Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   12-05-08 20:31

За информация на потребителите - оказа се, че Авто ИСО-то, което беше толкова хвалено във връзка с Никон Д300 (и наистина е нещо много хубаво) си го има инкорпорирано, скромно, без много шум и излишни фойерверки, и при Канон - в Марковете, всъщност може да се окаже, че го е имало преди Никон, защото не помня кога точно излезе на пазара Д300.

И така, при Канон от къстъм функция I-8 може да се зададе по желание на потребителя, при необходимост апаратът да прави safety shift или на скоростта, респ. диафрагмата, в зависимост от избрания режим, или пък на ИСО-то. При това повече ми харесва при Канон, че може да се зададат граници на скоростта на затвора с друга къстъм функция - минимална и максимална, при което нещата много сериозно заспиват, както се сещате... :)

С една дума, тема за малко размисъл относно топлата вода и велосипеда [smile] [cool].

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ffwd   
Дата:   12-05-08 20:35

ivodam, програмируема автоматична чувствителност при никон има още поколения преди D3/D300 [smilie3].
Как точно работи тя при Марк? Не съм запознат, питам сериозно. Рамоти ли при ръчна бленда и скорост също? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: kreten   
Дата:   12-05-08 20:38

Е Auto ISO има от преди D70 при Nikon , а що се отнася до минималната скорост 1/250 при D300 и на мен не ми харесва, надявам се да го оправят със софуеър, защото и без друго не е механична тая скорост ами след 1/500 и нагоре се гаси матрицата .[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: kreten   
Дата:   12-05-08 20:38

Работи и при ръчна бленда !!

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ffwd   
Дата:   12-05-08 20:38

Евентуално развитие на никонската система в полза на репортерите би била още една потребителска функция, която да задава минималнтата прагова скорост на затвора като функция от фокусното разстояние на обектива. И още една потребителска настройка, която да указва дали Auto ISO да остава да работи при M или не. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: asahi   
Дата:   12-05-08 20:41

При Канон 40Д също го има. За разлика от старите Никони при канон шумът при ИСО800 не е притеснителен.

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   12-05-08 20:46

ffwd: Възможно е, не съм запознат със стари модели на Никон, а от превъзнасянията тук съм останал с впечатление, че е нещо ново; за ръчен режим не знам, ще тествам, и ще видя, но отсега мога да ти кажа, че всъщност ръчен режим може да се емулира до голяма степен - като свиеш скоростта и блендата в много тесни граници - тъй като има и трета къстъм функция, която пък ти позволява да заковеш определена минимална и определена максимална бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   12-05-08 20:47

asahi: Ми за какво беше тоя шум до Бога тогава? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: asahi   
Дата:   12-05-08 20:55

Незнам? Аз ги пропускам на Мартинов писанията по дефолт.

Изплзвам ауто-исото привечер, когато така или иначе ще трябва да се вдига. В комбинация с малко по-светъл обектив гарантира успешно експонирана снимка в доста нервни ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: jivkojj   
Дата:   12-05-08 20:56

И елементарния д40 го има това. Указва се до какво макс. ISO може да се изменя, също и каква да бъде мин. скорост на затвора при която да сменя чуствителността.
След това от бързото меню може да се указва мин. стойност на ISO от къде да започва. Интересното е че автоматичната смяна не е със стандартна стъпка 100, 200, 400 ,800, а значително по-малка - например има 560, 720 и подобни [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: navy   
Дата:   12-05-08 20:59

Какъв шум бе Иво, просто при канон сега се слага в камерите от рода на 40Д, а при никон си го има отдавна [smilie7]
Беше изтъквано като предимство, нищо повече [smilie5]
А ти цяла тема да пуснеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: dau   
Дата:   12-05-08 21:22

Още от 20Д си има сейфти шифт, само че няма за исо, само за скорост и бленда е

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: BLADO   
Дата:   12-05-08 22:25

ivodam, знаеш ли дали може по някакъв начин да се настрои и за Марк 1 или Марк 2?

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: darksorrow   
Дата:   12-05-08 22:28

абе, веселяци, най-елементарния пентакс дл, дето е модел 2005 го има тва, а по-рязан дслр на пазара едва ли има [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: jivkojj   
Дата:   12-05-08 22:34

Имам една сапунерка Сони, модел 2001 сега се сетих, че и там има. Не че има нужда де. На мах. ISO 400 снимките са трудно използваеми [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: danbi   
Дата:   12-05-08 22:36

Хайде да не ви стряскам, но го има и във всяка сапунерка. [smilie5]

"истерията" с D300 наистина много сериозно се преиграва. не ми се вярваше.. ама наистина май navy ви прави на маймуни..... [smilie10]

ПП: всъщност, хубавото на Auto ISO на Nikon е простотата с която се конфигурира и използва. Ако внедрят и нещата за които говори ffwd, ще бъде съвсем завършено. Само дето ще трябва да има и коефициент "VR".



Публикацията е редактирана (12-05-08 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: navy   
Дата:   12-05-08 22:52

Аз ко съм виновен, че се връзват [smilie7]
Мен дефакто ми е все тая кое какво е [smilie7]
Поводи... много...

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: kreten   
Дата:   12-05-08 22:58

Колкото на повече апарати го има - толкова по-добре, удбно е и , който иска може да го ползва, който не иска - не му пречи !![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   13-05-08 00:15

danbi: АутоИСО-то на Никон наистина ще е хубаво, като му паднат ограниченията за задаване на квато искаш минимална скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   13-05-08 00:16

А като стана дума за Мартинката - нещо не го съзирам, да не се е обидил нещо?? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: danbi   
Дата:   13-05-08 00:23

Нали го пратих да ми рови досието....

ivodam :) А като направят една перфектна камера, какво "ново" ще предложат следващата година?
Гадни капиталисти... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: tantris   
Дата:   13-05-08 00:29

При никон можеш да имаш авто-исо при М режим и то без да ти играе компенсацията на експозицията. Та тогава можеш да си щракаш при задасена бленда и фиксирана скорост. Примерно бленда 8 и скорост 1000 а исото се нагажда автоматично.
Поне с такова впечатление останах докато си играх с настройките му. Ма това е за друга тема[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: danbi   
Дата:   13-05-08 00:42

tantris, така работи да.

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: ivodam   
Дата:   13-05-08 00:44

danbi: Ами освен да предложат да ти пере чорапите, или да прави свирки... [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: АвтоИСО и при Канон
Автор: navy   
Дата:   13-05-08 11:05

Липсва ми Мартинов [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »