Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   07-05-08 14:10

Днес ми пратиха една информация на пощата, която ще постна тук. Не знам нищо повече, от това, което пише.Струва ми се интересно,ако някой има нещо предвид да побърза,че няма време. За подробности са дадени телефони и e-mail.
[shtrak]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   07-05-08 14:11

Годишна награда за фотография на Европейската централна банка





1. Концепция и цели на наградата



От 2004 г. насам Европейската централна банка (ЕЦБ) провежда ежегодно фотографски конкурс, в който млади фотографи от определена страна-членка на ЕС са поканени да представят своята визия за страната, в която живеят. Тази година конкурсът се провежда едновременно в 27 европейски страни, като темата за 2008 г. е “ЕВРОПА”.

Лицето на Европа днес е резултат от разширяване в посока на страните от бившия Източен блок, които започват икономически и културен обмен на ново ниво със западноевропейските страни.

Как възприемаме тези различни култури? Как биват възприемани те в своето взаимодействие? Как могат да бъдат съхранени различните идентичности, като същевременно бъдат използвани и споделени общите структури? И как фотографите възприемат собствената си култура и/или другите култури? Участниците в конкурса могат да формулират собствени теми и концепции в отговор на този въпрос.

Проектът поощрява високото качество на основата на високите съвременни стандарти във фотографското изкуство. Този вид фотография експериментира с различни изразни средства и търси нови възприятия на съвременната визуална комуникация.

За разлика от пресфотографията, която по правило следва новините и е поръчкова, решаващи за този проект са свободното наблюдение и субективността. Очакваме фотографии, които се различават от фотографската култура на мимолетните телевизионни кадри.





2. Организация на Годишната награда за фотография на ЕЦБ



Фотографската награда на ЕЦБ се осъществява в рамките на Дните на културата на Европейската централна банка.

Конкурсът се провежда в 27 страни и 27 куратори от всяка една страна са номинирани да изберат трима фотографи/ три фотографски серии от своята страна за участие в конкурса. Куратор и мениджър на проекта е Клаудио Хилс, Германия. Международно жури от петима експерти в областта на фотографията, независимо от националните куратори, както и кураторът на проекта като шести глас, ще изберат десет финалиста и трима призьори сред тях от общо 81 кандидатури. ЕЦБ ще бъде представена от наблюдател в журито.



Членове на журито за 2008 г. са:

Фриц Гиерстберг, Nederlands Fotomuseum, Холандия

Клаудио Хилс, куратор на Наградата на ЕЦБ, Германия

Мартин Хохлайтнер, Landesgalerie Линц, Австрия

Каролина Левандовска, Galeria Zacheta, Полша

Марта Понса, Jeu de Paume, Франция

Томас Вески, Haus der Kunst, Германия



Куратори на проекта за България:

Борис Мисирков и Георги Богданов, Българско фотографско сдружение.





3. Кандидатстване



Конкурсът няма жанрови или възрастови ограничения и е отворен както за фотографи, така и за художници, използващи фотография. Предложенията за конкурса трябва да представляват смислово цялостна серия от изображения. Желателно е фотографиите да бъдат съпроводени с кратък текст за творбата и биография на автора. В рамките на първия кръг на конкурса сериите могат да включват произволен брой изображения, като окончателният им подбор ще се извърши съвместно с националните куратори. За финалното журиране ще се изпращат не повече от 12 фотографии в серия.



Заявки за участие могат да бъдат предоставени в следните формати:



Електронно: Изображения в JPEG формат с размер не повече от 2000 пиксела дълга страна, и текстове в .doc, .rtf или .pdf формат на адрес: ecb_award_bg@yahoo.com



По пощата на адрес:

Българско фотографско сдружение

ул. "Будапеща" 68, ет.1, ап.1

София 1202

тел. 02 / 983 14 11, 983 19 29



Материалите могат да се подават и лично в офиса на Сдружението на горепосочения адрес всеки работен ден между 10:00 и 18:00 ч.



Краен срок за подаване на материалите: 15 май 2008 г.





4. Церемония по награждаването и награди



Наградите на ЕЦБ са: първа награда от €10,000, втора награда от €6,000 и трета награда от €4,000. Останалите седем финалисти, които участват в изложбата, каталога и интернет страницата, ще бъдат наградени с по €1,000.

Наградите ще бъдат връчени на церемонията по откриване на изложбата в рамките на Европейските културни дни във Франкфурт или на друго избрано място. Финалистите, журито и тримата национални куратори, селектирали наградените участници в конкурса, ще бъдат поканени на церемонията на разноски на ЕЦБ.

ЕЦБ и НЦБ ще потвърдят в последствие дали работите на финалистите и наградените автори ще могат да бъдат откупени в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   07-05-08 15:45

[smilie10] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: equinox   
Дата:   07-05-08 15:55

Много добре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: dtv   
Дата:   07-05-08 18:24

[smile] съвпадение
[smilie24] страхотно звучи
[smile] вероятно трябва да го прочетат българите живеещи извън България, които могат да погледнат от разстояние.ако се чудиш защо няма интерес-доста мисъл и време са нужни за подобен проект.нали се сещаш на колко хора тук им остават желание, време, сили, колко от нас са си направили труда, дори ей така само за себе си и за упражняване на мисълта.
напомня малко точно за техния проект Radar Living.и за разни недовършени и незадълбочени проекти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: elrisha   
Дата:   07-05-08 18:30

хубав конкурс! жалко , че няма време[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: equinox   
Дата:   07-05-08 18:33

Наистина изисква доста повече усилия, а няма достатъчно време. Но пък се провежда всяка година. До година по-отрано [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Manchev   
Дата:   07-05-08 19:34

Е тия са се сетили кога да разпращат имейли! Темата е интересна, но определено не е лека. :) Успех на тези, които се пробват.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Orlin   
Дата:   07-05-08 20:40

Абе много апокрифен този конкурс!

Отварям сайта на ЕЦБ - http://www.ecb.eu
Търся културни събития - бинго! За 2007 - "ECB Annual Photography Award 2007 "Greece today".
За 2008 - трънки!

Търся в Гугъл по имената на кураторите - пак няма. Всъщност излиза това което четете в момента.

Та въпросът ми е - набирането на фотографиите ще става само чрез мейли изпратени от кураторите до избрани фотографи ли? Май Колов без да иска изпусна духа от бутилката.

Друго, което ме озадачава е, че крайият срок е 15 май, а наградите ще се раздават предния ден - на откриването във Франкфурт на 14 май. :)))

Не е лошо да се дадат някои разяснения, че иначе ще вземем да си направим грешни изводи... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: foreigner   
Дата:   07-05-08 20:57

Борис Мисирков и Георги Богданов, Българско фотографско сдружение.
Това е достатъчно разяснение.
Смърди на хаджимишевци.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   07-05-08 21:19

Ми има телефони и адрес звънете да питате[smile] ,казах вече,че имам само това като инфо,
споделям с добри чувства и надежда някой да сполучи[smile],или трябва да се крият такива неща,[smilie11]
аз също се чудя дали имам нещо подходящо по темата,но моето са репортажи[smile],
защо винаги трябва да смърди и да си правите грешни изводи,по лесно е на готово всичко а?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Orlin   
Дата:   07-05-08 21:58

Не бе Колов...

Напротив, хубаво е че си споделил. Просто недоумявам защо никъде няма никаква информация за този конкурс. Айде ако някой е видял нещо където и да е, не само в нета, нека да сподели. Как иначе фотографите биха разбрали че има такъв конкурс?
Между другото от нескопосаният превод може да се помисли и че кураторите "са номинирани да изберат трима фотографи" по свое усмотрение. От тези които познават. :)

Иначе и аз се замислих за едни кадри, които съответстват на темата донякъде.


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: emovla   
Дата:   07-05-08 21:58

Той и емаила е един... ecb_award_bg@yahoo.com ..
аз бих си регистрирал един подобен и да пусна обява да си колекционирам снимки за десктопа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: tnt   
Дата:   07-05-08 22:09

колов [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   07-05-08 22:15

утре питайте де[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Manchev   
Дата:   08-05-08 13:34

Някой звънял ли е на тия шмекери?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: kolov   
Дата:   08-05-08 21:01

[shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Lalinda   
Дата:   08-05-08 21:21

Manchev

Защо да са "шмекери"?
"Георги и пеперудите" е много свежарски филм, изложбата им с кадри от павилионите на биеналето във Венеция също много ми допадна, ако изобщо някой я е видял...
[smilie24]

***

kolov, успех!
(Имаш с какво да участваш [smilie24]!)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: Manchev   
Дата:   09-05-08 08:37

Lalinda, Мисирков и Богданов и аз ги харесвам честно казано, те са снимали и "ПРоблемът с комарите и други истории" и Коридор 8, бива ги определено. Шмекери ги нарекох в духа на скептично настроените реакции по темата. :) По принцип и аз мисля, че конкурсът нещо не е съвсем като хората направен, но знам ли, здраве да е. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Европа" на Европейската централна банка
Автор: icikonti   
Дата:   09-05-08 16:53

[beer] Интересно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »