Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Втори обектив за K100D Super ?
Автор: mirmidon   
Дата:   17-04-08 21:12

Разполагам с тяло Pentax K100D Super което закупих с китов обектив Pentax Objektiv smc DA 18-55mm 3.5-5.6 AL, и за да разширя малко възможностите му се нуждая от един телеобектив. Не съм професионалист и снимам от около седмица с подобна техника. Не мисля да ставам професионалист, а просто любител, затова съм се насочил към ниско бюджетни решения. Общо взето мога да избирам измежду следните обективи:

1-Tamron Objektiv AF 70-300mm 4.0-5.6 Di LD Makro 1:2
2-Sigma Objektiv AF 70-300mm 4.0-5.6 DG Makro
3-Pentax Objektiv smc DA 50-200mm 4.0-5.6 ED (този мисля, че си е точно китовият)

Цената при мен и на трите обектива е около 130~150 евро. По натам ще мисля й за макро обектив, но за сега това ми стига. И да ви питам странично въпросче, какво ви е мнението за Оли е510 с двойният кит, защото можех него да взема, но избрах Пентакса и се чудя, да ли не съм се прецакал. Просто този пентакс ми изпадна на промоция за 360 евро, как да не го вземе човек![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: VacMac   
Дата:   17-04-08 22:41

Аз бях пред същия избор до скоро и моето скромно мнение е,че твоя избор е правилен...както и моя..:), особено за тази цена която си платил си е супер.Аз взех като втори обектив Sigma Objektiv AF 70-300mm 4.0-5.6 АРО DG Makro, забележи АРО...от който съм доволен.Има добра оценка за него и ревю тук във ФФ на началната страница. Последните ми кадри са с Пентакса...Успех[smilie24] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: bobihot   
Дата:   18-04-08 00:34

Имал съм 2 и 3- употребата им не се припокрива съвсем. Зависи за какво ще ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: spa   
Дата:   18-04-08 02:09

Между 1 и 2 аз бих си взел 1.
Ако търсиш компактност и добро качество по-скоро 3.
Ако искаш макро насочи се към макро обектив 50мм или 100мм (105мм, 90мм).

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-04-08 10:36

Аз бих дал малко повече пари за Sigma 70-300/4-5.6 APO DG Macro

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: doca   
Дата:   18-04-08 11:11

Този 18-55 го разкарай и си вземи един Pentax FA-50/1.4
За теле- се придържай към препоръката на harvester_vn за Сигмата.
Точка 3- 50-200 на Пентакс е също много добър обектив като механика и оптика. Поне аз имам такъв, но рядко го използвам.
Откакто се сдобих с 50/1.4, само с него щракам.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: zaiko   
Дата:   18-04-08 12:10

doca, ако нямаш пари за 16-45, малко е тъпо да зарежеш 18-55, ако тези дължини и трябват. 50/1.4 не може да замести пейзажен обектив, пък бил той и китов.


Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: doca   
Дата:   18-04-08 12:49

Щото сме се скъсали да правим пейзажи, от работа я нащракам 20-30- кадъра, я не.
Като ти трябва по широк ъгъл, прави панорами и компенсираш липсата на 16-45.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: mirmidon   
Дата:   18-04-08 18:44

Zaiko - Момче съм! [smile]
Като гледам всички ми препоръчват Sigma Objektiv AF 70-300mm 4.0-5.6 DG APO Macro , така че него ще взема. Някой купувал ли е от е-бай подобни неща? Гледам от Хонк Конг с разноските идва кам 120-130 евро а при мен е над 200 евро. Някаква представа до каква сума при такава покупка, стоката не се обмитява. Намирам се в Австрия! Много благодаря на всички за бързите отговори и все пак ако не стане нещо с е-бай отивам и си взимам по-слабата сигма и това е [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: spa   
Дата:   18-04-08 18:52

Виж сега недей само да разчиташ на това кой какво разправя за даден обектив тука. Най-добре съгласувай информация от тук и такава нмерена по нета и разни ревюта. Защо не гелдаш в немският ЕБЕЙ. Може да си потърсиш обектив на старо, няма какво толкоз да загубиш. Разбира се гелдай и ретинг и описание и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: mirmidon   
Дата:   18-04-08 19:47

Изпадна ми ето този обектив на много изгодна цена - Tamron Objektiv AF 28-300mm 3.5-6.3 XR Di LD Asp IF Makro, но немога да намеря ревиута за него. Някой от вас работил ли е с подобен и как ви се струва този голям диапазон. Дали ще има голям спад в качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: gmodelli   
Дата:   19-04-08 01:00

истината е в Тамрон

Добра изработка, сравнително бърз фокус, рязък и в сравнение с Сигмата не винетира толкова, незнам как е 50-200 но съм много доволен от тамрона.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   19-04-08 01:11

ако на сигмата не пише EX отстрани, забрави за нея и по дибре си ползвай бюджетните обектижи на пентакс...


Ама и аз какво се бутам в пентакски теми

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: nsirakov   
Дата:   19-04-08 10:11

бягай от сигма пък ако ще и апо да е.. тамронът е по-хубав

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: cameraman   
Дата:   19-04-08 10:12

зарежи вариантите с т. нар. туристически обективи- 18-200,28-200, 28-300 и тн. Много хвалят напоследък Тамрон 18-250, но и към него съм резервиран..... За този бюджет препоръчвам Сигма 70-300 Апо ДГ.... Имам такава за канонски кроп и съм доволен.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: rumiana   
Дата:   19-04-08 13:44

Имам Tamron 70-300 и съм доволна - последните двайсетина снимки в профила ми са снимани с него (снимам с Pentax K100D).

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: masteral   
Дата:   20-04-08 23:50

Tamron 70-300

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: solo5   
Дата:   21-04-08 19:02

за Pentax Objektiv smc DA 50-200mm 4.0-5.6 ED никой нищо не каза [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   22-04-08 13:35

solo5 и аз искам да попитам каква е разликата между Pentax DA 50-200mm 4.0-5.6 ED i 50-200mm без ED-то

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: i_v   
Дата:   22-04-08 15:05

Pentax имат една версия smc PENTAX-DA 1:4-5.6 50-200mm ED и точното му наименование е smc PENTAX-DA 1:4-5.6 50-200mm ED, без ED няма. Иначе обектива си е О’к за парите си. Според мен е за предпочитане пред тамрона и сигмата, особено ако човек не държи на 300-та мм, а инъче си е въпрос на личен избор, най добре е да се пробва и да се прецени. Всичките са си евтини нисък клас обективи, всеки с някое предимство. В крайна сметка може би е най-добре новият smc PENTAX-DA 55-300mm F4-5.8 ED, възможно е да се окаже читав, ама кога ще го има на пазара...[smilie11]
П.П.
А ED означаваше май Extra-low Dispersion

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   22-04-08 15:48

i_v много ти благодаря за изчерпателния отговор, но ето тук се срещат и двете сигнатури: http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_e/103-4583160-9982249?url=search-alias%3Delectronics&field-keyword...

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: i_v   
Дата:   22-04-08 17:03

Един и същ обектив е просто са go въвели и без ЕД, даже и амазон правят грешки... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   22-04-08 21:44

i_v може ли да определиш според теб кои са плюсовете и минусите и на 3-те обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: i_v   
Дата:   23-04-08 11:27

Ами аз когато си взех Пентакс 50-200 го сравнявах пряко единствено с Sigma AF 70-300mm 4.0-5.6 DG APO Makro. Пак да кажа избора на обектив е изцяло лично решение всеки си има свои изисквания и често е субективен. Ако един от горе посочените беше идеален, то нямаше да има място за спор... но не е така.
Та както казах, за съжаление, идеален актуален дълго фокусен зум за пентакс в момента май няма. Може би най близкото до идеалното което е ново и в производство е сигма 70-200 2.8 EX DG, при нея единствено ме притеснява автофокуса и то като бързина, щото тази сигма е сравнително тежък обекти с не малък ход на фокус ринга и това задвижвано с външен мотор... не знам [smilie11] , такава сигма за пентакс не съм пробвал. Пробвал съм Ноконска , беше много добре, ама все пак е HSM…
Та относно горните.
Tamron AF 70-300mm 4.0-5.6 Di LD Makro 1:2:
Никога не съм го виждал/пробвал на живо [smilie8], впечатленията ми са от семпли из нета. Доста остър е и механично добре, проблем при него са хроматичните аберации, но ако съдя от семплите май се чистят лесно в RAW. Доста оплаквания съм срещал по чуждите форуми и от към AF, дали е така които го има да каже[smilie8] .
Sigma Objektiv AF 70-300mm 4.0-5.6 DG APO Makro.
Значи, версията без АПО, изобщо няма да я коментирам [smilie10] ... според мен е много зле, виждал съм 2 такива сигми, не за пентакс, нито контраст, нито рязкост, за сметка на това флеари и мощни хроматични аберации, a na 300mm мани мани [smilie2] . Може и бройките които съм виждал да са били криви....
Тази с АПО-то е друга работа. Сравнително добра резолюция, минимални хроматични аберации... абе тази която пробвах, за пентакс, оптически си беше добре, като за парите си де. Е на 300мм не ми се видя много добре ама.... Предимство на сигмата спрямо пентакса освен 300-то мм е и, по-отворена бленда на 200мм 4 ли беше 4.5 ли беше, ама е по отворена от на пентакса.
Аз в крайна сметка си взех Pentax smc DA 50-200mm 4.0-5.6 ED.
Взех си го щото на мен ми трябваше сравнително качествен, лек компактен обектив, за да имам някакъв дълъг зум, за асортимент, с добро качество и той май е точно това/ на мен лично 300мм не ми трябват, ама и сигмата на 300мм не е чак толкова добре като по средата на диапазона си/.
Та оптически си е добре в целият си диапазон още от най отворена бленда, в общи линии не се налага да затварям 2 бленди за да разбера какво съм снимал.
2-ят + плюс за мен беше, че конструктивно и като изработка по-ми хареса от сигмата.
3-ят + освен това е и по лек което за мен си е предимство.
4-ят + на всичко отгоре е и по компактен, което за мен пак е предимство, по малко място в чантата, ся някой хора държат обективите да са им големи тежки, аз не държа стига това да не е съпроводено с компромис от към качеството. На практика е сгънат е по-малък от най използвания от мен 16-45.
5-ят при пряко сравнение аз останах с впечатление за по бавен и несигурен AF при Сигмата, това е чисто субективно не съм го мерил, повече хънтинг по-бавно/субективно/ фокусиране и имах случаи да закове не където трябва. Не че зле чак ама...
6-то аз лично предпочитам да си взимам обективи от същата марка каквато е тялото, ако нямам основателни причини за противното, в случая не намерих.
Освен горепосоченото се сещам за още 2 недостатъка на Сигмата за които не съм много сигурен, та трябва някои които я има да потвърди, че съм забравил вече [smilie11] .
1. Съгмата май беше с пластмасов байонет... [smilie11]
2. Сигмата май като си я носиш на врата закачена за апарата се разгъваше... [smilie11]
Иначе, когато/ако в с скоро време Пентакс изкарат 60-250, дето го изкарват от 2г. [smilie9] , може би ще си взема такъв, ако не се окаже дърво де... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Втори обектив за K100D Super ?
Автор: netizen   
Дата:   23-04-08 12:38

1. Съгмата май беше с пластмасов байонет... [smilie11]
2. Сигмата май като си я носиш на врата закачена за апарата се разгъваше... [smilie11]
Иначе, когато/ако в с скоро време Пентакс изкарат 60-250, дето го изкарват от 2г. [smilie9] , може би ще си взема такъв, ако не се окаже дърво де... [smilie10]


нищо вярно в тези твърдения!

Сигмата има макро - използваемо, определено е по-остра и по-добре коригирана от 50-200 на Pentax


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »