Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   09-04-08 22:28


http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway02c.jpg




http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway06c.jpg




http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway04c.jpg




http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway08c.jpg



Цялата фото история тук: http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/index.html



Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: magnifico   
Дата:   09-04-08 22:41

До гуша ми дойде все такива истории да печелят награди...наистина, това е реалността, ама единствено от такива неща ли се състои светът!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: tonevjr   
Дата:   09-04-08 22:58

Напълно подкрепям.Не намирам никак уместно от такива трагедии да се трупат облаги.Нямам нищо против авторите на подобен тип фотография,но не го намирам за уместно.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: canonio   
Дата:   09-04-08 23:04

Мисля, че трагедията е голяма, но фотографията като способ за предаване хич я няма в тия кадри.


Редакция/

Не бях видял другите от линка. Има и добре заснети.
Пък и какво качество да се търси при подобно изложение...



Публикацията е редактирана (09-04-08 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   09-04-08 23:13

magnifico и TonevJr -
пуснете оплаквателен емайл на Pulitzer[smile]

Аз съм възхитена от смелоста на това семейство да допусне постоянното присъствие на фотографката в дома си в последните моменти от живота на майката. Доверие. Както се сещате това насила не става. Както и съм възхителна от това което Престон е документирала. Поне частица от болката на това семейство и тяхната загуба.



Автор: canonio

[smilie10] [smile]
голямо самочувствие се изисква да изкритикуваш негативно фотографските качества на подобен материал [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: canonio   
Дата:   09-04-08 23:14

muter,
Бях се редактирал вече.
Не бях видял всички кадри.

Доверие [smilie24] :



http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway18c.jpg





Публикацията е редактирана (09-04-08 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: tonevjr   
Дата:   09-04-08 23:20

Аз на никого не искам да се оплаквам,просто не го намирам за редно.Чел съм статии спечелили Пулицар и всички са на такава социална тематика.Може такава да им е практиката,не знам.Просто аз не го разбирам.Това са лични неща или поне за мен са такива.Гледал съм и филми на подобна или близка тематика и явно западните страни нямат проблем с тези неща или искат да обърнат внимание на тази тема.Просото такова е моето лично мнение.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   09-04-08 23:24

тия се побъркаха да снимат болни.
аман вече.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   10-04-08 00:01

Автор: DeyanStefanov

ами да. ако не снимаха болни "тия" (както ти наричаш журналистите), то Могилино щеше да е на същото дереже и някой арт величия нямаше да могат да проявят закъснялата си загриженост и благородство в предаване като "Великолепната шесторка" на чистичко и стерилно местенце като сцената, с неразклатени нерви от гледките при подобен репортаж.

Те излязоха героите.
А за журналистката от BBC Лондон четем после коментари от българи:

"Abe glupaci nekoi oburna li vnimanie izob6to 4e tuka stava duma za nedorazviti cigan4eta? Na nekoi hrumna li mu misalta 4e taq britanska kurva deto go e pravila tozi film iska da ni predstavi kato strana ot srednovekovieto? tova e ni6to pove4e ot propaganda. Opasna propaganda deto kara horata da ni mrazat. Samo poglednete komentarite na anglo govorq6tite izrodi.Edin ne se nameri da kaje aman ot ciganskoto tiranstvo! Tova sa deca koito sa produkt na kruvosme6enie a ne na glad i na tormoz! "

А за Г-жа Масларова филма "Изоставените Деца на България" бил игрален, а не документален [smile]


Помисли си добре следващия път преди да кажеш "тия се побъркаха да снимат болни.
аман вече.".


Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: Amigo   
Дата:   10-04-08 00:30

еее, писна ми от трагични кадри [cool] болни, черни, умирающи, какви ли не... [cool] ами направете живота по-хубав и по-весел! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: asahi   
Дата:   10-04-08 00:36

Дано догодина е по-весело.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: seven   
Дата:   10-04-08 01:04

blah. amerikanska rabota [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: MILENMARINOV   
Дата:   10-04-08 01:56

Автор: muter
Дата: 10-04-08 00:01

Автор: DeyanStefanov

ами да. ако не снимаха болни "тия" (както ти наричаш журналистите), то Могилино щеше да е на същото дереже и някой арт величия нямаше да могат да проявят закъснялата си загриженост и благородство в предаване като "Великолепната шесторка" на чистичко и стерилно местенце като сцената, с неразклатени нерви от гледките при подобен репортаж.


Лошото е че в нашата мила Родина както в повечето случаи става, абсолютно всичко се изкривява в някаква извратена и странна призма.Каква е идеята на тези снимки и какъв е крайния резултат от това в България в случая.....!?
Да, събраха се доста пари...но след колко години.?!?
Да, събуди се обществото.....но за колко време...!!!???
Да,помогна се на един дом.....а за останалите в България...!!??
Да,тези снимки имат своето послание и то отива до хората към които е предназначено.......а в България така ли е..!!??



И сега една малка приказка за тези които се интересуват.....

Било то някога, когато всичко било общо.И собственоста и идеалите и мечтите....Някой решил да прави Електроцентрала/ВЕЦ/. Една от многото, захранваща развиващата се българска икономика.Скрита в малко балканско селце, далеч от големия град.
Построили електроцентралата но за нея трябват специалисти....а те все млади хора, с образование и бъдеще...Помислили че тези хора имат семейства или ще решат да създадат такива и построили всичко друго от което е имало нужда,къщи, почивни станции, алеи за разходки на младите майки с малките им деца.Места за забавления през свободното време......и всичко било прекрасно......
И сега е така.....!!!
Мястото е пак там..!!!В китното малко балканско селце, далеч от шумния град......само че нечия умна глава е решила там да заточи една част от обществото за които никой не иска да се сеща......


За тези хора почти никой не знае.Те са там от 15,16,20 години...и така ще бъде докато не мине някой да попълни "Протокола",за едно съществувало същество.....!!!
Никой не знае с какво се хранят!
Никой не знае на колко месеца се къпят!
Никой не знае колко войника преди тях са обличали изтърканите "Въшкарници" върху гърбовете им...!!!
Страх ме е да мина оттам...страх ме е...защото нищо не мога да направя....
Страх ме е че една цигара която съм дал и съм получил нелепа усмивка нищо не помага и нищо не променя....
...............................



Налейте си един голям "Бушмилс",запалете хубава пура,седнете удобно на дивана и гледайте "Великолепната шесторка-2".

Много празнословия май изписах това ще ми е за поне 3 месеца във форума.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   10-04-08 02:46

Все повече започвам да разбирам приказката че всеки народ заслужава съдбата си.
Толкова мизерия, помия и завист.
Обичам страната си. Нека някой не остава с грешни впечатление.
Жал ми е за всички свестни хора в нея, които определно не заслужават тази съдба, но за жалост те са малко.

Как един не каза една добра дума за горепосочения материал и труд, който публикувах с цел коментар на УНИКАЛНОТО КАДРИРАНЕ И УЛОВЕНИ ЕМОЦИИ. Фотографи събрани тук?
Bullshit
броят се на пръсти. имам сантиментални чувства и уважение към този форум, защото това беше мястото където за първи път се развълнувах от фотографията и направих първите си стъпки именно тук и ще продължа да ги имам тези чувства и базирано на миналото уважение.

Извинявам се, но никога не съм присъствала на подобни долнокачествени реакции към труда на колега в професионални фотографски среди.

Seven, пожелавам ти един ден да се отървеш от злобата си и първичните си определения за една страна в която не живеят само "американци", а е пълна с имигранти от всички крайчета на тази планета и е изградена ако не друго то поне на правила и закони и поне някаква форма на дисциплина и уважение към труда на другия. Идеални неща няма, но тук има поне СТРЕМЕЖА за такива. Плюеш България, плюеш "американците"..а аз си мисля че е най-добре да оплюеш преди всичко себе си.


Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: seven   
Дата:   10-04-08 03:10

muter - zemi da rodish 1-2 deca, pomaga sreshtu isteriqta ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   10-04-08 03:16

seven-
няма да ти отговоря подобаващо защото не бих си позволила да изпадна до тъжното ти положение.

когато злобния човек няма какво да каже започва да подмята подобни примитивизми.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: prozium   
Дата:   10-04-08 04:29

Аз повече няма да отварям теминте на muter :(

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: muter   
Дата:   10-04-08 07:16

prozium-
правилно решение.
отиди се сгуши при мама.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: hash   
Дата:   10-04-08 10:39

muter, тук има и хора, които оценяват тия неща. просто тези другите повече държат да се изкажат както винаги [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: mladencho   
Дата:   10-04-08 11:11

Българите имаме вроден страх от стари,болни,луди ,сакати и ...различни ХОРА.За това сме ги затворили в най затънтените места или в най добрия случай в домовете ни.И не дай си боже да видим някой от тях на улицата или даже на снимка се въртим на другата страна и се правим,че не състествува.Срамота!


Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: milenmarinov   
Дата:   10-04-08 12:39

Срамота.....Ама е Така.....

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: landstar   
Дата:   10-04-08 14:26

То затуй е пулицър - като видиш фотката - да се опулиш! Тъпотия! За другия пулицър - 2 ра серия - купон в моргата!

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: rorus   
Дата:   10-04-08 14:53

за мутер:
Мисля, че целта е постигната. Хората са гледали, изпитали са силни емоции и са коментирали. Видели са го!

за критиците:
Има галерии макро, животни и други спокойни неща. Посещавайте ги. А довечера изгледайте поредния екшън с 10-15 убийства. Това е безобидно.

И по-далеч от реалния живот. Той е ЖЕСТОК.

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: Manchev   
Дата:   10-04-08 14:56

Мен пък тази снимка ми хареса-


http://www.pulitzer.org/year/2008/feature-photography/works/images/gannaway16c.jpg



Доста позитивна на фона на целия проект. Иначе по темата какво да коментирам...наистина се повтарят, но пък смятам, че няма нищо лошо в това. Още повече, че кадрите са доста силни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 2008 Pulitzer for Feature Photography- Preston Gannaway
Автор: blueskyy   
Дата:   10-04-08 15:29

[smilie24] [smilie24] [smilie24] едно прости4ко цитат4е: “The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera...” – Dorothea Lange

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »