Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки от манастири и църкви
Автор: Ninety   
Дата:   09-05-08 14:50

Скоро се сблъсках с един проблем- в някои манастири не дават да се снима.Същото е и ако снимаш на свадба или кръшене в някоя църква.Искат да се плати.Не знам дали това е във всички БГ манастири, но моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: asahi   
Дата:   09-05-08 15:28

Напиши "манастир" в търсачката и ще намериш обстойни отговори и задълбочени дискусии по въпросът ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: icikonti   
Дата:   09-05-08 16:50

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: IDA   
Дата:   09-05-08 17:43

Снимането забранено, но ако си платиш може! И никъде няма знак, че е забранено, именно по тази причина. Пълна простотия!

Аз затова, ако не видя знак за забранено снимане, влизам и си снимам навсякъде, докато не дойде някой да ми каже, че е забранено. Тогава спирам благоразумно, но обикновено вече съм щракнал няколко кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: Ninety   
Дата:   10-05-08 14:55

Понеже искам да напиша една статия по въпроса и затова трябва да науча навсякъде ли е това или не?За София и за църквите тук е забранено снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: mravunko   
Дата:   10-05-08 14:57

има тема с 1000 поста по тоя въпрос + снимков материал, намери я и ще ти е по-лесно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: Lalinda   
Дата:   10-05-08 15:06

А защо искаш да снимаш безплатно в манастири? С каква цел?

Има страни, в които се плаща дори за да видиш по-ценните експонати в църквите, а в манастирите изобщо не се допускат външни лица.

Веднъж бях на едно поклонническо пътешествие с водач богослов, който ни каза, че не е редно да се снимат монасите в манастира... И там важи правилото за неприкосновеност на личния живот (на монасите), пък и нали, в края на краищата, са избрали отшелничеството?

Чела съм за един фотограф, пожелал да снима мраморните подове на катедралата Сан Марко във Венеция. Трябвало да снима през нощта, когато няма посетители. Жена му преди всяка снимка избърсвала частта от пода, подлежаща на снимка, с мокър парцал. Книгата, между другото, с тези кадри, е зашеметяваща. Не вярвам да е заснета безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки от манастири и църкви
Автор: n1x0n   
Дата:   10-05-08 15:11

А защо искаш да снимаш безплатно в манастири?

Амиии... примерно защото искам? Имайки предвид, че говорим за обществени сгради на държавна издръжка - мисля, че бидейки данъкоплатец - желанието ми не е неоснователно.

Като мине църквата на самоиздръжка - да слагат каквито си искат правила.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »