Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: muha-palamarka   
Дата:   24-04-08 19:55

Интересува ме, тези които съчетават двете неша как си предпазват техниката от евентуални повреди при падане. Щото ме чакат 10 дена родопски байквания и не искам да избирам между велото и фотото, пък аз съм екстремист и често падам... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за планинското колоездене и фототехниката
Автор: xborox   
Дата:   24-04-08 20:19

От опит казвам [smile] Като не си нося фотоапарата. Иначе не става [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: muha-palamarka   
Дата:   24-04-08 20:29

и аз така знам, но с вело ще мина през такива места при които няма как после да се върна пеша [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   24-04-08 20:59

зенит ;) или некое друго железо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: muha-palamarka   
Дата:   24-04-08 21:20

аз зенит съм изпускал на циментена плоча и апарата отломи парче от плочата, не ми се миси ако падна връз него...

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: stoychev   
Дата:   24-04-08 21:23

Сапунерка, увита с парцали. [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 21:25


С най-малките апарати има най-малко проблеми при падане. Само мисли къде ще го закрепиш.

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: muha-palamarka   
Дата:   24-04-08 21:36

gsm 2mpix [smilie24] и винаги е в страничния джоб на панталона [smile] И все пак ми се щепе да е с ДСЛР-то, но се разубеждавам

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: AndreyIst   
Дата:   24-04-08 21:53

И аз щях да ти кажа за Зенит - много държи. Тежичък е, но пък е железен. За старите говоря. Аз ползвам и ПРактика, и тя издържа на вело-походите.

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: asahi   
Дата:   24-04-08 22:35

Велопоход е едно, планинско колоездене - малко по-екстремно.

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: muha-palamarka   
Дата:   24-04-08 23:05

Да, asahi [smilie24] а мойто е cross-country с елементи на free-ride + free fall [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: spa   
Дата:   26-04-08 13:40

DSLR идва малко в повечко ако не си в страхотна форма. Някоя сапунерка най-добре с хубаво защитено калуфче. Като е в раницата почти няма шанс да стане нещо. Но пък е голяма галимация махни сложи. Виж на кръста е друго нещо но е по рисково. Аз моята сапунерка в какви ли не условия съм я ползвал :)

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: SLR   
Дата:   26-04-08 14:16

Аз при downhill си носех лентовия Пентакс с 28/2.8 увит в дрехи в раницата. [smilie7]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: Slavei_   
Дата:   29-04-08 00:30

Специално за сапунерката - много са удобни коланите тип 'банан'. Слагаш апарата вътре, без да ползваш друга калъфка.

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: kirilius   
Дата:   29-04-08 04:03

Ето това ти трябва:
http://www.dpreview.com/news/0804/08042201ricohg600.asp

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: dave   
Дата:   29-04-08 10:30

Аз миналогодишната Рудопия си я изкарах с един FZ-30 и два тежки конвертора. Никакви грижи. Доколкото има кой да ти вози багажа от лагер на лагер си слагаш фотографската раница и си свиркаш.

Не бих се поколебал да мъкна напр.
30D + 300/4 L плюс още 3..4 с нормални размер стъкла. Единствения въпрос е има ли сми да разнасяш 300/4. Това са си по 50 км на ден с бая катерене и няма чак толкоз време за снимане.

МД банан не е голяма сгода на велосипед - на може да ти стои на корема. Пречи на въртенето. Ако го завъртиш се свлича от друсането.

Удобни са раниците, дето можеш да ги превъртиш на корема и стават като банан. Това, което мъкнах миналата година:


http://del.bg/~dave/photos/img_3998-1024.jpg


Panasonic TZ5 ми е интересен като ултракомпактно апаратче с екв. F=28мм и много сериозно видео, но чакам да напишат по-читави ревюта. Таквоз може да е фън да си го закарфичиш на каската.



Публикацията е редактирана (29-04-08 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: питация за планинското колоездене и фототехниката
Автор: killborn   
Дата:   29-04-08 20:23

Ами зависи дали каращ XC или повече DH or FR. Днес например направих едно доста сериозно каране(като километри имам предвид) и си носих и огледалнорефлексния и сапунерката. Въпроса е колко багаж си готов да помъкнеш. Взимаш една раничка 40 литра примерно или 60 побира както и апаратите така и резервна гума и всичко нужно за байка ;) Но все пак трябва да си наясно ще караш овече или ще снимаш. Няма смисъл да носиш голям апарат ако ще пускаш само [smile] До сега съм си носил апаратите навсякъде и в Стара планина и в Родопите и съм нямал проблеми . Имай едно на ум все пак от къде ще пускаш [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »