна леко за да кликне.За да го отвия пък трябва да напъна доста повече. Освен това и рингът за вариото има лек луфт.Имам един стар Зенит втора ръка с обектив Хелиос - не мога да опиша колко гладко и "маазно" мърда.Надявам се да сте прави все пак.Още веднъж благодаря ВИ.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: demiman   
Дата:   23-05-08 17:01

Снимай спокойно, всичко е наред! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: teodor29   
Дата:   23-05-08 17:16

Ако руския език не те затруднява особено, виж ревюто на този никор в www.videozona.ru. Изрично отбелязват клатушкането на вътрешния тубус на обектива. Но заключенията накрая са положителни.[shtrak] www.videozona.ru

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: todorov   
Дата:   23-05-08 17:16

Hrant написа:
Като навия сенника трябва да напъна леко за да кликне.За
> да го отвия пък трябва да напъна доста повече.

Така е и при мен за този 18-70 ... с никора 17-35 няма такива грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: Svsvet   
Дата:   23-05-08 17:19

Напъването при слагане и махане на сенника си е нормално за този обектив. Аз не го махам, както и обектива от апарата[smilie24] . Чак такива хлабини обаче не съм забелязал...

Отговори на това съобщение
 Re: D80 & Nikkor18-70mm
Автор: nikton1954   
Дата:   23-05-08 18:29

Нямаш никакви проблеми.Има го този момент донякъде, / при китака на Канон 18-55 още по-силно и пак без проблеми при снимане / който не предизвиква никакви качествени изменения на снимката - нито фокус нито нещо друго.Много добър обектив за парите си / в пъти по - добър от Канон 18-55 / - убедих се лично!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »