Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 До птичарите - качулата кукувица!
Автор: ivodam   
Дата:   13-05-08 10:17

Колеги, оказа се, че тия дни, по празниците, като скитах по Северна Гърция, съм ударил качулата кукувица. Досега съм виждал в нашето пространство само една снимка, в сайта за Птиците в България. В момента немам квота за пускане в галерията, затова я пускам тука:


http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1210629588_spottedcuckoo1d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Cristinel   
Дата:   13-05-08 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: dau   
Дата:   13-05-08 11:46

то пък и да имаше квота да не би да си струва това? [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: darksorrow   
Дата:   13-05-08 11:54

dau, тихо, че сигнализират за спам, човече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Cristinel   
Дата:   13-05-08 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: djogata   
Дата:   13-05-08 12:04

Иво, ще ти го кажа, защото другите явно не им се занимава - това е форум за фотография, а фотографията в голяма степен е изкуство и е подвластно на нормите на естетиката.

Естетическата стойност на снимката е много важна. В тази снимка няма такава естетическа стойност. Във фотографски форум като този ако ще и извънземно да пуснеш с такова качество, няма да бъде прието.

Затова и ще получаваш само спам в темата.

Ти очакваш всеки да почне да се прехласва - ау, каква рядка птица и т.н - еми няма да стане, защото както вече 5 човека се изредиха да го кажат, за този форум това си е просто лошо заснето пиле

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: nsirakov   
Дата:   13-05-08 12:07

страхотен улов иво... не обръщай внимание на "непросветените"

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: darksorrow   
Дата:   13-05-08 12:08

сираков, ся кажи и кой е просветен и да си знаем [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Георги   
Дата:   13-05-08 12:09

иво не ги слушай, още ги е яд че наплю никона [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: nsirakov   
Дата:   13-05-08 12:11

дарк.. не става само с казване....[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Cristinel   
Дата:   13-05-08 12:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: navy   
Дата:   13-05-08 12:21

Яяяя, това с канона ли, браво [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: deathzone   
Дата:   13-05-08 12:32

Автор: djogata
Дата: 13-05-08 12:04

Иво, ще ти го кажа, защото другите явно не им се занимава - това е форум за фотография, а фотографията в голяма степен е изкуство и е подвластно на нормите на естетиката.

Естетическата стойност на снимката е много важна. В тази снимка няма такава естетическа стойност. Във фотографски форум като този ако ще и извънземно да пуснеш с такова качество, няма да бъде прието.

Затова и ще получаваш само спам в темата.

Ти очакваш всеки да почне да се прехласва - ау, каква рядка птица и т.н - еми няма да стане, защото както вече 5 човека се изредиха да го кажат, за този форум това си е просто лошо заснето пиле






Какво не ти харесва на тази снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: navy   
Дата:   13-05-08 12:34

Всъщност това е снимка, не фотография [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: ejko   
Дата:   13-05-08 13:17

djogata аз го казах същото с едно изречение, но някои е преценил, че е спам...! [smilie5]
deathzone
очевидно е че качеството е много зле, може да е някакъв зловещ кроп ако ли не...., лошо...! А като снимка не е нищо особено- кадриране, ракурс и т.н.... както би бил на човек, които снима за домашния албум! Единственото тук е че е качулата кукувица, което за този форум означава нищо...
deathzone... на теб какво ти харесва...?

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: djogata   
Дата:   13-05-08 13:20

Еми, не отричам, че се вижда, че е качулата кукувица - птица, която никога не съм виждал и сигурно е рядка. Така че, може да е интересно попадение, но няма фотографска стойност. Има само снимка, по която горе-долу можеш да си представиш как изглежда качулата кукувица.

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Cristinel   
Дата:   13-05-08 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: nsirakov   
Дата:   13-05-08 13:23

джога... я дай по-хубава фотография товя на качулата кукувица...

какво викаш.. нямаш


мда що ли не се учудвам

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: dau   
Дата:   13-05-08 13:25

И птеродактил да беше все тая... може би с малко по-голям научен интерес само...

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: ejko   
Дата:   13-05-08 13:29

сираков аз ако снимам с ужастно качество и никаква фотофрафска стойност как жена ми ражда, най-вероятно ще ми изтрият снимката, въпреки че много хора няма да имат по хубава снимка на това как жена ми ражда.... Това не променя липсата на фотографска стойност. Затова сайта е фотографски, защото водещо са кадрите и тяхната самостоятелна стойност като изкуство, а не моделите, тяхната рядкост, красота или каквото и да е друго! Принципно снимката става, но не е за отделна тема! А Сираков ти си сложи ръка на сърцето и кажи, че снимката е фотографки издържана!

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: djogata   
Дата:   13-05-08 13:30

Сираков, проблема е, че на 95% от хората във форума хич не им пука дали е качулата или не, кукувица ли е, или кокошка.
Ако става снимката - става - виж колко хубави снимки има из форума на най-обикновени патки, че и на тухлени стени даже сигурно има хубави снимки. Ама приликата между тези снимки и тази качулата кукувица е това, че са снимки.

Ти имаш много хубави пейзажни снимки, направени на най-обикновени места в България, но направени хубаво.
Ако идеш на Малдивите или в Нова Зеландия и се върнеш със гадни снимки от мобилен телефон, факта, че снимките са от красиви места няма ни най-малко да повлияе на качеството им - те пак ще са си мазни.

Иводам има много хубави снимки, за които съм гласувал със злато с удоволствие. Но тази снимка е странна, затова и получи такива реакции.

Сега понимаешь ли ме?

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: ejko   
Дата:   13-05-08 13:34

птеродактил щеше да е яко, а качулата кукувица е сравнително широко разпространена птица и може би за БГ е рядкост, защото иначе май не е...., де да знам де...

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Георги   
Дата:   13-05-08 13:38

ако беше патка с каишка канон щеше да изкъртва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: djogata   
Дата:   13-05-08 13:41

Георги, ако пък беше патка, хваната в момента, в който разкъсва на парчета жълто-черна каишка "Никон", те тогава щеше да е шедьовър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: До птичарите - качулата кукувица!
Автор: Георги   
Дата:   13-05-08 13:43

интересно тая птица каква е?


http://i21.photobucket.com/albums/b259/givanov/IMG_2086.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »