Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon A630 или друг ?
Автор: dimitrios.ts   
Дата:   03-05-08 14:15

Значи искам да купя апарат втора употреба,който да ми предлага възможност за ръчни настройки.По възможност повечко като скорост затвор,ф-стоп и т.н.Потърсих тук и там и по ревюта предлагат Canon A630/640 като за новаци(като мене).От друга страна някой ми казват да проверя за Nikon D40 - тяло + стандартните лещи.Казвали са ми че мегапикселите не са от толкова голямо значение,или поне аз като тепърва навлизащ в тази сфера няма да усетя разлика.Вие като по компетенти какво ще ми предложите.Canon A630 найстина предлага доста неща.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/A630/A630A.HTM
Целта ми е да свикна с всичките тези тънкости как да настройвам апарата за сцената която искам да заснема и т.н.Canona не е кой знае колко голям,има добър живот на батерията.Всякакви мнения и предложения от разбирачите ще са ми от полза.Разполагам с около 380лв.
Мерси.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: surg   
Дата:   03-05-08 16:52

сам по себе си А630 е страхотен апарат

но трябва да решиш дали искаш да инвестораш в апарати туип ДСЛР или не...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: aldygreen   
Дата:   03-05-08 17:02

А като свикнеш с въртящия дисплей на Canon A630/640 и снимане на супер макро без да лазиш по треволаци и калищата, какво ще правиш после?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: dimitrios.ts   
Дата:   03-05-08 19:22

@surg ,
ами точно това се опитвам да разбера и реша за себе си.Ако взема DSLR,ще мога да сменям обективи и т.н.Но както вече казах съм наб и не знам това дали ще стане скоро,или дали изобщо ще стигна до там.От друга страна казват че ще имам по-добри резултати с Nikon D40,освен това предлага много удобни меню-та с хелп,който са били найстина от полза.Дайте някакъв хинт как да реша.
@aldygreen,
не разбрах какво искаше да кажеш.иначе му се радвам на този въртящ дисплей,имайки впредвид колко съм се въртял с други апарати за определени сцени.А ако евентуално взема А630/40 и мина на DSLR по-напред,не мисля че липсата на въртящ дисплей ще ми прече.
Тук идва и другия ми въпрос,разликата м/ду а630-а640 е мегапикселите.Заслужава ли си да се метна на а640 защото е с 10 а не 8. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: aldygreen   
Дата:   03-05-08 22:02

dimitrios.ts С този бюджет взимай А630.
[beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (03-05-08 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: teodor29   
Дата:   03-05-08 23:08

Ами то с ТОЗИ бюджет друго освен А630 не можеш да вземеш. За класа и парите си е много добър, ако изключим слабата му конструкция (имам впечатления само от ревюта и коментари на ползватели по форумите). Не знам обаче, къде тук се вписва Никона? Не са сравними нито като цена, нито като качество на апарата или картината, нито като размер, нито като каквото и да било. Само дето и двата правят снимки. Колкото до резултатите, както вече други са казали, с ДСЛР-D40 ще са МНОГО по-добри. Е, ще е нужно повече мислене, но и D40 има програмирани сцени. Ама да си вземеш ДСЛР и да го ползваш като сапунерка е малко странно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: dimitrios.ts   
Дата:   04-05-08 02:11

Е значи най-добре да мина на А630 или друг от този клас сапунерки.А евентуално после с повече желание,нужда и бюджет един ДСЛР... [smilie6]Някакви други модели подобни на А630,като възможности можете ли да ми предложите ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-05-08 12:25

С този бюджет нов Samsung S850 или S1050. Струват съответно 266 лв и 299 лв. Матрицата е също 1/1,8" с 5х оптичен зуум и пълни ръчни настройки. Шумът е по-нисък от А630 и реално използваем е и ISO 800. Но на А630 като се пусне хакнатия фърмуер получава нови възможности като: RAW, MPEG4, live histogram, бракетинг, програмиране на скриптове и доста други. Макрото му е впечатляващо (виж в профила ми). Добра машинка за учебно навлизане в дебрите на фотографията.
[smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-05-08 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: teodor29   
Дата:   04-05-08 12:32

А630 има всякакви настройки, мн. добро цветопредаване и слаби хроматични аберации. Над 200исо шуми мааалко повече от А640,който е с 10МП на същия размер матричка. А630 е с по-крехка пластмаса от А640 и беше доста по-евтин, когато ги продаваха нови. За А630 има хубаво ревю на руски език в www.videozona.ru (ако не те затруднява езика). Е, снимките са независими от езика. За парите си беше една от най-добрите сапунерки, ако не те притеснява малко по-големия размер. Но за съжаление с цигарена кутия не стават снимки както с кутия от обувки (малко засилих разликата в размерите).[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: dideron   
Дата:   04-05-08 18:07

Ей Теодоре ,защо мълча досега.В този сайт има инструкции на руски за много фотоапарати.
Включително и на моя Канон 710 ИС.Може би си струва да се пусне в отделна тема.Сигурно доста хора ще се заинтересуват.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: dideron   
Дата:   04-05-08 18:23

Забравих да кажа БЛАГОДАРЯ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: teodor29   
Дата:   04-05-08 18:42

Мда, аз го харесвам този сайт. Просто сега ми се стори, че е добре да го спомена. Не мислех, че знам неща, които другите не знаят. Може би затова не съм отварял дума за него. Харесва ми, защото не ползват диаграми и графики, а снимки с практическо приложение, т.е. като снимаш с даден апарат или обектив някакъв обект, какво излиза в действителност. И от там анализите за + и -.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-05-08 18:48

teodor29 Canon A630/640 е типичен пример за маркетингов номер. Двете камерки са абсолютно еднакви като конструкция, материали, обектив и пр., но 10 меги са МНОГО важни за редовия любител и алгоритъмът на шумоподтискане на А640 е по-добър, плюс някои дребни екстри. Маркетинговият отдел си знае добре работата!

Виж тук



Публикацията е редактирана (04-05-08 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: teodor29   
Дата:   04-05-08 18:54

Да, така е. Разликата в шума е само от по-доброто шумоподтискане. Но има разлика в здравината на пластмасата. Последното е от лични впечатления, докато останалото е само от нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-05-08 18:57

На А630 шумът е малко повече, но и детайлът е повече...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon A630 или друг ?
Автор: dimitrios.ts   
Дата:   04-05-08 19:47

Ами аз съм писал вече и в друга тема.Ако някой разполага с А630/А640 за продан нека ми пише с оферта.От гр.Карлово съм и работя с Еконт.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »