Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 13:15

Поздрави на феновете на истинската фотография !

Поради масовия интерес и многобройни настоявания от страна на ценителите - ще посветя една нова тема, и разбира се, разтърсващи кадри по повод
недостижимата като качество медия - ФИЛМ !!!!!
Естествено, че ще отдам предпочитания на любимия си обект на фотографското майсторство - ФЛОРАТА......
Между другото, това е, бих каза, един от най-трудните обекти за снимане - ако отскочиш до някоя цветна алея, примерно, не се знае ще има ли подходяща светлина, фон, и пр. Пробвал съм да взема в къщи - те земат та позавехнат и не са същите и т.н., и т.н.....
Както и да е, изпадна ми някоя и друга ситуация, фиксирах я на медията и е готово за наслаждение !

За техническата страна: Пак изплозвах -КОНСУМЕР ГРАДЕ- негатив Кодак и Фужи /все пак някои привърженици на цифровалното влагат големи надежди в техниката, в която инвестират, нека не се отчайват.
Направи ми впечатление, че след сканиране, като се опитах да внеса някои корекции - нещата се влошаваха, и то при Линоколор, дето са както Цайс в оптиката. Колкото до Фотошоп, цветовете помътняваха още с отварянето на файла.....отказах се.....нека бъдат в суров вид - както в природата..!!!!!

Този път заложих на Минолта МФ ленсове , измежду които и един рядък екземпляр Роккор 80-160 /3,5 - ето го:


http://farm4.static.flickr.com/3095/2496929636_f29014ed98.jpg




Търсих нещо в Нет-а - не намерих, само в Бея - някакво место за редки ленсове ../върви колкото Канон/Никон на 2,8 нестабилизиран вариант/


Колкото до проявяването - много ми се искаше да е мое, но ентусиазма от детството сякаш е позатихнал вече - уж процесор, ала-бала, ама и то не проявява само - трябва за се приготви проявител, после да се мие и т.н. и т.н......бе с една дума, прескочих до местния лаб..!
Този път, викам, аз ще си следя процеса!

Не е нужно да си губите времето - всичко е пресно налято, преди това изчистено, санитаризирано и дезинфекцирано. По-добре, ето един пресен филм, отстреляйте нещо наоколо, кокато стане. Страшен служител...! Винаги ме е впечатлявал с професионализъм /имам предвид - връзки с клиентите, не фотолаболаторна работа..[smilie5] /....ама хайде, не гоним съвършенство - все пак 35мм, не е ПРО формат....И без това ми ги взимат после от градския кръжок за тестване на колориметри, денситометри, светлометри и прочие......опита трябва да се предава на младите...[smilie24] !
Да ! Резултатът, този път, беше добър !

За отстрелване не се намери нещо подходящо, но пък се отбих в "местния" "Бе и Хаш".
Махнаха ми отдалече от цифровалния щанд: сериозен клиент съм: два сапунера 30д , д80 и един турбосапунер Р1, пък и сума ти обективи вече.
Как е, как е, питат - ще правим ли упграде ?
Позасмях се и рекох: Бе да не е излязъл Сони А1 филмовак или Хасел 504 !?!?! Те се спогледаха, след това единия рече на другия: това е сигурно на "булгариан" нещо....
Както и да е, викам - какво новоооооо ????

Глей кви модели трепачи излезнаха, оживиха се двамата, с живо виу, 14 бита, пиксели с неправилна форма - имитация на филмовите кристали, и пр. и пр.....

Тц, тц, тц, викам аз, с тон на изумление [smilie5] - баси и трепачите....

Не щеше ми се да подхващам дискусията, че цифровалното е още в прощъпулник и че в близките 10тина години няма да съм им клиент.
Пък и на тях им е все толкова кое е по-добро. Затова ги позахраних с обещание, че след излизане на "новия" 5д ще реша кой ще е.
Не е важно, викат, кой ще е, важното е да се купи от нас! [smilie5]
Интересно, какъв як и приятен ефект има такава прямота в търговските отношения. - не е нужно да си блеете какви са ви братски отношенията !
Разбира се - няма да правя оборот на оня балък отсреща, я! Посмяхме се яко, уверявайки се в добрите си търговски намерения един към други !!!!!!
И така, взех отдавна готовия филм и ускорих крачка към сканлабораторията в къщи. Нажътках ги на 35мм дедикатния модел и етооооо..........готови сме !

Този път предварително предупреждавам за предпазни мерки и ще изчакам с първия кадър, който ще послужи за едно пораздрусване, така да се каже, на видеокартата, и разбирасе за едно леко разтягане на гамута [smile] ...щото при тази цифровална монотонност, ресурсите си кротуват неизпозваеми на 80-тина % поне.
Тези, които са планирали калибриране на монитори и принтери, могат да го направят сега !!!!

Приятно гледане !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-05-08 13:19

Мерси, страхотен кадър!
Определено си струва кофата мастило с глупости дето си изписал. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 13:20

Това не е кадър, а инфо за ленса...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-05-08 13:21

Да, знам че ленса е [smilie23]
Нищо ново не казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: 0 8AB8=A:0B0 D>B>3@0D8O - $" !!!!!!!!!!
Автор: IG-88   
Дата:   16-05-08 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: dvda   
Дата:   16-05-08 13:26

трети сезон е почнал най-после [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-05-08 13:26

Нищо де, петък е днеска, що да не се позабавляваме с "филмовалните" излагации на Дими-то?

Дими [smilie24] филма кърти братче! Особено в твоите ръце, с твоя минолтенски обектив и твоето мушкато!

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: attempt   
Дата:   16-05-08 13:29

Професор Вучков is back [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 13:30

Dimi2007 [smilie24]

тръпна в очакване! даже и колор плъзгачите на монитора съм ги дръпнал силно наляво (за всеки случай)

макар че, вече има опити да се вкара в цифровалните ди-ес-ел-ри функцията: FILM LIKE

амаааа нестава. даже чувам, че адванс узери ползващи небезизвестния Найкън Де300 търсили и открили специална крива - Фуджи Велвия колор 50 [smilie8]

в очакване сме!



Публикацията е редактирана (16-05-08 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: 0 8AB8=A:0B0 D>B>3@0D8O - $" !!!!!!!!!!
Автор: IG-88   
Дата:   16-05-08 13:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 13:34

Айде пускаааааам !

Еееееееее - нямам думи! Онемях ! Самият аз не предполагах такава прелест..!
Знам, че много от вас ще направят неволен опит да докоснат клонките, но.....това е поразяващия ефект на филма. /цифровалните тела също правят опити да го постигнат - 3Д ефект, 5Ж пространство и други подобни неуспешни опити/



Публикацията е редактирана (28-05-08 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: stzz   
Дата:   16-05-08 13:38

Мдааа, димито набира сериозна преднина с филмови темички, време е някой(той си знае) да контрира с тема за Д300.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 13:41

Dimi2007 [smilie10] [smilie24] [smilie10] [smilie24]

без думи!!!!!!

трудно се възприема сивото цифровално след като си видял какво вади филма и то от 35мм [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 13:44

Кокс, ми то още не съм пускал 6х6...ама що да се внася излишен смут сред феновете на цифровалното....[smile]

/планира се в скоро време/

Отговори на това съобщение
 Re: 0 8AB8=A:0B0 D>B>3@0D8O - $" !!!!!!!!!!
Автор: IG-88   
Дата:   16-05-08 13:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 13:52

Ииии.....воила един кадър за КРАЙНИ ценители [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-05-08 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: asahi   
Дата:   16-05-08 13:53

Пукна ми се монитора [smilie2]
Сигурно ще е от мощния гамут на филмовото изображение.
Накъде, казваш, да мърдам плъзгачита на екрана?

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: shadowhand   
Дата:   16-05-08 13:54

Дими президент! [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: hash   
Дата:   16-05-08 13:54

К Р А С О Т А ! ! !




Публикацията е редактирана (16-05-08 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: PakNeZNAM   
Дата:   16-05-08 13:57

абе човек, вземи си полегни [smile] .. най-добре по очи или на една страна, както ти е по-удобно .... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Dimi2007   
Дата:   16-05-08 14:00

Благодаря, благодаря за положителните критики, но не съм аз - ФИЛМЪТ Е.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: 35mm   
Дата:   16-05-08 14:00

Вече си представям българска марка филм.
Тя задължително ще се казва "Димихром" с никакъв шум до ИСО 2007.
Точността разбира се, ще е уникална - не като на стандартните филми през 1/6 диафрагма, до 1/1000, така че да ИСО 2007 да е реално.



Публикацията е редактирана (16-05-08 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-05-08 14:09

"Димихром" с никакъв шум до ИСО 2007.

АХаххаха!!! дъ топ филм! [smilie24]

[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 14:13

Автор: Dimi2007
Дата: 16-05-08 13:52

Ииии.....воила един кадър за КРАЙНИ ценители


http://farm4.static.flickr.com/3028/2496163641_e91574c747_o.jpg


---------------------------

аууу добре че позиционирах в крайно ляво колор плъзгачите на монитора [smilie10]

трепач!!!

Dimi2007 - не се разпускай много с примерните кадри, нито пък ги показвай и коментирай с търговците от
"Бе и Хаш" - че току виж дигнат цените на филмовата техника [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За истинската фотография - ФИЛМОВАТА !!!!!!!!!!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   16-05-08 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »