Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: haaho   
Дата:   19-04-08 12:33

... са единствените вюъри, които показват коректно JPG-зи в AdobeRGB. Пикаси, камъни и пр. показват измити цветове..[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: marto   
Дата:   19-04-08 14:12

ти... това като въпрос ли, или си го констатирал?

щото не си прав де [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: vaskoni   
Дата:   19-04-08 14:37

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: haaho   
Дата:   19-04-08 17:11

Споделете си опита де, не боли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   19-04-08 18:16

Ми аз например имам проблем с "Моста" щото ми показва джипезите по светли отколкото са. Опитва се да си прави некви си негови корекции и не мога да се преборя да не го прави. Даже наскоро пусках тема, ма никой не ми каза как да го оправя. Ползвам "Камъка" и като че ли най съм доволен от него. Май не съм се сблъсквал с по бърз вюър, който да показва всички формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: vaskoni   
Дата:   19-04-08 18:49

Мога да потвърдя за FastStone че наистина работи бързо и коректно с цветовете. Това е програмата която ползвам всекидневно, но най точния цвят дава шопа, при калибриран монитор![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: haaho   
Дата:   19-04-08 19:07

Камъка обаче няма adobRGB работно пространство, има цветен мениджмънт колкото да включи профила на монитора.

Една и съща снимка записана като sRGB i aRGB я показва по съвсем различен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: asahi   
Дата:   21-04-08 08:09

"Защо програмата ХХХ не се сеща да показва цветовете така както искам без да и указвам никакви настройки?"

Очертава се безсмислена тема, подобна на онази за РОУ-конверторите и тяхното "цветопредаване".

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: IDA   
Дата:   21-04-08 19:56

Ако е само за гледане на екран, ползвай IrfanView, като преди това конвертираш в sRGB. Разлика с това, което виждаш във фотошопа няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe Bridge i ACDSee Pro...
Автор: haaho   
Дата:   21-04-08 21:36

Това конвертиране искам да си спестя, предпочитам .jpg-зите в аРГБ, защото си печатам снимките в къщи (пък прочетох, че така било по-добре).

Лайтрума обаче ги показва като хората.

Асахи, Faststone i Picasa т.е най-масовите вюъри направо си нямат такива настройки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »