Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Д40,Д40х,Д60 или 30Д на старо?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   06-05-08 17:37

искам тука до месец да си взема апарат
спрях се на Д40х с двата обектива коите се предлагат 18-55 и 55-200 мм
чудих се и за Д60,но си мисля че не си заслужава(вие какво ще кажете)

има и вероятност за 30Д само че втора ръка

като информация повече съм чел за никона и обективите им,колкото до 30-ката тепърва ще разглеждам!!!

мойте пристрастия са към никона !!!
но все пак искам да разбера и вашите мнения и аргументи,защото не съм професионалист за да взимам сам решението за подобни покупки :)
благодаря ви предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: nsirakov   
Дата:   06-05-08 17:40

Canon Forever

в този форум има хора (човек би било по-правилно), които ще те подиграват за избора... но ти не се тревожи.. бъди над тях.. знай че си направил правилният избор

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: DStefanov   
Дата:   06-05-08 17:42

Замисли се по добре за Д40 (без х). Казвам ти го не случайно. Имал съм възможност да снимам и с двата и определено по добра картинка се получава с Д40. Също така баланса на бялото му е по-добър от този на Д40х (мое мнение).
От 30Д нямам впечатление, но за тези пари можеш Д80 да вземеш също втора ръка. Къде, къде по-класен апарат и от Д40 и от Д40х е!
Другото, което бих те посъветвал е вместо китака, да вземеш 18-70мм. Доста по остър от 18-55мм. Успех в избора! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: revolve   
Дата:   06-05-08 17:44

Ила, присъедини се към тъмната страна, момче - вземи Никоня, таз мощна лазьерна сабля!

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 17:59

Още един глас за 18-70 и Д80[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: ffwd   
Дата:   06-05-08 17:59

Пожелавам на темата да задмине по постинги тази [beer]

Искрено се забавлявах!
navy, pmartinov [beer]



Публикацията е редактирана (06-05-08 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   06-05-08 18:01

за втора ръка на Д80 не съм се замислял,но могат да ми намерят по-лесно канон отколкото никон втора ръка,заобграден съм от Канони :):):)
не че имам против втората ръка,много работи съм взимал 2 ръка (старият апарат ми беше втора ръка) и останах много доволен :) (ФЗ20) като за начало :)
но сега си мисля да взема тяло и да не го сменям скоро,така че си мисля,че варианта втара ръка някак не ми допада много [smilie11]

колкото до това,което казваш ти
DStefanov-аз лично нямам как да определя кой от двата никона,но това което ми казваш доста ме светна :)ако мога така да се изразя :)
и вкарваш нови размисли :)
за което ти благодаря :) разбира се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 18:03

Д40х е безсмислица. Не ти трябват тези мегапиксели в това тяло[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Privilege   
Дата:   06-05-08 18:10

д40 и 30д са различен клас.
А д40 е най-слабата камера в класа си (снимащите с нея да не скачат, факт).
Не им знам много цените, но ако ще е Никон от Д200 на горе.
Д80 здраво тяло, удобно, ергономия, всичко... но като картина ще го бие и 20Д и 350Д (пак снимащите да не скачат, също факт)



Публикацията е редактирана (06-05-08 18:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: nsirakov   
Дата:   06-05-08 18:11

така е Привилидж.... ама някой скачат като бик на червено като чуят верния отговор...

[beer]

автора на темата да си избере... от спорове файда няма

факт

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 18:18

Privilege каза: "Не им знам много цените, но ако ще е Никон от Д200 на горе.
Д80 здраво тяло, удобно, ергономия, всичко... но като картина ще го бие и 20Д и 350Д "

Как да не скачат като Д200 и Д80 са с еднакви матрици. Нещо си противоречиш ми се струва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   06-05-08 18:19

знам,че са в различен клас
аз говоря спрямо парите си и това какво мога да взема ново и втора ръка за горе долу едни и същи пари !
и да кажа нещо,взимам камерата,защото съм страстен любител,а не професионалист,просто искам да заснемам всичко което ми попадне в полезрението,това ми носи удоволствие,също така всеки си има ограничени възможности :) за мен мечтаният апарат е Д300,ноо не е по джоба ми :)
трябва да избирам нещо,около 1500 лева
и това е първоначалният ми избор :)
пък и затова пускам темата тук. Вие най-добре ще ме ориентирате,крайният избор си остава мой,нали така,вие може само да ми помогнете да стигна до него [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 18:21

"пък и затова пускам темата тук. Вие най-добре ще ме ориентирате,крайният избор си остава мой,нали така,вие може само да ми помогнете да стигна до него"

За съжаление, много се заблуждаваш [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Privilege   
Дата:   06-05-08 18:31

Svsvet написа:

> Как да не скачат като Д200 и Д80 са с еднакви матрици. Нещо си противоречиш ми се струва [beer]

То по тая логика всичките са с еднакви матрици и снимат еднакво. [smilie18]
А бе не прочете ли думата "факт" [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Demiss   
Дата:   06-05-08 18:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 18:35

Не разбрах нещо! [smilie5] Това, което съм казал са факти, защото такова е произведено от фирмата. Това, което казваш, са си "твои факти"

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Privilege   
Дата:   06-05-08 18:36

Demiss, не разлайвай кучетата : )

meraklia_pz,
Правилния избор при твоя бюджет е Канон.
450Д нов, 30Д на старо, 40Д нов от Щатите.
Само ако наистина ти харесва да снимаш с Никон и смятащ, че ще ти носи по голямо удоволствие вземи Никона, в крайна сметка той не е грешка, а по-малко правилния избор.
[smile]
И за не знам кой път ще кажа, че тялото няма значение още повече в този клас а какви обективи ще му въртиш и какъв ти е бюджета за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: DStefanov   
Дата:   06-05-08 18:38

Д 40 Х и Д 40 - що ли ми се струва че са най-долнопробните дслр-и? Един Олимпус фз 570 или Панасоник фз 18 е по-добър.

Що ли ми се струва, че по-долнопробно изказване не съм чувал? Земи снимай с ФЗ18 тогава, а!
Човека питаше за Д40х, на което аз му отговорих че е по добре Д40. Кой е казал, че и двете камери са нещо кой знае какво, ама да сравняваш фз18 с Д40 .... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   06-05-08 18:59

Demiss-не че нещо,но удоволствието от това да въртиш сам гривната на зума и да чуваш шума на стъклото,не може да се сравни с нищо,точно поради тази причина се разделих с моя панасоник
иначе като качество и зум ми беше достатъчно :)
колкото до това,снимал съм канон повече,с никон може да се каже,че почти не съм снимал.
Историята е такава :)
снимах с 350Д миналото лято,а колега снимаше с Д200 лелей тогава се влюбих в този апарат :)
само като го гледах,без да снимам с него :)
после снемах малко и с Д20,но нали знаете това което не си опитал,повече те блазни :):):)
всички сте прави от различни гледни точки :):)
тези дни ще отидя да поразцакам малко повече никона и така може би ще ми е по лесно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Privilege   
Дата:   06-05-08 19:13

Евала на Никон [smilie24]
ти си поредния който се блазни от по-хубавите им тела и забравя за оптиката. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: apollo   
Дата:   06-05-08 19:51

30Д е класи над Никон Д40/Д40х... и не ми бъркайте Д80, защото 30Д е в класа на Д200 [smilie24]

Взимай Канон 30Д [shtrak]

Абе някои като минат от Канон на Никон най вече заради видиш ли хубавите им тела и започват за говорят глупости [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Privilege   
Дата:   06-05-08 19:58

сетих се аз, ама ама после [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-05-08 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: apollo   
Дата:   06-05-08 20:03

Тц, не теб [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: sauron69   
Дата:   06-05-08 20:03

на този въпрос изобщо не може да има спор- 30D [shtrak] е избора, просто да се сравнява с D40/40x [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Д40х или 30Д ?
Автор: Svsvet   
Дата:   06-05-08 21:08

apollo и обективът ми за 300лв. хич не е лош. Твоят за колко е?[beer] Ами ако аз дам 1000 за обектив, дали пак ще ми е лош обектива. Я помислете кой говори глупости. Не искам да споря с приятели за тези загубени фирми. Съжалявам, че трябва да го кажа но Канонци сте почнали да се хващате за всеки човек и всяка негова дума за Никон. За това, разбира се, са виновни НЯКОИ Никонци, но да им обръщате чак такова внимание[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Предпочитам ние да си запазим добрия тон и когато можем да поснимаме заедно, което е най-важното!!!

meraklia_pz Каквото вземеш, човече! В крайна сметка има БАЗАР[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »