Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro -за Canon-Моите впечатления
Автор: guciguci   
Дата:   11-05-08 15:35

Бих искал да споделя впечатленията си от един обектив,с който наскоро се сдобих.
Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro -за Canon.
По принцип бях почитател на това да се купуват обективи от макрата,от която е фотоапаратът,но тъй като не можех да си позволя Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro, реших да прочета малко за този Тамрон. Никъде не открих да пише нещо лошо за него,освен,че е с много шумен мотор,което се оказа вярно,но не е чак такъв проблем.
Обективът е пластмасов и първоначално не вдъхва много доверие. Тежи може би колкото китов обектив на Канон. На пипане също се усеща ,че е пластмаса. Байонетът обаче е метален!!
Много важно за него е ,че освен макро,може да си се ползва и като портретен 90мм обектив. Съмнения веднага възникнаха в мен,за това колко ще е рязък като портретен обектив. Но и там останах слабо казано приятно изненадан. Но пък това си е твърд 90мм обектив на 2,8. Много рязък,повече няма какво да казвам. Сравнявайки го с моя 28-135 ИС на Канон,двата обектива нямат нищо общо нито като рязкост ,нито като цвят и контрастност-Тамрона е много по-добър.
А сега за основното му предназначение-макрото.
Въпреки обикновения мотор,автофокусът е много бърз и сигурен. Снимам с Канон 400Д и ползвам само средната точка на фокусиране. Не знам дали зависи от фотоапарата или от обектива,но смогва да фокусира в точка с размера на самата автофокусна точка. Не винаги естествено,но нали затова снимаме цифрово-пробваш,грешиш,пробваш пак.
Обективът няма стабилизация и тук леките му размери и лекия материал,от който е направен,го издърпват много пред Канонския му аналог. Имаш чувството,че държиш само тялото на фотоапарата (И тук пак се зарадвах,че не съм си взел 30Д,в което ме убеждаваха много хора).
Искам да уточня,че не съм специалист и не мога да оценявам снимките на един обектив ,както хора,които се занимават с това. Затова и няма да го правя-няма да говоря за качеството на макро снимките,а ще кача няколко,да си прецените вие. Разгледайте ги,сравнете ги с Канонския аналог и ще видите,че Тамрончето мого си заслужава
Много съм доволен и не съжалявам,че си взех този обектив.
Да,някой ще каже,че цената на Тамрона е само 90 лева по-ниска от Канона,но аз го купих от съфорумец и го взех съсем нов,на цена,която беше наистина добра. А предимствата на Тамрона не са малко и ниското му тегло е основното,защото лесно се снима от ръка. А макрото си е трудна работа,знаете.

P.S. Някои от снимките,които ще видите са правени и с Kenko DG Macro Extension Tube 36 mm,между апарата и обектива. Но той не оказва влияние на качеството,а на разстоянието ,от което се снима.

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=13672



Отговори на това съобщение
 Re: Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro -за Canon
Автор: hash   
Дата:   11-05-08 19:30

хубаво е обективчето. да направиш много хубави снимки с него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro -за Canon
Автор: guciguci   
Дата:   01-06-08 17:19

Ето още три снимки. Продължава да ме впечатлява това обективче! Много приятни и меки цветове.

f 2,8 1/400 ISO 200

http://photo-zona.net/images/user47502/album13672/large/1212329611_qotu4401_IMG_8790.jpg


f 2,8 1/2000 ISO 100 .......... f 2,8 1/1000 ISO 100

http://photo-zona.net/images/user47502/album13672/large/1212329643_bvfd3487_Untitled-1.jpg



f 10 1/500 ISO 200

http://photo-zona.net/images/user47502/album13672/large/1212329630_xqav2405_IMG_8971.jpg




Публикацията е редактирана (01-06-08 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro -за Canon-Моите впечатления
Автор: ogimag   
Дата:   01-06-08 18:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »