Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   29-04-08 07:08

Здравейте, много се колебая измежду тея два апарата, в момента продавам добрата стара КМ А200 и твърдо съм решил да взимам един от двата. Имаше някой отзиви от БОНИ но само толкова, някой вече поигра ли си по-подробно с това ново отроче или не. По принцип много ми харесва и К10Д , но Сони-то все пак е доста по-нова мапинка. Не намирам пряко сравнение на шума между А300 и А350 никъде при високи ИСО-та. Предполагам , че тея 14Мпих ще шумят повече но знам ли ...помагайте![beer]
..бтв, някой съгражданин от БУРГАС да си е взел това апаратче да го поразгледам..?>?? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   29-04-08 07:39

..бтв гледам , че скоро ще пуснат и вариант на 350 с 18-70 + 55-200 за около 1850лв. Дали е добро тоя 55-200 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Myth   
Дата:   29-04-08 09:47

Шефа си взе А350 аз съм с К10Д, ами какво да ти кажа, к10Д е ми е много по-удобно тяло, особено двете врътки, за бленда и скорост. Та работа с с натиснат бутон (А350) и врътка, много ме мъчи, на 800ИСО, като че ли си шуми доста 350-ката, има само един кръстовиден сензор за автофокуса в средата. Но пък лайв вюто си е доста удобна екстра, още повече съчетана с чупещият екран. 17-70 китовият е по-зле от този на Пентакса, визьора на Пентакса е по-хубав. Аз лично ако трябваше да избирам пак бих избрал Пентакса, но и А350 също си е прилично, но на мен ми е малко неудобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-08 10:01

Пентакса е малко по висок клас ама сега е на същата цена.

А А300 го няма още в БГ. Много исках да си го взема, според мен това беше правилния апарат. Но БГ вносителите явно са решили че А300 няма нужда да го внасят, и така утре отивам на екскурзия и ще си снимам със старата минолта и така сигурно още година докато имам друг повод.

Иначе порбвах и А350 и А200 в магазина. Много са готини. Много бързо работят и двата, дори А350 ми се стори малко по-бърз докато е в liveview. Малко по дребни тела са сравнено с А100 или КМ5Д.

Според мен 14 МП са прекалено много за размера на сензора.



Публикацията е редактирана (29-04-08 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-04-08 20:15

Митака говори за по-доброто А200 - Коника Минолта, за който не разбрал [smilie5]

не за сони А200 [smilie5]


Бе аз ще прежаля ЛайвВю то в полза на А700 май[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   30-04-08 06:54

Шшш, де се загуби бре, я ми драсни на ИЦК-то да те питам нещо ..не ми отговаряш там..

бтв, за апарата и аз се чудя дали няам да шуми много с тея 14мпих, но много ме блазни ЛайфВюто и поради това съм се насочил към нА350 спрямо К10Д - който мислех да взимам по принцип...
Много ли са зле тея китаци на Сони - чудя се полсе дали да взимам тоя 55-200 или направо на нещо 300мм да търся неоригинално..?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: joyride   
Дата:   30-04-08 07:54

А300 го има от вчера в ЦУМ - Сони Център.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: milenpi   
Дата:   30-04-08 10:14

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

ето тук може да си сравнявате снимките на различни апарати има и А350:)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   02-05-08 06:29

Към притежателите на А350 - някой слагал ли е SIGMA 18-125mm f/3.5-5.6 DC SLD на това добиче, конкретно за него питам! Продава се от съфорумци, незнам как се даржи с точно тоя апарат и 14-те му Мпих! Рязкост, как е по целия диапазон..искам да го ползвам като универсално решения и да махан китака???

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: solar_sea   
Дата:   03-05-08 18:09

Китака за 1 ден ли ти омаля ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   03-05-08 18:11

Не бе, не сам го взел още - мисля обаче да го сменя с нещо такова по-универсално!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Canon   
Дата:   03-05-08 19:14

Дисплея на Сони А350 е прекрасен - по ми харесва като образ от никонския Д300. Недостатък на на лайввюто на А350 е доста малкото увеличение за фокусиране - до 2х (примерно спрямо 10х на Канон 40Д). Независимо от това, въртенето на дисплея нагоре/надолу е много практично.
Втория недостатък е от непрактичната поддръжка на стандарта за гнездото за светкавица - само фирмения стандарт.
До към 800ИСО е използваем, незавивисимо от 14 МП матрица.
Малко е малък и лек (това е и като качество и като недостатък, зависи от ситуацията)
Бърз АФ и с 18-70 и с 55-250, като цяло е много приличен апарат.
Приятно впечатление прави доста острия китак, като острота поомеква чак към края на дългата си част (70мм)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-08 23:26

За светкавицата - гнездото на Сони/Минолта не е толкова лошо дори е по-добро от "универсалното" чисто обективно (които иска да чете има гугъл и интернет, а които иска да пробва). За ползване на "универсални" свткавици има преходници, пак интернет, гугъл и и-бей, не са скъпи.

За обективите вижте диксум (www.dyxum.com) там има ревюта и опсиания на почти всички съвместими със Сони/Минолта. По принцип Сони. Минолта и Тамрон са по добър избор от Сигма заради съвместимостта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: solar_sea   
Дата:   08-05-08 23:29

Е то нали го има и момента, че сони държи колко - 10 или 11% от тамрон. :)

Определено съм доволен от а200 и двата 'легендарни' минолтски обектива де [smilie5]

(beercan, 50/1.7)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Evcho   
Дата:   08-05-08 23:59

На Фото Форум Феста имах възможност да поснимам с А350 и 18-70
Кое ми хареса:
-подвижен дисплей с лайф вю(Canone, по-хубав е от на Д300 само заради това, че е подвижен, но като картинка издиша)[beer]
-бърз автофокус, дори и при лайв вю
-9 автофокусни точки
-удобно тяло и захват
-директен ISO бутон
-вградената стабилизация
...май е това само
Кое не ми хареса
-14 мегапиксела са му много
-доста шуми(заради многото пиксели може би)
-меренето на светлината
-картината в JPEG
-тъмен и не много голям визьор(казват,че на А200 е по-голям заради спестения сензор за лайф вюто)
-шумен затвор и АФ мотор
.....
Все пак го ползвах няколко часа и това са ми първите основни впечатления!
Като цяло мисля, че по-добрия избор е Пентакс К10Д, поне аз бих избрал него!!![beer] [shtrak] [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-05-08 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   09-05-08 11:40

Аз съм си много доволен от А350 - само , че! Китака ще го смянам и се двоумя между Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro ,Sigma 18-50mm F/2.8 EX DC macro и Sigma 18-125/3.5-5.6 DC - като универсален обектив!
Някой да помогне в избора ми плз..нямам възможност да ги пробвам , де да бях в София ама на... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Myth   
Дата:   09-05-08 14:22

Аз да споделя още впечатления от Sony, продължавам да се убеждавам, че по-добрият избор е К10Д за тия пари. Сонито просто ми е неудобно, трябва да се рънчи из менютата, ако искаш да смениш начин на фокусиране, меренето, само с една врътка е и един от параметрите се сменя с натиснат бутон и врътка и е доста неудобно, само един кръстовиден сензор. Визьора му е по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   09-05-08 17:13

Абе тва с менютата е кофти малко, не са го измислили нещо но пък ако влезеш с ФН и си оставиш примерно Баланс на бялото , което се ползва най-често , след като влезеш си го помни ..иначе да , като цяло е малко кофти ...А за удобното - на мене ми допада като големина, добре ми стои , за начина на фокусиране обаче има добро реализирано дойстично у-ние. На мене ми допада, с жойстика си даваш къде да ти фокусира - с централния те мята веднага в центъра, това е подобно на всякъде де...Ама фокуса е най малкия проблем - къв е проблема да си хванеш фокус където си искасх и да щракаш после като изместиш апарата...бе свиква се...чакам да дойде утре Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro и да видим как ще се справя че много не е на добре тоя китак в затворени помещения у дома например... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Myth   
Дата:   09-05-08 17:18

mitakabus написа:

...Ама фокуса е най малкия проблем - къв е проблема да си
> хванеш фокус където си искасх и да щракаш после като изместиш
> апарата...бе свиква се...чакам да дойде утре Sigma 17-70mm
> f/2.8-4.5 DC Macro и да видим как ще се справя че много не е на
> добре тоя китак в затворени помещения у дома например... :(

Имах пред вид не толкова това за сменянето на зоните, а за следящият и сингъл фокуса, на Пентакса смяната м/у двата режима също е изнесена на превключвател на тялото. А иначе баланса на бялото ми най малкият проблем защото щракам само в РОУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: hotsnail   
Дата:   09-05-08 20:48

мит к10д май е малко по висок клас и като коппчета е редно да го сравняваш с Минолта 7д или Сони А700. Имаи други предимства май к10д дето сонитата ги нямат, ама това е очакван резултат.

Иначе а200/а300/а350 са от нивото на к200д само че с по различни екстри. Там мисля че няма кой знае какви предимства да намериш, като ергономия, различия разбира се ще има.

Та не е коректно с к10д да го сравняваш като ергономия ясно е че има повече копчета, но е и по сложен за ползване. По-малките апарати са за по начинаещи от теб и там менюто с хубави надписи дори може да е по удобно. [beer]

Та ако ти трябват повечко копчета просто тоя клас на Сони не е за теб и това не е дефект на апарата а по-скоро знак за уменията ти.

Сега цената - ами проблем е че между 6 мега пикселовата минолта 7д и А700 няма междинен апарат от генерацията на к10д, дето сега да е на изгодна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: Myth   
Дата:   10-05-08 12:11

@hotsnail

Здравей, така е всичко, което си написал е вярно, само да вметна аз не стоя пред дилемата, кое от двете да взема, взел съм си К10Д и съм доволен, но пък шефа си взе А350 та имам възможност да ги сравнявам. Да прав си не са един и същи клас, но пък са съпоставими, като цена, при цената на която може да се вземе К10Д просто, за мен дилемата на автора на темата е ясна. Твърдо с две ръце К10Д, това исках да кажа. Просто удобството при работа с по-висок клас си незаменимо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: mitakabus   
Дата:   11-05-08 08:49

Айде стига сме си чесали езиците - аз съжалявах малко , че не взех К10Д докато....взех SIgma 17-70/2.8-4.5 [ezik]
....всичко останало свързано с бутони и подредба е въпрос на свикване и начин на работа...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-05-08 23:07

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A350 или А300
Автор: hotsnail   
Дата:   11-05-08 23:27

Хайде да ти е честит и много страхотни снимки да наснимаш.

Пусни нещо със Сигмата да видим и ние.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »