Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: viktorios   
Дата:   11-05-08 18:09

Споделете вашето мнение за тази специална фото серия на Sony DSLR-А100/А200/А250/A300/А350/А700. Като странични наблюдатели и като консуматори на този клас фотоапарати.Споделете вашето мнение. И с кои модели от другите марки бихте ги сравнили или заменили. Любопитен съм да разбера какво мислят професионалистите и начинаещите...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: Canon   
Дата:   11-05-08 18:13

viktorios
При толкова широк обхват няма да получиш еднозначен отговор. Аз примерно съм работил с А100 и А350 и за останалите не мога точно да коментирам

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: джъмбо   
Дата:   11-05-08 18:41

не съм видял профи да снима със сони (освен ако не е видео камера) та ще се ограничиш с начинаещите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: yokohama   
Дата:   11-05-08 19:00

За начинащи е перфектна.Снимам от една година с А-100.Много е удобен .Бутоните за достъп са подредени пефектно.Малак недостатак е шумоподтискането .Малко са издънили там.И АФ-то е малко бавничко.Всичко останало си е наред.
Това важи за А-100.Останали още несъм ги пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-08 20:35

viktorios хубави са като цяло. Може би имат още някой странности сравнени с никон/канон, дето в бъдеще ще се коригират, ама имат и доста предимства.

Сегментите може да ги отгатнеш по цените. Сонитата не са по-скъпи заради името - само канон и никон май си позволяват при ДСЛР-ите понякога да добавят някой лев и то само на някой изделия отгоре заради име.

Ако питаш нещо по конкретно да ти кажат хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-05-08 22:55

Те апаратите снимат сами,особенно Никон и Канон, даже се говори че ще им слагат ГПС и Wi-Fi, апарата си го носиш в раницата и само щракаш с дистанционното той ти засича кординатите, намира снимка от нета като си закачиш картата на кард рийдера в домашното ПЦ или докато си пиеш кафето в Мак-Доналдс, ти избира снимка с най висок рейтинг , пави малко корекции с умен софтуер , попълва Екзиф информацията и си в ИГРАТА

Също така като опция може да заредиш твои снимки и тези на семейството и приятелите ти и той автоматично ги смесва със снимките от нета
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-05-08 22:59

А що се отнася до Серията ДСЛР на сони, аз съм им фен имат малко кусури, специално А100 и прдшественика му Коника Минолта 5Д, но предполагам в новите версии ще са ги оправили.

Китака е малко мазен, но къде ли не е. Имат и убави обективи но са си цифра, трябва да си направиш добре сметката.

Също така не е за пренебрегване и опита който са наследили от Минолта и факта че Сони са си Сони и каквото го правят го правят добре, както че и повечето профита снимат с матрица Сони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: milenpi   
Дата:   11-05-08 23:22

един индикатор :) изчезнаха обективите за минолта .. Сони настъпва ..

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: Privilege   
Дата:   11-05-08 23:42

добре, много ми е интересно за какво ти е да е Сонъ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: mitakabus   
Дата:   12-05-08 14:18

Е пита човека ся - кво, Сони иска, сег адайте веднага - ВЗЕМИ СИ НИКОН, КАНОН..мали - тая тема я виждам до довечера 150 мнения - 90% ще са ЗАЩО СОНИ!!! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: digitalgab   
Дата:   12-05-08 14:26

Смятам си парите за серията.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: viktorios   
Дата:   12-05-08 16:42

Аз не съм казал, че ще взимам сони, никон или канон. Просто питам, защото съм забелязал че в България хората са предубедени към тази марка и затова попитах какво мислите![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: likeduh   
Дата:   12-05-08 16:53

слаба реклама .....
и си държат цена....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: likeduh   
Дата:   12-05-08 16:55

друго си е да караш фолксваген.....кеф ти голф кеф ти туарег.....

тъй де за канон си мислех..само дет на фолксвагена в случая не мойш им менка Жантити...на канон обективи дал господ /на цена говорим/

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: danbi   
Дата:   12-05-08 17:13

то май на всяка кола се сменят джантите.. като спукаш гума.. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: tjman   
Дата:   12-05-08 17:18

Аз съм много доволен - със А100 съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: terminator   
Дата:   12-05-08 20:16

Моето мненеие е че откак Сони купиха Минолта се почустваха едва ли не задължени да продължат да пускат ДСЛР-и [smilie11]. В интерес на истината А100 е само отпреди няма 2г. (другите модели са още по-пресни) и е нормално да не са купени толкова много бройки от тях, за разлика от другите марки. Това съчетано с не толкова широката гама обективи и то на високи цени прави комбинацията малко ... скъпичка.
Неприятното следствие от горните факти е, че Сони спряха производството и развитието на фамилията "сапунерки" от класа на F707, 717, 828 и R1 [smilie2] (особенно на R1), а там можеше само една оптична стабилизация да добавят и пак да имат най-добрия ДСЛР-лайк апарат, а не като сегашните пласмасови играчки H5/7/9 [smilie2]

Та и аз съм много доволен - с F717 съм от 4 години [smilie5], отскоро се сдобих и с F828, сега чакам да изскочи и R1 на по-тънка цена и мога да се хваля че имам едни от най-добрите сапунерки пускани някога на пазара [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: apollo   
Дата:   12-05-08 20:19

Мдаммм, бих си взел R1 за 500 кинти [smilie8] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: Снежанка   
Дата:   12-05-08 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: mitakabus   
Дата:   13-05-08 10:11

Аз все повече почвам да харесвам новата А350, ама със след като си взех неубходимия обектив за целта разбира се.. [shtrak] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: nikidi   
Дата:   13-05-08 17:12

въпрос на вкус
на един му харесва едно, на друг друго
на мен например сонито ми харесва и затова си го купих

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: solar_sea   
Дата:   13-05-08 17:35

Бъдейки сравнително начинаещ - сонито е прекрасно. Намирайки читави обективи за него става идеалната система за един любител, който няма намерение да се олива в оптика и аксесоари.

Взех го за да замени панасоник фз7 чието качество на картината беше ужасно, а за неизползваемостта му в low-light условия въобще не ми се говори :)

Менютата са достатъчно user-friendly (конкретно на а200), захватът ми е удобен, батерията с тормоз изкарва над 700 кадъра. Какво повече да искам от един апарат ?:)

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: loveforever   
Дата:   13-05-08 17:54

Айде стига сте го хвалили това Sony!

Ще вземат да си накупят хората такива и после няма да можем да четем теми за това колко прекрасни са никонските апарати и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: navy   
Дата:   13-05-08 18:16

loveforever, споко, към сони се оглеждам аз в далечно бъдеще [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво смятате за серията (alfa) на Sony!
Автор: loveforever   
Дата:   13-05-08 18:35

Я стига!
Така ще се провали цялата кампания за сриването на пазара и драстично поефтиняване на сонитата, а и ще вземе да поскъпне минолтенската стъклария.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »