Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: Manchev   
Дата:   19-05-08 16:39

Такаа, май намерих човек да си продам ist DL-а, когото колкото и да си обичам, ако го задържа още малко ще си остане вечно мой, а отдавна ми отесня. Ще отиде набързо с китака, и си оставам с 50/2 70-210/4 и едно Ricoh KR 30SP. А сега накъде? Единият вариант е да продължа на Пентакс, да събера 1500лв и от САЩ да си купя К10/20 и 16-45+ 50/1.4 примерно.Почнах обаче да се навивам за Никон, харесват ми, а и добре ми пасват в ръцете. За никонска система мислех, че най-важното е самото прехвърляне- да имам свестно тяло и обективи, различни от китовия. За 1500лв мога да си внеса примерно D80 + 50/1.4 и Tokina 12-24. Почнах да се ориентирам какво обичам да снимам, и от какви обективи се нуждая, и мисля че тези на първо време ще ми вършат добра работа. Принципно не се прехласвам много много по тела- тялото е нещо преходно, което се сменя. Затова варианти като д200 - д300 плюс един обектив ми се струват като на гол ...нали, чифте пищови. Ако си купя Д80 с два обектива, догодина живот и здраве ще го сменя с нещо по-ново. Тук таме ме съветваха да чакам наследника на д80 есента, но доколкото знам той ще си е доста повече пари, а и това означава три-четири месеца без апарат, което си е безсмислено като че ли. Та това са ми размишленията засега. Някакви съвети?

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: CanoniO   
Дата:   19-05-08 16:44

Пентакс vs Никон[smilie5]

В тази тема ще се отдам на четенето, смеенето и яденето на пуканки и сладолед.[smilie18]

Нека нейви влезе.... сега!



Публикацията е редактирана (19-05-08 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: Manchev   
Дата:   19-05-08 16:49

Ами мен ми е ясно, че покрай полезните мнения и всички глупаци ще се накачулят, но все пак изборът не е лесен за мен, пък и във форума се намират и хора, които не говорят само глупости :D

А, да, забравих да уточня, че темата не е Пентакс vs Никон :D



Публикацията е редактирана (19-05-08 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: matataupa   
Дата:   19-05-08 16:51

Скромен- по скоро взимай апарата, от чакане файда няма.[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: peterst   
Дата:   19-05-08 16:52

направи си една таблица (примерно екселска) с три колони:
- обектив като фокусно разстояние
- цена за никон
- цена за пентакс

попълни няколкото обектива, които те интересуват. има една полезна функция за сумиране и я използвай под всяка колонка с цени за пентакс и никон.

в крайна сметка ще разбереш дали си струва (в буквалния смисъл) или не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: mike74   
Дата:   19-05-08 16:53

Може би е по-добре след като имаш обективи за Пентакс а и си свикнал с него да си останеш на Пентакс. К10 и Д80 са с еднакви матрици (на Сони), т.е. разлика в картинката практически няма ако снимаш в РОУ (в джипег има някаква разлика но и тя зависи от настройките само).
Но ако толкова искаш Никон, Д80 наистина е супер тяло за парите си пък щом от щатите ще го вземаш още по на сметка ти е [smilie24] направо му вземи от щатско и един Тамрон 17-50/2.8 да си имаш светлосилен стандартен зуум сега пуснаха версия за Никон с вграден мотор - аналог на АФ-С, доста го хвалят туй тамронче, пък светлосилата винаги си е плюс [smilie5] Сигурно 17-55 Никора е по-добър но е три пъти по-скъп. Взимаш му и една 50/1.8 и пей сърце [smilie5] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: ivan.draganov   
Дата:   19-05-08 16:54

четейки какви обективи имаш за ПЕНТАКС,си мисля че да си смениш системата е [smilie23] ,освен ако и аз не съм от онези глупаци във форума ,които щели да се накачулят покрай полезните мнения! А и в крайна сметка парите са си твои![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: asahi   
Дата:   19-05-08 16:54

Как можеш да споменаваш Пентакс след като си бил на Тасос?

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: dau   
Дата:   19-05-08 16:56

Взимай Д80+обективите и не се замисляй [smilie24]

единствения + на пентакс за мен е стабилизацията на матрицата, ако не ти е много важно това Никон със сигурност е по-добрата система [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: Manchev   
Дата:   19-05-08 16:58

Не исках да обиждам никого с втория пост между другото, визирах хората, които обръщат всички теми в едно и също, или пък използват всяка тема, за да си говорят едни и същи глупости, няма да споменаваме какви. :D ;)



Публикацията е редактирана (19-05-08 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: kirile   
Дата:   19-05-08 17:01

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: netizen   
Дата:   19-05-08 17:16

според мен ще си по-доволен от k10D

относно диапазона 10мм - 500мм , всеки знае какво иска да снима и си прави сметка, не знам кому е нужно да има покритие на целият диапазон... имало е случаи когато хората заради 2мм са купували обективи ноооо както писах - ти си знаеш най-добре какво искаш да снимаш

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: autosvet   
Дата:   19-05-08 17:21

Ванка огледай се за Д200 на старо доста ги има из пазара. Д80 е чуднесно тяло също. обективи - 50/1.8 за 220лв, 18-70 и тази токина 12-24 щом това са нещата които са ти нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: christal   
Дата:   19-05-08 17:25

Иване, ако става дума за бързина на реакция и фокусиране, кецовете са само два вида - Кенън и Найкън [smile] катоооо везните клонят къв първите. Обаче щом това не те влече, от К10Д конвертирано през ACR ще останеш много, много доволен. Вече за обективи питай други, че не им ги знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: zaiko   
Дата:   19-05-08 17:27

Мое мнение - Никон много ми харесват като фирма. Пентакс обаче са ми на сърцето. Засега нямам нужди, които Пентакс не може да удовлетвори. Според мен комбинацията К10Д/К20Д + 16-45 + 50/1.4 е перфектна и няма да имаш проблеми. По каква причина те вълнува смяна на марката? Проблем с Пентакс, или просто се замисляш?

П.П. За Пентакс също можеш да вземеш Токина 12-24 май...



Публикацията е редактирана (19-05-08 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: kirile   
Дата:   19-05-08 17:33

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/eovo3562.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/114/r_1210672354_david_coulthard.jpg



кристал,
абсолютно си прав
пентакс не стават за бързина на реакция и фокусиране
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: netizen   
Дата:   19-05-08 17:33

Токина или вариянта на Пентакс 12-24 , еднакви са - само на пентаксовия има СМЦ покритие

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: stormfx   
Дата:   19-05-08 17:50

На Кирчо пентакса е специален F1 едишън. Не го гледай ти него [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: kirile   
Дата:   19-05-08 17:59

да бе да, бъзикай се
сефте снимах такова нещо
и очаквах нищо да не стане, защото знам, че с пентакс спорт не се снима, но ... справихме се що годе
следващия път по-добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: ejko   
Дата:   19-05-08 18:07

Никон са супер, но малко скъпички ми идват. Все пак трябва да се отчете, че забален любител има нужда от среден клас тяло и рано или късно го получава..., въпросът е на каква цена! При Никон получаваш доста за около $1700, при Канон малко по малко за около $1200. Ако обектива 50/1.4 ти е важен то съм сигурен, че Никон ще изкарат скоро такъв, които си заслужава парите, но този на пазара в момента нещо хич го няма...! Принципно ако не си броя парите и нямам проблеми със смяна на системи бих взел Никон, защото в момента са във възход и изкарват добри неща, който пряката конкуренция е изкарала преди доста години и сравнени в този момента са атрактивни... Но ако парите са фактор, то Никон не е апарат за мен..., лично лаишко мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: Manchev   
Дата:   19-05-08 18:10

зайко, по принцип и аз харесвам доста Пентакс, затова и ми е труден изборът.

Относно обективите - за времето, от което снимам, установих че обичам да снимам хора, портрети, репортажна фотография, мечта са ми модната и комерсиална фотография, но май доста обобщих нещата, какъвто и обектив да се сетиш май ще влезе в списъка. От наблюденията ми когато имах възможност да се запозная с кириле, установих че с качествено тяло и много добра оптика Pentax действително не отстъпват на Канон и Никон. К20 + 50-135 има удивително бърз и точен фокус. Въпросът е, че засега нямам пари за толкова скъпа оптика, особено при положение, че не изкарвам пари от снимане. Това, от което най-много се нуждая е бърз фокус при оптика от сорта на твърд 50, разни зуумове от сорта на 17-50 и т.н, тук Пентакс като че ли изостават сериозно. (без да съм пробвал реално к20д с 50/1.4 примерно) Иначе 12-24 си ми е мечта отдавна, затова ако си взема Никона ще гледам да е с този обектив + 50/1.8 или 1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: ejko   
Дата:   19-05-08 18:13

ми Никон 50/1.4 хич не е бърз според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: autosvet   
Дата:   19-05-08 18:18

За какво не е бърз? с този обектив се снимат хора на Д50 и на Д200 никога не съм имал проблем с бързината на фокусиране на 50мм обектив. това което иска да снима Иван е нещо за което бързината на 50мм-вият обектив не е от абсолютно никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: zaiko   
Дата:   19-05-08 18:21

Значи, при добра светлина к10д/к20д с 50/1.4 фокусират толкова бързо, колкото и другите. Виж на по-тъмно става по-бавно...


Отговори на това съобщение
 Re: Размисли и страсти относно смяна на система
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   19-05-08 18:23

50/1.8 e обектива... Според мен тези 400 лв дето ще ги спестиш от 50/1.4 можеш да ди вложиш в светкавица или друг обектив....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »