Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Problem sas software na olympus
Автор: fish_bone84   
Дата:   26-04-08 14:44

Здравейте, инсталирах си софтуера кам модела FE 300 и вързах апарата към компа. Избрах си от менюто на апарата PC, но когато дам трандфер от olympus master 2 ми изписва, че не намира апарата? Случвало ли се е на някой и имате ли идея от какво може да се получава така? Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: bordon   
Дата:   27-04-08 02:49

Аз имам Е 410 и нямам подобен проблем.
Дори, още преди да инсталирам Оlympus Мaster 2, апарата пак се разпознаваше от РС-то.
Сега е инсталирана.
1. Свързвам апарата с РС-то с кабела през USB, без да е включена камерета.
2. Включвам камерата и тя автоматично влиза м меню "USB". Там избирам първата стъпка: STORAGE и веднага, без друга операция камерата се разпознава от РС-то.

На Е410 Меню "USB" съдържа:
1. STORAGE
2. MTP
3. CONTROL
4. EASY PRINT
5. CUSTOM PRINT
6. EXIT

Това е. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: fish_bone84   
Дата:   27-04-08 11:50

При мен дори не ми дава като опция USB. Само PC и апарата винаги си е в изключено положение. Мерси все пак за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: bordon   
Дата:   27-04-08 16:01

При мен РС-то си е включено и като сложа кабела, веднага се разпознава ОЛИ-то.

Ти досега успял ли си да го включиш в РС изобщо. При мен върви на ХР и Vista, на лаптоп също. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: fish_bone84   
Дата:   27-04-08 19:18

Връзвам го с PC-то да. И от апарата избирам опция PC. Само че по-нататък нито с програмката става, защото не ми го разпознава, нито директно през порта без Olympus master 2.0. Помислих си, че даже може да иска някакви drivers, ама в страницата на Olympus за тоя модел няма никакви такива. Имаш ли някакви предположения какво да правя? Мисля да им пиша на сапорт-а един мейл като краен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: bordon   
Дата:   27-04-08 19:48

Аз също си мислех за драйвери. Да те питам ти на коя Windows версия си? И друго - като си купил апарата, вътре в кутията колко диска имаше към него?

В моя комплект ими 2 диска - Оlympus Мaster 2 и отделно друг диск - Оlympus Мaster CD-ROM, който съдържа драйвери за инсталациа, ако е необходимо.
Само че на мен не ми трябват. [smile]

Когато го включиш към РС-то, то разпознава ли че към него има включено допълнително устройство или няма никаква индикация за това? /при мен излиза долу в дясно като икона или в My Computer като допълнително преносимо устройство/.

Аз ще разгледам в INTERNET този модел на Оly.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Problem sas software na olympus
Автор: fish_bone84   
Дата:   28-04-08 11:44

Здравей, първо да ти благодаря, че вземаш присърце проблема ми. В комплекта съм с 2 диска - Olympus Master 2 и Advanced manual ( влиза и Adobe reader installer ). Трети диск няма. Версията на ОС е XP Profesiional. Най-странното е, че в страницата на Олимпус пишеше, че Master 2 има някои несъвместимости с ХР
(http://www.olympus.bg/consumer/images/WindowsXP_en.pdf). А иначе когато го вържа с кабела апарата, единственото, с което индикира, че съм го направил е с характерния звук, когато намира ново USB устройство. Но никъде не ми го показва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »