Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имам нужда от съвет, моля!!!
Автор: rogi   
Дата:   19-04-08 16:30

Привет на всички!!
Обръщам се към "КЛУБЪТ НА ЗНАЕЩИТЕ" - необходима ми е малко помощ!!!

Разполагам с една "ДОБРА" за времето си светкавица - МУЛТИБЛИТЦ ПРЕС УНИВЕРСАЛ. Не е работила доста отдавна!
АЗ също никога не съм работил с нея, а ми се иска да се опитам да я "запаля".Притеснява ме факта - да не прецакам батериите( ако още са живи)

Та...питането ми е следното -
ДАЛИ ПРАВИЛНО СИ МИСЛЯ, ЧЕ ТАКА ЗАРЕЖДАМ БАТЕРИИТЕ - виж схемата

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=5003&IMAGE_ID=20


Пояснение - В горния ляв ъгъл - е част от преносимата система. Кръглите отвори с 6 контакта - са гнездата за самите Светкавици.
В долната част на снимката - е блока за зареждане(токоизправител????) - от 220 В променлив ток - дава 8 В прав ток

И допускам , че така действа системата при снимане.А дали правилно мисля???
Виж схемата
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=5003&IMAGE_ID=21


МИСЛИТЕ ЛИ, ЧЕ СЕГА МОЖЕ ДА СЕ НАМЕРИ ТАКЪВ ТИП БАТЕРИИ - просто нямам представа[smilie11]
За повече представа - вижте снимките в ЗОНАТА - на всички елементи на СВЕТКАВИЦАТА

Ще бъда благодарен за отзиви. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет, моля!!!
Автор: cicomanco   
Дата:   19-04-08 20:40

забрави ги тези батерии....отишли са си отдавна.Ако имаш късмет кондензаторите на светкавиците може и да са още читави.Виж напрежението с което зареждат и с адаптор може и да ги подкараш.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам нужда от съвет, моля!!!
Автор: denyo   
Дата:   22-04-08 00:06

Виждам, че има някакви надписи по батериите, значи знаеш какви са (колко елемента, колко волта, никел кадмиеви предполагам). Същите едва ли ще намериш, но подобни със сигурност. Спокойно можеш да ги замениш с никелметалхидридни. А кондензаторите като ги оставиш 24 часа под напрежение, предполагам ще живнат. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »