Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: boni   
Дата:   16-05-08 02:31

Приятно четене!

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: dau   
Дата:   16-05-08 08:33

Абе за мен това че е APC си е недостатък не плюс, иначе много приятно обективче [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 08:39

А защо ревюто е в "клуб", а не в "форум" нали там се дискутира на фотографска тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 08:53

boni [smilie24] [beer]

браво за ревюто :) [beer]

на знам обаче дали FUJI S5 e най-правилният dslr за тестване [smilie3]

той има по-различно(в смисъл по-добро за мен) цветопредаване, контраст и динамика,
както и слаб antialiasing filter, което прави изображението по-детайлно и приятно за гледане в сравнение с разпространените dslr-и :)

както и да е:) обектива изглежда е хубав [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: dreamer   
Дата:   16-05-08 08:58

Още един Пентакс обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: boni   
Дата:   16-05-08 09:40

Дау, от една страна недостатък(че не можеш да го ползваш на фул фрейм), а от друга страна предимство(че е по-компактен и по-евтин). Пълно щастие няма[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: rorus   
Дата:   16-05-08 11:47

Тъй като не искам да се обзавеждам с големи и тежки обективи - този обхват смятам, че е много удобен. Приравнено - това е 70-200/2.8 за 800 гр. обектив.
Сигма 50-150/2.8 е един от любимите ми обективи (мисля, че е по-добър от Токината). Това, че и двата започват от 50 а не от 70 е 2-ро предимство!

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: dau   
Дата:   16-05-08 11:54

За компактността спор няма [smilie24] ама за мен кропските обективи са някакви неземни издънки неразбираеми... Бони ти лентов Никон нямаше ли? или на ФФ се снима в някакъв диапазон? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: boni   
Дата:   16-05-08 12:18

Ами Дау, "кропските" обективи са съгласувани с по-малката матрица. Печели се компактност, което не е маловажно.
При Оли също е така - по-малкото кръгче на покритие, дава възможност да се направи по-малък и олекотен обектив, който има същия зрителен ъгъл като по-големия, направен за 24х36мм
Ако я караме по тая логика, дай всички обективи да са правени за медиум формат, за да можеш да ги закачиш и на 6х9[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на Tokina ATX Pro DX AF 50-135 F2.8
Автор: dau   
Дата:   16-05-08 14:09

Бони, много добре знаеш че Оли са единствените които започнаха от 0 да градят цифрова система всички други са си с байонетите от лентовите тела, Канон и Никон имат цифрови ФФ, скоро и Сони, по някое време и Пентакс сигурно, само Оли ще си останат така, така че за мен този обектив колкото и да е хубав е временно изпълнение, ще го имаш 2,3-5 години, ама който го кефи няма лошо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »