Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сони, Олимпус или...
Автор: markopolo   
Дата:   09-05-08 08:35

Здравейте. Имам възможност да си купя апарат от САЩ, гледах сони а300, олимпус Е510...за цена около 700$ не мога да реша кой да бъде.Може и друг, но освен всичко ми се иска да е лек, удобен,бърз...

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: pstoev   
Дата:   09-05-08 08:49

за първи по-скоро сони а-300,лайв вюто му е по добро,по добри нива на шум,ефтина оптика(най-важното)най добре върви в фотопавилион и тествай и двата с твоя карта за и за ергономия...

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-08 09:16

Ами Сони-то е по ново. Олимпуса вече е стар и на доста места се пише, че е въпрос на месеци или дори седмици до появата на е-520.

Шума на Сони-то вероятно наистина е по-малко. Скоростта на новите Сонита е много по-добра от старите модели, пък е-510 май не се слави със скорост. А300 е по-тежък - май заради местещия се дисплей. Иначе е доста компактно Сони-то т.е. не е огромно.

Виж www.dpreview.com (buying guide->side by side)
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=oly_e510%2Csony_dslra300&...


удобството е субективно иди и ги виж пък си харесай мисля че в фотосинтеза има по-голям шанс да видиш двата един до друг. На мен Сонито ми се струва много удобно ма някой дето е фен на Олимпус сигурно няма да се съгласи.

пък и цената на А300 в Бг май не е много по лоша от това дето си писал 1080 лева в деком.бг (700 долара са към 900 лева).

Нещата които отличават тия два модела са live view и стабилизация в апарата. Ти защо се спря на тези апарати? Какво ти хареса - за да могат хората да ти кажат и за другите марки - Никон, Канон, Пентакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: markopolo   
Дата:   09-05-08 10:27

За нещастие не мога да ги видя и пипна.За др. марки ме спира цената.Спрях се на тези точно заради live view-то и стабилизацията.Освен това ми се иска да са бързи- май там печели сонито?

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: magnifico   
Дата:   09-05-08 10:51

Ко ще рече бързи [smilie11] Сонито ако е по-тежко, наистине ще е бързо, като го засилиш към плочките [smilie5]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: bvidenov   
Дата:   09-05-08 17:15

Олимпуса в щатите е по-евтин от Бг. Сонито тук е колкото там, разликата е, че теоретично имаш гаранция. Освен това сонито е по-бързо. И софтуера му е по човешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: danbi   
Дата:   09-05-08 17:38

Според закона за земното привличане, телата падат с една и съща скорост/ускорение, независимо от масата си.

Обаче виж, ако Олимпуса разпери ненадейно дисплей... може да почне и да планира, че дори и да ползва някой въздушен поток нагоре, като лешоядите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: teodor29   
Дата:   09-05-08 17:54

Законът е такъв, но само за тела във вакуум. Във флуид (въздуха) не е съвсем така. Съпротивлението на флуида оказва влияние. И затова по-тежкото тяло при еднаква форма и обем ще пада по-бързо. Пусни хандбална топка и желязно гюле от балкона, и ще видиш как топката ще падне след гюлето (макар и с малка разлика). [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-08 18:12

Да данби ама олимпуса в тая си версия не може да разпери нищо.

Пък сонито може да маха с дисплей като сакато пиле.

от това извода е не си купувайте е-3 или д300 щото като го изпуснеш и те фрасне по крака много ще боли пък и няма да имаш останали пари за доктор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: danbi   
Дата:   09-05-08 18:58

Всичко си има начин. Значи, като отиваш да го купуваш, предварително скатаваш една по-дебела пачка за доктора.

Освен това си построяваш олтар на Свети Мърфи и редовно се молиш, дано да не падне с обектива напред. Полезно е и да придобиеш навици да го сриташ преди да е стигнало земята...

Иначе.. Сони имат осезаемо подобрение в новите версии, спрямо А100. За Олимпус Е520 няма ли вече информация? Аз лично предпочитам по-пъргавите електронни джаджи (в случая фотоапарати) и бих предпочел Сонито само заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: magnifico   
Дата:   09-05-08 19:11

Чшшш кой глупак ще си засили Олито към плочките...виж, да направиш това със сонито е очаквано, след известно време снимки с него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-08 21:28

За някакви "обективни" данни за скорост виж ревютата за апаратите.

За е-510 има на дпревю.

За А300 по добре гледай ревюта на А200, щото за А300 още няма. Тука има линкове http://www.dyxum.com/gear/camera/a200/Sony_Alpha_200_on_the_web.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Сони, Олимпус или...
Автор: pstoev   
Дата:   10-05-08 09:41

за каква скорост говорите...на аф ли,тествл съм ги и двата не е кой знае колко забелижима бързината на а-300,а за процесора олимпуса е доста по-бърз..тествах а-350(същия е като а-300)та като се снима през лайв-вюто след това има около 2-3сек,пауза...апарата го умува нещо и чакаш.аз за това се отказах от него.за сравнения с е-330(тъй като са сходни като лайв вю) апарата е готов за части от секундата.за мен като оли притежател,510 пе4ели в вси4ко(изм на светлината,ергономия,динамика,прахопочистване,дизайн) освен скъпата оптика..а това си е довод...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »