Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За фона около снимките
Автор: iiccoo   
Дата:   13-05-08 09:35

Здравейте [beer] Може това да ви се стори глупав въпрос, но мен ме гложди от доста време. Когато разглеждам снимки тук и като я изкарам в цял размер се появява една скала за фона отзад. До тук нищо ново за вас :) Да ама нали долу има една скала за фона от бяло до черно. Като движа мишката по нея от най-лява до най-дясна позиция снимката сякаш се променя. При най-бяло като, че се стеснява, а при най-черно се разширява (едва забележимо разбира се). Аз ли имам проблем с очите или се получава някакъв специален ефект. Мисля, че въпроса е интересен и е свързан особено с фотографията и с цветовете и рамките, които действат върху фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-08 09:38

а може би и с мониторите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: asahi   
Дата:   13-05-08 09:39

Сблъскваш се с 2 явления:
1. Човешкото око заедно с мозъка образува зрението. Зрението няма устойчива цветна чувствителност и се влияе от околните условия. Ето защо цвят не се мери на око, а с уреди.
2. ЦРТ-мониторите към края на живота си променят контраста си в зависимост от яркостта на екрана. Ако са по-зле променят и размера на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: iiccoo   
Дата:   13-05-08 09:50

[smilie8] По кофти начин научавам, че ми трябва нов монитор явно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-08 09:55

стария 19 инчов самсунг дишаше(в нокия монитор тест ти го има точно това което описваш - смяна на черно на бяло с бяло на черно) още от самото начало. Въпрос на захранване и електроника мисля. Ако е само това не е фатално.
Не подценявай и фактора човешко око и той допринася не малко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: tnt   
Дата:   13-05-08 09:56

Както каза Асахи.... като остарее мониторът става лошо...Взех си нов и изведнъж видях, че имам и хубави снимки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: iiccoo   
Дата:   13-05-08 10:01

Това с мониторите наистина е голям бъзик. Не стига, че всеки от нас има различни възприятния и усещания за всяка една снимка различни от това на другите ами и всеки вижда снимките по различен начин заради монитора дори с всякакви настройки от техниката. Аз съм виждал мои снимки на различни монитори (црт, тфт, лсд и какво ли още не) и поти винаги са някак по-различни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За фона около снимките
Автор: asahi   
Дата:   13-05-08 10:09

Затова - калибрация до дупка!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »