Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:15

Морското, би ли хвърлил едно око на това черногърбо каменарче - тук мисля, че черното не е отишло по дяволите, както би казал. Пускам го тук, защото другата тема не знам по какви причини и заради какви нарушения гледам, че е затворена. Жалко, защото покрай гъбарката имаше всъщност доста ценни неща относно критичните области, който може да чете и да вземе каквото му трябва.


http://212.36.3.59/site_pics/184/o_1211403886_IspanskoKamenarche-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:18

P.S.: Обърнете внимание, какви готини цветове е изкарал Канонът тука, особено по скалата, то е, разбира се, субективно, но ме кара да мисля все пак, че проблемът с цветопредаването до голяма степен при Канон вече е решен.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:19

Е как няма да е решен, нали вече си го купи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:22

navy: Сериозно те питам де, кажи и за черното.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:25

Тук нямашп черно, нито като дупка, нито като нюанси, не виждаш ли [smilie7]

Но имаш една странна и неприятна постеризация в дефокуса в предния план, като на анимационно филмче е [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: canonio   
Дата:   22-05-08 00:25

Иво,
брутално изнасилване на кривите, поради което всичкият нефокус излиза като нагрята дъвка, изсипана върху челната леща...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: tantris   
Дата:   22-05-08 00:25

Никога не е имал такъв проблем[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:26

Всъщност... като се замисля целия кадър е някак си беден на нюанси и градации... като пластмасов е...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ffwd   
Дата:   22-05-08 00:27

ivodam, защо скалата отпред в дефокус е така постеризирана? При DSLR-ите черното трудно "отива по дяволите", впрочем [smile] [beer]

Нещо не е наред с този кадър (освен прешарпването с неразумен радиус за уеб).. Полутоновете в дефокус на скалата отпред са проблемни..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: danbi   
Дата:   22-05-08 00:29

Ще ме прощавате за лаишкия въпрос, но..

Каква е обработката на този кадър?

В смисъл, ако наистина са натъманявани кривите на цветопредаване и т.н. каква е идеята да питаш "как ми е черното"? Бих се радвал да ме просветлите.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: canonio   
Дата:   22-05-08 00:32

danbi,
идеята е, че я е пуснал за гласуване и иска да му обърнем внимание.
Обработката е брутално зле. Щом не я вижда, значи и мониторът му е зле. Чак ме е яд, че точно тоя кадър изкара за реклама на флагмана....

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: canonio   
Дата:   22-05-08 00:35

Скивай канонска гарга от другата тема:


http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10001/bel_leshoiad-600-8085.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:37

Е, на Шоти са му малко ала СониТВ цветовете, ноооо... харби са снимките [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:37

Ей, хора, като решите да се правите на интересни, изписвате куп глупости, наистина... питам ви кратко и ясно, има ли някакви претенции спрямо детайлите в тъмната част на пилето.

И се почва:

Криви - да, ама изобщо не съм пипал такива.
Било прешарпено - изобщо кадърът не е шарпен на практика, не е прилагана никаква ъншарп маска, единствено хай пас с радиус 0,3, т.е. символично.
Скалата отпред изобщо по принцип е за изрязване, но я оставих, защото точно е интересна играта на цветовете. Ама не, защо сега, и ала-бала портокала. Не ви ли идва наум, че е снимано с обектив с голямо минимално разстояние за фокусиране, близо 3 метра, и може тая част на скалата да се е оказала по-близо, и това да е причината, със съответните ефекти (или дефекти), това изобщо не е важно в случая, баси.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: danbi   
Дата:   22-05-08 00:38

Е, аз сериозно искам да разбера!
За суетата ясно, ама тя не ме влече.

Изобщо гледам доста от публикуваните кадри все с някаква обработка, която .. честно казано не винаги му добавя художествена стойност, а на всичко отгоре кадрите се показват като техническа илюстрация?

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: canonio   
Дата:   22-05-08 00:40

Иво, за да докараш черното, си изгубил другото...
Зумни и погледни корема на пилето си...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:41

Автор: ivodam
Дата: 22-05-08 00:37

Ей, хора, като решите да се правите на интересни, изписвате куп глупости...


Абе ти кьорав ли си [smilie10]

Кой се прави на ИНТЕРЕСЕН?

Искаш сериозно мнение - ПОЛУЧИ ГО!

След като не ти хареса самия ти почна да се правиш на интересен.

Сори, кадъра ти наистина НЕ става [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:48

danbi: Идеята да питам за "черното" е, че при предишната ми снимка, на бялата стърчиопашка, Нейви нещо се хвана за това, че в черното нямало никакви детайли и било отишло по дяволите, както се изрази там. Е, пускам му я тази, да види, че това изобщо не е проблем по принцип, а той като няма какво да каже, се хваща за нещо, дето няма никакво отношение към обекта на снимката и е без всякакво значение, защото като се прави за атлас или определител, естествено, че ще отпадне тоя преден план, баси и щуротиите.



Публикацията е редактирана (22-05-08 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: Grandpa   
Дата:   22-05-08 00:50

Подобна тема има смисъл само ако се тълкува като "абе я кажете, добре ли съм го обработил това пиле?", а не "я виж ква динамика праска Канона/Никона"...

Който и да е дслр (даже и Олито с малките матрички), стига експонирането да не е тотално оплескано, при снимки като тази (и онази от другата тема) от роу ще извади достатъчно за да не "отива по дяволите" ни черното ни бялото...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:51

Уффф.. ама ти наистина не разбираш от същността на нещата!
Както и хората в другата тема ти казаха - ЗА ДА ПАРАДИРАШ ЗА ДИНАМИКА И РЕГИСТРАЦИЯ НА БЯЛОТО, то ти трябва да имаш ОТПРАВНА ТОЧКА! Трябва да покажеш, че бялото се регистрира без да ти потъва черното!
А то точно то ти е изчезнало!
Затова ти казаха, че с всяка САПУНЕРА може да стане твоя кадър!
КОЛКО пъти да ти се обяснява, вземи, прочети малко информация за графичните формати, данни, обработки и представяния...

А този кадър също е много зле...

С тези две теми направи голяма антиреклама на канон марк 3 ...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:56

navy: Хе-хе, сори Нейви, но не си ти наистина този, който ще реши дали този, или който и да е от моите кадри става или не става, наистина. Ако от вас зависеше, знам, че нямаше да видя нито места по конкурсите, нито първа страница по сайтовете, нито да ме кани някой за модератор, камо ли пък в списания и книги да ме публикуват. Знам, че ви се ебава дробецът, когато някой любител като мен без особени усилия ви влезе в територии, които считате, че сте си заплюли, пък то не било така, олеле, ами сега?
Неотдавна го слушах бате Арни в някакво телевизионно предаване на Тръмп да казва на едни младежи - "Запомнете, че колкото повече успявате, толкова повече ще ви ритат" - явно много държите да покажете колко е бил прав, жалко...

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 00:58

Автор: ivodam
Дата: 22-05-08 00:56

navy: Хе-хе, сори Нейви, но не си ти наистина този, който ще реши дали този, или който и да е от моите кадри става или не става, наистина.


ТОГАВА ЗАЩО ПУСНА ТЕМА В ОСНОВНАТА ЗОНА АДРЕСИРАНА ДО МЕН?

Абе... нещо... сериозно се издъни ми се струва [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: Cristinel   
Дата:   22-05-08 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-08 00:59

canonio: Лешоядът на Шоти си е супер, разбира се, макар че е сниман в съвсем други условия и разстояния, така че не знам защо го извади точно него, а точно на същото място, ако ми погледнеш в профила, ще видиш, че още преди година също съм снимал лешояди, по същия начин.

Отговори на това съобщение
 Re: До Navy - относно разработена тъмна зона
Автор: navy   
Дата:   22-05-08 01:00

Ех това модераторство в култа беее... баааси как се кефят хората на такива неща... като навремето в училище [smilie7]

Това голям праз да си модератор, а?

А ти съгласи ли се?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »