Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: surg   
Дата:   15-12-07 19:41

здрасти,
оказа се , че известния ХАК за Канони е достигнал до версия в кято са въведени скорости от типа на 1/10 000 - 1/20 000 и има примери, както и бленди извън офециалния ред, но най интиресното е , че има ИСО под 50 ( минималното официално) и над 1600, (официално 400) за Канон С2 говоря, първият ми опит с ИСО 1600 и малко шумоподтискане хич, ама хич не е грозен, ще пробвам оше и ще сложа примери....[shtrak]
има и промени в видео настройките....

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: doca   
Дата:   15-12-07 19:44

Пак е руски нали?
Пусни връзка към хак-a, че съм го забутал нанякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои
Автор: surg   
Дата:   15-12-07 19:46

http://chdk.clan.su/

http://chdk.wikia.com/wiki/Talk:Downloads#EWAVR.27s_.22VideoPlus.22_Version_-_Notes_.26_Firmware_Usa...

http://chdk.clan.su/news/2007-12-10-50

имаи английски версии....на сайтовете
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK



Публикацията е редактирана (15-12-07 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: to6e   
Дата:   10-05-08 17:39

Много хубава работа върши, вече излезе и превод на менютата на български.
Освен на RAW формата и нивото на батерията ми върши чудесна работа, че на A570is много бързо му светва червеното batt. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: ffwd   
Дата:   10-05-08 23:33

[smilie24] А с G9 работи ли коректно?

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: Стоев   
Дата:   11-05-08 00:00

Май няма за Г9[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: didesignbg   
Дата:   11-05-08 12:37

стойности под 100 няма смисъл да ползваш, както и такива над 400 вероятно.
ако те влече можеш да направиш следия експеримент снимай в роу на 400 недоекспонирано с две диафрагми и на 1600 експонирано правилно, след това като конвертираш върни двете диафрагми на първия кадър и дай да зяпаме

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: to6e   
Дата:   11-05-08 14:29

За G7 има подръжка, за 9 не се вижда. Ето тук повече подробности : цък


Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: surg   
Дата:   11-05-08 16:47

didesignbg


бях сложил тук пример за ИЗО 30 и 1200 за Канон С2, и има голем смисъл.....и в двете направления съответно

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: didesignbg   
Дата:   11-05-08 17:25

според мен не можеш да промениш чрез софтуер нивото на насищане на матрицата. със сигурност и gain-а не се променя. Всяка стойност на исото извън реалните хардуерни се заплаща с намаляне на динамичния обхват. Конкретно за малките апарати предполагам че реални стойности на исо са от 100 до 400. При канон 5д примерно реални стойности са 100 - 1600, настройките 50 и 3200 не правят нищо освен да намаляват с по една диафрагма динамичния обхват. При никон д300 1600 е последната истинска стъпка на исото.
Достатъчно е да направиш теста за които по-горе ти писах и сам ще установиш, че не печелиш нищо, а напротив губиш. Разбира се говорим за снимане в роу, за джпег може би има частична полза.

Отговори на това съобщение
 Re: за CHDK и някои "чудеса" с КАнон
Автор: hav   
Дата:   22-11-08 17:23

Има за G9.
Иначе хакчето е много интересно, ама е пълно с много неясни настройки, и трябва да се чете и експериментира. Жалко не не хаква снимане от компютъра за "рязаните" апарати (като A610,A630,A650).

Иначе много яко - отключва зумирането по време на филмче - със ужасния звук на зъбни предавки и необходимостта от дофокусиране.

Има интересна функция да използваш въртящия се екран за лампа при снимането.

Мене ме кефят и трите температури на обектива, матрицата и батериите.

А скриптовете са голяма мания - да се включва в режим на камера или снимка при движение пред камарета. Става супер за снимане на светкавици - само чакам да ми дойдат! Гледам, че ако се направи USB спусък и скриптове - въобще няма нужда от компютър за контрол на апаратчето.

Семо дето за новите апарати трябва да се форматира малък дял от картата на FАТ16 ако картата е над 2 МВ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »