Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: alexoff   
Дата:   11-04-08 09:14

Бихте ли споделили впечатление от viewer-ите, които използвате, за да си разглеждате снимките. В момента ползвам FS Viewer. Проблема, с който се сблъсквам е, че реално не зная какво виждам на екрана. Когато си обработвам снимката във Photoshop или Capture NX виждам снимката по един начин, когато я разглеждам във FS Viewer снимката се вижда по коренно различен начин. На коя програма мога да вярвам повече на Photoshop или на FS Viewer-а за да разбера какво реално съм направил със снимките си.
Тия дни ще нося голямо количество снимки за печат и така или иначе ще видя какво реално се е получило, но все пак е дразнещ факта, че с различните програми виждам различни неща. Това е все едно да имаш два часовника, няма как да си сигурен колко точно е часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: didesignbg   
Дата:   11-04-08 09:30

FS Viewer е просто вюър, не може да се сети ти какво искаш от него. Можеш да се опиташ да му кажеш - по следния начин F12-->CMS Enable CMS.
В компютъра часовници много, просто трябва да знаеш кой, кое време показва[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: Synthy   
Дата:   11-04-08 09:31

MS Fax & Picture Viewer [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: Myth   
Дата:   11-04-08 09:40

Ами откакто си купих Пентакса с него си дойде и вюър, от тогава ползвам предимно него, защото в повечето случай си разглеждам ДНГ, ползвам и вградения на Windows Vista, устройва ме тази комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-04-08 10:14

ACD Pro 2 или IrfanView

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: IvcheTo   
Дата:   11-04-08 10:19

за нефчета - вюърНХ
за други - аседисито 10

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-04-08 10:28

Вие като си инсталирате някоя програма за разглеждане на графични файлове нищо ли не пипате по настройките й?!?
Точно на FastStone това й е хубавото, че има опция за включване и изключване на Colour Management System. Доколкото си спомням и ACDSee имаше такава възможност.

Преди доста време n1x0n беше пуснал тук във форума една тестова картинка - цветен квадрат на бяло поле. При разглеждане с програма, поддържаща управление на цветови профили, квадратът се виждаше зелен. При гледане с изключена такава опция или в браузъра квадратът беше червен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: haaho   
Дата:   11-04-08 11:13

Zoner photo studio 9, по-бърза от бързия камък, и по добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: ogimag   
Дата:   11-04-08 11:21

MS Fax & Picture Viewer също. Колкото по-просто- толкова по-надеждно. Там само преглеждам- обработката после в шопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: otvorenia   
Дата:   11-04-08 11:25

Не виждам какво му е лошото на FS viewer. Това си е за бързо преглеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: nasko76   
Дата:   11-04-08 11:34

IrfanView [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: ivanov_id   
Дата:   11-04-08 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: joro_a   
Дата:   11-04-08 12:46

Аз съм с XnView. Чудесен е!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-08 13:12

Picasa

сваляш, гледаш, качваш в уеб, записваш на ЦД. Мали корекции правиш подържа почти всички формати.......

И корекциите са не-деструктивни т.е. не порменят снимките на диска.

За какво се занимвате с глупости ?



Публикацията е редактирана (11-04-08 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: boncho_marinov   
Дата:   11-04-08 15:25

Zoner photo studio 10[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: Amigo   
Дата:   11-04-08 15:49

ACDSee [smilie24] [smilie6] не мога да кажа дали е най-доброто, просто на мен ми допада [smilie6]



Публикацията е редактирана (11-04-08 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: Privilege   
Дата:   11-04-08 16:13

Засега по-удобен от Windows Picture & Fax Viewer не съм срещал. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: netizen   
Дата:   11-04-08 16:27

ACDSeее [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-04-08 16:30

IrfanView

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   11-04-08 16:32

И аз съм с ACDSee. Не знам дали е още толкова добра като навремето, ама така съм си свикнал от години.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: bt   
Дата:   11-04-08 16:36

За форумен спам и преглед с Notepad върши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: icolin   
Дата:   11-04-08 16:39

Zubu Reader много як :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: rw   
Дата:   11-04-08 16:55

Още 1 за IrfanView [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на сним
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   11-04-08 17:01

През виндоуса + някакъв роу тъмбнейл вюър, също така канонското ДПП

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв viewer използвате или кое е най доброто решение за разглеждане на снимки?
Автор: Coincidentia   
Дата:   11-04-08 17:05

ACDSee (версия 5) по всички параграфи е дъ бест за мен, няма никакъв проблем, не се случват разминавания, изобщо си е бижунка [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »