Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   08-05-08 00:47

На мястото където започнах работа заварих сканер "Epson Perfektion 4870Photo". Работи си чудесно за сканиране на позитивни копия, но когато искам да активирам в менюто опцията за сканиране от прозрачни материали(негативи,диапозитиви)просто опцията не е активна. Не знам при качването на софтуера ли не е активирано това, лампата в капака ли не работи, що ли...[smilie11]Иначе си има всички необходими рамки от лайка до 4/5инча.Имам сума ти плаки които ми се ще да ги цифровизирам на макс.опт.резолюция и ще съм благодарен някой с опит с подобни скенери да помогне. Лошото е че ориг.софтуер за Епсъна е потънал вдън земя, иначе моментално бих го преинсталирал... Някакви съвети как да го накарам да заработи?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: IvoM   
Дата:   08-05-08 00:51

Ами дръпни си от сайта на епсон най-новия софтуер за тоя скенер и преинсталирай

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   08-05-08 01:08

Да де-и аз туй мислих да направя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-08 01:22

Или си дръпни от някой торент VueScan - работи по-добре от епсънския софт.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   08-05-08 02:12

Ми дръпнах уж'последния'драйвър от Епсон, ама същата работа:


http://photo-zona.net/images/user595/album13386/large/1210200436_xofn4615_EPSON-Perfection-4870.jpg



Там където трябва да маркирам за филм е неактивна иконата. Капака иначе е нормално свързан-лампичката му свети, а като изкл.кабела свързващ капак с основата надписа'филм'изчезва. Това означава, че 'вижда'капака....Но защо не е активно се пита в задачата???[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: Grandpa   
Дата:   08-05-08 02:29

Един В500 щях да го ударя от земята заради същото нещо...
...после донабутах (май УСБ-то) кабела и си тръгна без проблем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   08-05-08 02:38

Абе бутах,бутах...ама не става.Нали ви казвам-опознава капака ама не е активна иконата..[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: muu   
Дата:   08-05-08 07:53

капака може да не е включен, може да е с белият предпазител които е за непрозрачни оригинали , може да е изгоряла втората лампа, или просто да не е с капака който е за скениране на прозрачни оригинали/по старите скенери понякога вторият капак им се купуваше отделно като екстра/[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alsash   
Дата:   08-05-08 08:35

абе казаха ти провери защитата за транспорт

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: muu   
Дата:   08-05-08 08:38

а, това също! алсаш ще излезне прав!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: kalingo27   
Дата:   08-05-08 10:00

Не зная за закупуване на отделно капаци , тъй като имам такъв скенер, който е един от първите и си вървеше в комплект всичко,и с приставките за сканиране на прозр.материали
При мен се е получавал подобен проблем и в първия момент си помислям най лошото, но се оказва, че при често повдигане и смъкване на капака се измъква кабелчето отзад-вадя го и го понамествам отново в буксата му и тръгва, т.е. активира се функцията и за сканиране на филми. Дано да е това, иначе сервиз!! Има такъв в София!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alsash   
Дата:   08-05-08 22:20

.....еееее....ииии......?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: asahi   
Дата:   08-05-08 23:31

Абе този скенер няма ли си менюал?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   08-05-08 23:47

muu - според мен капака е вкл.-сканера го'вижда',като дръпна кабела не го'вижда'.Но не е активна иконата.Естествено че свалям бялата подложка, но това не променя нещата. Според мен от това дългогодишно отваряне-затваряне нещо се е повредило вътре-или лампа или наистина кабела вътре нещо е прекъснало. Взема да го отворя да погледна. А какво имате предвид под защита за транспорт? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: itilien   
Дата:   09-05-08 00:12

Всеки скенер има заключващ механизъм, за да не се повредят движещите части при транспортирането му. Плоските имат две заключвания - едно на капака, и едно долу на самия скенер. Обикновено са нещо като пластмасови плъзгащи се в две посоки правоъгълни "бутони". И сигурно в единия край има катинарче нарисувано.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: alexstudio   
Дата:   09-05-08 02:14

Да, има такъв плъзгач с катинарче. Но, както и да го сложа-все тая...Никаква разлика. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със сканер "Epson Perfektion 4870Photo"
Автор: GenaDP   
Дата:   09-05-08 02:39

Що не земеш да натиснеш "Configuration" за разнообразие, и да видиш кво има там. И си провери ламбата на капака - може да е заминала.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »