Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Sanyо Eneloop
Автор: bobsixkiller   
Дата:   05-04-08 21:35

Здравейте всички,
Имам 1-2 въпроса на които не можах да намеря отговор във форумите.
Малко изходни данни: купих си Sanyо Eneloop модел MQN03. Комплекта съдържа зарядно и 4 батерии 2000 mAh. Спред надписа на комплекта: ready to use но не бях [smile] . Та реших преди да зареждам да прочета инструкциите. От всичките езици на които пише там зачетох руския. Там пише: “Нельзя заряжать нечетное количество аккумуляторов / 1 или 4 /.” Числото 4 ми се струва доста четно. С “плажният” английски който владея зачетох и английското описание: “Please charge 1 to 4 batteries simultaneously” . Конкретния ми въпрос е: в крайна сметка мога ли да зареждам произволен брой батерии от 1 до 4 или не?
И още един въпрос: мога ли да зареждам батерии със зарядно от различни производители ? И ако да – то по какъв критерий трябва да ги подбирам.
Благодаря предварително на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sanyо Eneloop
Автор: neddrag   
Дата:   05-04-08 21:45

bobsixkiller написа:

> Здравейте всички,
> Имам 1-2 въпроса на които не можах да намеря отговор във
> форумите.
> Малко изходни данни: купих си Sanyо Eneloop модел MQN03.
> Комплекта съдържа зарядно и 4 батерии 2000 mAh. Спред надписа
> на комплекта: ready to use но не бях [smile] . Та реших преди
> да зареждам да прочета инструкциите. От всичките езици на които
> пише там зачетох руския. Там пише: “Нельзя заряжать нечетное
> количество аккумуляторов / 1 или 4 /.” Числото 4 ми се струва
> доста четно. С “плажният” английски който владея зачетох и
> английското описание: “Please charge 1 to 4 batteries
> simultaneously” . Конкретния ми въпрос е: в крайна сметка мога
> ли да зареждам произволен брой батерии от 1 до 4 или не?
> И още един въпрос: мога ли да зареждам батерии със зарядно от
> различни производители ? И ако да – то по какъв критерий трябва
> да ги подбирам.
> Благодаря предварително на всички.
>

Значи. Зареждат се четноо число батерии - 2 или 4. Ако са 2, се слагат от едната страна, не по средата. Макар, че сега го погледнах, това е зарядното с 4 светодиода, т.е. за всяка батерия. Моето е с два, за двойка. В английския пише точно това - зареждайте от една до 4 батерии едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sanyо Eneloop
Автор: denyo   
Дата:   07-04-08 19:41

На моето пише NC-MQN03
Има 4 канала и 4 светодиода, зарежда колкото батерии му сложиш от 1 до 4. Има таймер, гаси се след 17:30h. Лично съм мерил че след това време в зарежданите елементи има (могат да се ползват) 2000 mA/h.
След няколко експеримента установих че КПД-то на тия акумулаторчета е по-високо от това на обикновените Ni-MH (не че тия не са Ni-MH :). По мои сметки 88% срещу 70% при обикновените.
Ако ще ги зареждаш с друго зарядно, гледай зарядния ток да е в границите 200-600 mA и ги зареждай 2000/(зарядния ток*0.88) часа. Мисля си, че конкретно това зарядно си ги зарежда добре. Малкия заряден ток щади елементите и предполагам при този начин на зареждане ще изкарат по-дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sanyо Eneloop
Автор: bobsixkiller   
Дата:   07-04-08 21:26

Благодаря за отговорите. За мен най-важното беше да се потвърди моето “съмнение”, че щом има 4 канала с отделна индикация би следвало да могат да се зареждат от 1 до 4 елемента самостоятелно. Относно взаимозаменяемостта на зарядни и батерии – мисля че наистина е неуместно и “напасването” по параметри е кофти работа. Далеч съм от мисълта да зареждам Sanyo Eneloop с друго зарядно / при положение, че има оригинално /
P.S. за момента не мога да установя колко време се зареждат батериите, но е над 12 часа.Батериите са сравнително добри. Всяка вечер от 7 дни насам щракам “за спорта” и до момента съм направил около 170 снимки, макар и индикацията на апарата да показа че всеки момент ще свършат батериите. Разбира се 170 снимки може да са нищожно малко за някой други марки и модели [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sanyо Eneloop
Автор: asahi   
Дата:   07-04-08 21:32

Да не мислиш, че "оригиналното" е голяма работа? Пробутват го като подарък да им вземеш батерийките.

Доброто зарядно струва над 100 лева и използването му не поражда никакви въпроси. Разрежда, зарежда, и прави още куп добри неща за да изкараш всичко от батерията най-много пъти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »