Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за софтуер
Автор: Spartan   
Дата:   13-04-08 22:40

Колкото съм доволен от перфектната техника на Канон,толкова не ми върви с оргиналния им софтуер.Аз ли нещо греша или те недоизпипват нещо...?Колкото пъти се опитвам да инсталирам без грешка диска им за цифрови камери Иксус,толкова пъти не успявам - при това от различни версии като се започне от браузера им 5.0 и драйвера им 5.5 и се стигне до даунлоудвана от сайта им последна версия браузер и драйвер.Непрекъснато при инсталациите се получават съобщения за грешки "INSTALL executed an invalid instruction in
module ZBTASKEXPORT.DLL at 0167:021f3024" или подобно за ZBDMU.DLL.Същото се получава и при опит да се стартира браузера след което той блокира или при опит за ъпгрейд на по-нова версия!А драйвера изкарва прозореца за даунлоуд на снимки и ги снема макар и много бавно и мудно.КОЛКО ПЪТИ ВЕЧЕ ИНСТАЛИРАМ И ДЕИНСАТЛИРАМ,КОЛКО ПЪТИ ЧИСТЯ РЕГИСТРИТЕ И ПРОВЕРЯВАМ ДИСКА ЗА ГРЕШКИ И ОСТАТЪЦИ ОТ ДЕИНСТАЛИРАНИ ПРОГРАМИ...!!!А не съм чак такъв галфон в софтуера.Мерси за добрата техника ако не мога да използвам софтуера![smilie5] Да знаете причината за това или да ми препоръчати друг софтуер различен от фирмения който да работи с Иксус?Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за софтуер
Автор: surg   
Дата:   13-04-08 23:02

имах и аз проблеми на времето,освен това ако прочетеш и друг канон от под ДСЛР калса, пак имаше проблемис първият

по принцип Канонският софутуер е напълно заменим,особенов този клас апарати...при което
1. за сваляне на снимки, ползвай директно връзка с компютъра през УСБ порт, или четец на карти.
освен това лично аз съм много доволен от програма като cam2pc - Image Browser, която има чудесна връзка с апарати директно, и известни редакторски въможности, от там нататък има Пикаса, с съшите опции, и много други...те подържат и размер, шарпен, кроп и т.н, и са не големи програмки с лесна работа...

2. ако ще искаш и по сериозна редкация на снимки от тип на цвят, левълс, и т.,н....то виж за Лайтруум, любимата ми PhotoImpact 12, те съшо и четат камери директно....фотошоп е прекален за човешки нужди...
3. остава панорамни снимки, ако изобшо се занимаваш с това, то Панорама Фактори е съвършенна в това отношение....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за софтуер
Автор: Spartan   
Дата:   14-04-08 16:49

Много съм ти благодарен за тези препоръки и възнамерявам да ги опитам...че ми писна!Ето днес ми донесоха поредния фирмен диск/за Иксус 960 !!!/ и пак грешка при инсталацията![smilie11] Абе няма нищо в компютъра ми,поне така казват тестовите програми,няма вируси и шпиони,регистрите са изметени и подредени,ама на!Аз обвинявам себе си но знае ли човек.[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за софтуер
Автор: Spartan   
Дата:   14-04-08 16:54

А някой да ми препоръча някаква любителска програма за даунлоуд и редакция на клипове че както писах по-горе Зуумбраузера на Канон не ми работи,въпреки безбройните инсталации и преиндталации?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за софтуер
Автор: surg   
Дата:   14-04-08 23:06

редакция на клипове


най доброто, малкото и бързото е VirtualDub....което е и безплатно...
но е необходимо и инсталиране на K-lite мега пак кодери/енкодери текуща версия...за да мощеж да въртиш разни формати....
самият WIN XP, има видео мейкър.,.дори и той става....
а нататък има мнооого програми с ужасни цени и изисквания за чипове.....хехехехе
ама ако ще ходиш в Холивууд
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »