Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оценка на фотографска задача
Автор: m1aden   
Дата:   09-05-08 13:15

Здравейте.
Бих искал да помоля някой комерсиално занимаващ се фотограф да оцени една задача.
Задачата е следната: Предметна фотография за месечна 8 странична брошура на строителен хипермаркет, около 100 кадъра в 2 магазина (с палатка и в магазина за по-големите продукти). Говорим за Бургас.[smilie24]
Колко би струвала цялата тази задача, фотографа трябва да е със собствена техника.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: mixmike   
Дата:   09-05-08 13:22

ммм чудесна тема, и мен ме интересува[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: krasi02   
Дата:   09-05-08 13:29

Поне хилядарка,като имаш в предвид че една тухла ти я дават за 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: navy   
Дата:   09-05-08 13:33

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
За месечните брошурки фотографите взимат не повече от 40-50 лева... но колкото успеш да им вземеш нагоре....

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: CanoniO   
Дата:   09-05-08 14:05

Зависи как искат да им изглежда брошурата. Ако са мераклии, ще ти дадат и 2 бона, ама ще те бият с брошурата у главата ако не им хареса.
Пък ако нямат намерение да плащат, в крайна сметка ще платят на едната касиерка 20 лева, да ги нашляпа със сапунерата.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз като гледам на МЕТРО брошурите, имам чувството, че чистачката е снимала, а пък сина на счетоводителката е направил дизайна на новия си компютър, дето му го купили, щото завършил пети клас със 5.80[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: navy   
Дата:   09-05-08 14:13

Тези месечните промоционални издания на луминова хартия дето са се правят на такива изстискани цени, че повече то 40-50 лева адски ме съмнява дали ще ти дадат [smilie7]
Но...... НООООО.. ти стискам палци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: asahi   
Дата:   09-05-08 14:25

Тури 50лв/час, ако можеш и повече тури.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: m1aden   
Дата:   14-05-08 21:19

Благодаря за сведенията.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: jazz28   
Дата:   15-05-08 22:41

Много ви е паднала цената, нищо чудно че сме на тоя хал!
Не те знам как снимаш, но професионалист под 100лв. на кадър не би взел. Говоря за кадри в каталог!!!
Но под 50 лв. на кадър не падай, ако всички им държат цената няма да сме толкова зле!

Знаеш ли колко струва в нормални страни тази услуга, а им е дори по евтина техниката....

Пускам ти линк с калкулатор за фотоуслуги у нас за ориентир,кликни на- актуална ценова листа,
виж тиража и другите коефициенти по които се определя. Дай на твоите хора да погледнат на Фотография по поръчка>избери тип: специализирана>избери вид :каталози... другите коефициенти и дай изчисли....Колко стана?
Сега им дай 30% отстъпка...под 50% не слизай...
На запад подобно нещо струва по 200-250 евро кадъра, пък сложи и отстъпка..

http://www.borey.biz/index.php?m=830&lang=1

На час се плаща за събитие, не за каталог ! А тук имаш дубли зад всеки продаден кадър и премерена работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: HP   
Дата:   15-05-08 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: HP   
Дата:   15-05-08 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: n1x0n   
Дата:   15-05-08 23:18

То на приказки всеки взима 100-200-300 на кадър. В крайна сметка се оказва че вземал 20, за нещо, дето като го видиш - и 10 не струва.
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: asklep   
Дата:   16-05-08 07:29

Фирмите си носят снимките в Метро ,няма защо да се напъват даже ![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: portradamus   
Дата:   16-05-08 09:42

По $30 на крайна снимка, с лиценз за една година неограничено използване в брошурата. За други използвания (например реклама във вестник Труд ако още съществува) се заплаща допълнително около $40 на снимка за всяка снимка в рекламата. За публикация в търговски журнал около $50 на снимка за вътрешна страница.

Ако отидеш и им кажеш "Дайте 200 лева за цялата работа" нищо чудно да ти се изсмеят. Ако ти сам не си цениш труда и уменията, другите също няма да ги оценят. Аз съм виждал сметка (Invoice по нашему) от местен фотограф за снимки за реклама на козметика. Крайната сума беше за над 500 хиляди долара, с 1-годишен лиценз за печат в цялата страна. С твоите 3 хиляди не можеш да стреснеш сериозна корпорация която внимава за имиджа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: ventzo   
Дата:   16-05-08 13:04

съгласен със - portradamus

Я и аз да се изкажа.

У нас се поолучава нещо такова.

Ако отидеш в най близкия супер и искаш да си купиш сирене от кое ще вземеш? Според мен от това което не е на най-ниската цена защото няма да си сигурен колко е сирене, няма да вземеш и от най-скъпото, защото на дали цената му е оправдана.

Така, че най точного е описал portradamus. Прецени клиента, дали иска да убие номера само или иска каталог които да му доведе клиенти в магазина.

А и другото важно нещо е дали ти ще му подготвиш снимката до края или само ще снимаш и друг ще ги обработва.

Ако ти е първа подобна задача прецени до колко ще можеш да се справиш с нея, ако прецениш да ти е за трупане на опит не се притеснявай да я направиш и по евтино от пазарното. В крайна сметка ще си на + с опита които си придобил правейки я и за следващия път ще знаеш какво да поискаш. [smilie24]

Успех.



Публикацията е редактирана (16-05-08 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: GenaDP   
Дата:   16-05-08 14:41

Като гледам - май вече всички незнаещи се изредиха да дават акъл... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: ejko   
Дата:   16-05-08 14:55

jazz28 какъв е този линк бе човек, от къде ги взимаш тези неща... Натиснах фотоалбум в калкулатора и тои написа това:
"Фотоалбум: формиращ трайно представат за даден човек, фирма, идея, изделие - по договаряне, но не по-малко от: 1,466.25 лв."
Дори не ми е ясно какво е фотоалбум вече..., аз си мислех, че е нещо свързано с фотография, но как фотографията формира трайно "представат", това не мога да разбера. А брой кадри и разни други условия???

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: Davidoff   
Дата:   16-05-08 14:59

Еми по договаряне, но не по-малко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: ejko   
Дата:   16-05-08 15:31

То и аз за под 1500 не искам да си вадя апарата:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: ivodam   
Дата:   16-05-08 15:56

На предишната ми работа агенцията, с която работехме, за продуктов каталог си спомням, че ни смяташе по 6 лв. с ДДС на продукт, при условие, че и самата изработка и отпечатване на каталога й се възлагаха на нея. Разбира се, никой не е искал произведения на изкуството, а нормално запознаване с външния вид, нищо повече. Става въпрос за София.
Бих искал да я видя тая българска фирма, примерно работеща с неколкостотин артикула бързооборотни стоки, която ще плати по 100-200 лв. на кадър!?!? Ненаучна фантастика. [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: mystic   
Дата:   16-05-08 16:32

Пич не се лъжи да оферираш пари за кадър [smile]
Искай хонорар на час, но не по-малко от 80-100лв. [smilie24]
давам ти пример: 2 гайчни ключа + 2 отверки, ако си обявил цена за кадър 20лв. това прави 80лв. и
3 градински стола + една маса, които трябва да се вземат, и да се снимат евентуално в градина по 20лв.за кадър = отново прави 80лв.

Едното го снимаш в студио и ти го носят на крака, работата ти е не повече от 30 мин., докато другото ще ти изисква време от порядъка на 3 часа.

Така че точно за такъв тип каталожни снимки оферирай работата си на час [smilie24]

поздрави и успех

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: ventzo   
Дата:   16-05-08 16:49

Определено после и тифецването трябва да го предвиди като време [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка на фотографска задача
Автор: stormfx   
Дата:   17-05-08 13:35

Там за където си мисля, че ти искат снимките ще видиш добри пари ама друг път.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »