Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: seastranger   
Дата:   10-04-08 10:31

Кой от двата апарата е по-добър според вас и защо :) ... и ако е канона кажете какви обективи да си взема като за начало ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-04-08 10:38

Започни с това какво искаш да снимаш.
Може би е "всичко", но все пак...
Дай примерен бюджет, защото обективите са решаващи за крайния резултат. Дори Марк3 да вземеш (особено Дс-а), ако му сложиш калпав обектив, ще получиш "сапунерски" резултат, което обезсмисля инвестицията в тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: J0R0   
Дата:   10-04-08 10:41

Всеки от двата е добър в едно отношение и отстъпва в друго.
Основното предимство на Канона е че се намира много и всякаква оптика за него.
Основното предимство на Пентакса - стабилизация в тялото, няма да се ръсиш всеки път за стабилизирани обективи. Като цяло в Пентакса има вградени куп глезотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: seastranger   
Дата:   10-04-08 10:42

Еми мисля да дам към 1800-2000 лв, това ще е първия ми огледално-рефлексов апарат, а за снимането, както ти вече спомена - всичко, но повече пейзажи, животни, макро :) не наблягам мн. на портретната фотография :). Ако искаш прегледай галерията ми в девиант-а lyub4o.deviantart.com

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: seastranger   
Дата:   10-04-08 10:46

JORO, благодаря за съвета :) гледал съм ревютата и на 2та апарата, но това в което наистина съм невеж са обективите - и от там идва големия проблем :( ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: netizen   
Дата:   10-04-08 10:48

Pentax лоши обективи няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-04-08 10:53

Както Жоро спомена, едно от предимствата на Пентакс-а е стабилизацията в тялото. При Канон има обективи, които не са стабилизирани, а иначе са много хубави...
От друга страна, добре е да предвидиш бюджет и за статив. Ето тук има полезна статия за избора на статив: http://f-start.com/?p=17

Освен това ще ти трябва раница, флаш памет, допълнителна батерия, жило... куп неща, които са "евтини", но като ги събереш и - оп, 1000 лева [smilie5]

Отлитам за малко да снимам един шейх и се връщам [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: seastranger   
Дата:   10-04-08 10:59

ALBIREO успех при снимането [smilie5], а иначе аз вече клоня към пентакса - по-евтин е явно и обективите му са по-евтини а и тази стабилизация ... и на мен ми е хванала окото ... а аз след малко пък тръгвам към София :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: kolcho   
Дата:   10-04-08 11:17

По технически спецификации Пантаксът е една класа над Канон.
Практически, обаче, Канон има няколко съществени предимства:
- сервизът / особено важен плюс при покупка втора ръка/;
- изобилието и лесната достъпност на оптика;
- най-добрия джипег, което на фона на най-лошия / пентакския/ е особено видно.При любителите снимането в джипег е правило и отвратителният резултат на заснетото в компресиран формат при 10ката на Пентакс е много разочароващ;

При тази ситуация, аз лично бих избрал Канон / без изобщо да омаловажавам добрите страни на Пентакс, които са несъмнени/.Просто за мен здравината, добрият сервиз и сигурният фотографски резултат в най-разнообразни условия са по-важни от техническите данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: stoyan_5   
Дата:   10-04-08 11:44

Пентакса, и пак Пентакса ...
... няма да повтарям, по-горе са ти казали почти всичко!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: droopy   
Дата:   10-04-08 11:48

да знаеш, че преди 10 години не са снимали, защото не е имало стабилизация [smilie5]

kolcho [smilie24]

тъпото е че к10д си взимат хора, който не са настроени да инвестират в оптика .. иначе тялото е хубаво, но със зуумчетата се превръща в една изтопорчена, изгъзарчена сапунерка с много функции който рядко се ползват [smilie7]

фотографията не е евтино хоби [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: Myth   
Дата:   10-04-08 12:14

droopy написа:

> да знаеш, че преди 10 години не са снимали, защото не е имало
> стабилизация [smilie5]
>
> kolcho [smilie24]
>
> тъпото е че к10д си взимат хора, който не са настроени да
> инвестират в оптика .. иначе тялото е хубаво, но със зуумчетата
> се превръща в една изтопорчена, изгъзарчена сапунерка с много

Ми то всеки един апарат с зумчета се превръща в изгъзарчена сапунерка, но както и да е. В крайна сметка не може дяа се отрече удобството на вариообективите, за съжаление, както всички знаем от голямото варио страда, качеството.
Но за нещо не мисля, че си съвсем прав, все пак дори със зуум, ДСЛР си има предимства пред сапунерите, не е нужно да се изброяват предполагам.
А не си прав и за друго за тези, които си купували Пентакс. Купуват го тези, които не искат или нямат възможност да инвестират в СКЪПА оптика, но пък има достатъчно качествени ръчни обективи и Пентаксите работят идеално с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: milenmarinov   
Дата:   10-04-08 12:26

Колчо,не мисля че за Джепега си прав.Имал съм и двете тела и съм снимал доста с тях.Лично аз не мога да се съглася че канонския е по-добър,въпреки че това сравнение е малко несериозно.

И още нещо което не е вярно...."Пентакс" обективите НЕ са евтини....!!!
Хубавите обективи/за наше съжаление/, никога не са евтини.....така е и при Пентакс.

Лично аз заложих на Пентакс и сега мога твърдо да кажа че не съжалявам че смених системата.Мога и да изредя минимум 5 недостатъка на Пентакс,които в повечето случай дразнят....но не бих се върнал на дву или три цифрен Канон....поне за момента....!!!


Та с две думи....
Сериозно снимане-сериозна инвестиция, поне 2 читави обектива като за начало.., светкавичка и т.н.
- Определено Канон !!!!!

Ако не си изкарваш парите с фотоапарата и не смяташ постоянно да наливаш пари за да се развиваш......
- Единсвено Пентакс

Ти си на ход....Успех....
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: droopy   
Дата:   10-04-08 12:33

Myth, знаеш ли колко малко хора познавам /а познавам доста пентаксаджии/ който ползват хубавите МФ обективи :) срамота е да имам тяло като к10д и да не бодна примерно старото никорче 105мм, нищо че не е пентакс [smilie5] особено ако се тупам в гърдите, че пазаря пентакс за да снимам качесвено.

аз самия съм закачил един 50мм 1,4 Яшинон и много трудно бих го сменил, но който каквото ще да ми говори във времето където има лайф вю, прахопочистване на матрицата и стабилизация, на никой не му се снима на МФ [smilie5]

Аз самият мислех за пентакс, но за мен е по-лесно да намеря 70-200Л за 680лв отколкто нещо подобно за пентакс [smilie5]

има един момент, че не по-доброто е по-практично [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: milenmarinov   
Дата:   10-04-08 12:34

[smilie8]

Сега като се замислих.....паричките които си дал май няма да стигнат за Канон.Едно К10Д + 16-45/4 като за начало е просто перфектния за теб вариант,ако говорим до 2 000 лв.

И пак с "Две думи"......

Добре дошъл в отбора на Пентакс....

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: Myth   
Дата:   10-04-08 13:43

Хм, абе прав си принципно, ама като се замислиш то пъ баси МФ снимането връткаш гривната и апарата потвърждава, едва ли отнема толкова време. Според мен проблемно е МФ само когато се снимат бързодвижещи се обекти, спорт, животни.... ама пък за подобни цели, ако не му се инвестират мнооого пари на човек, все ще събере за една Сигма 70-300 АПО.
Но все пак да, като цяло си прав ама пък де да знам, не ми е проблем да снимам на ръчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: nsirakov   
Дата:   10-04-08 13:45

ето размисли на един сватбен фотограф за к10д... човека не гледа спецификации а работи на практика..

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: stoyan_5   
Дата:   10-04-08 13:52

nsirakov,
... та ти направо го погреба Пентакса с този текст.
Аз съм с К100Д и мисля, че е перфектен, а К10Д бил 100 пъти по-добър от К100Д ...
... та се чудя, дали да не го изхвърля направо?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: zaiko   
Дата:   10-04-08 13:58

k10d + 16-45/4 = прекрасна комбинация [smilie24] [smilie24] [smilie24]

А липсата на някои обективи вече е решена по един много добър начин - edepot-bg.com

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: zaiko   
Дата:   10-04-08 13:59

И още нещо - проблеми със сервиза на Пентакс в БГ няма [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: nsirakov   
Дата:   10-04-08 14:35

nito съм снимал с пентак, нито нищо... но човека си снима професионално (демек вади си парите с това)... и нещо не му е харесало... всеки сам си прави сметката

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: zaiko   
Дата:   10-04-08 14:45

nsirakov, пентакса определено не е за активно снимане при лоши светлинни условия. Макар че при снимане със хубава светкавица тя си има АФ-асист, но не мога да говоря от собствен опит. Казвали са ми, че скоростта на АФ при по-ниска светлина е както при добра светлина при използването на АФ-асист на голямата светкавица. Но иначе за пейзажи, портрети, макро и още много други цели, пентакса е прекрасен.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: nsirakov   
Дата:   10-04-08 14:51

а не споря.. само гледах да помогна с мнение на човек на когото имам доверие...

аз съм с канонско дръвче.. мен такива неща не ме вълнуват ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: MILENMARINOV   
Дата:   10-04-08 15:47

Пентакс имат бавна светкавица...е това е мнооооооооооооооого кофти...6 сек.???!!!От къф зор са я "смачкали" толкова.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 30D vs Pentax K10D ?!
Автор: darksorrow   
Дата:   10-04-08 15:50

бавна светкавица? направо едвам се тътри, да [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »