Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: didiken   
Дата:   02-04-08 21:04

Здравейте!

Та значи, както е писано в заглавието, циркулярно-поляризационния ми филтър се разпадна на две[smilie10] [smilie10] [smilie10] .
Реших да го махна от бектива, за да сложа UV-то, и хоп....частта със стъклото се отвъртя.
Ето и за какво става дума:

http://photo-zona.net/images/user6409/album13262/preview/1207153007_unhj8826_DSC_7353.JPG



голяма



http://photo-zona.net/images/user6409/album13262/preview/1207153013_yeui4585_DSC_7352.JPG



голяма


http://photo-zona.net/images/user6409/album13262/preview/1207153018_tmoe8935_DSC_7347.JPG



голяма

Както се вижда, уплътнението се е скъсало.
Може ли да се поправи това? Ядосвам се, защото самия филтър да съм го слагал максимум десетина пъти, откакто го купих преди 7-8 месеца. Купуван е от фотопавильона.

Или...?

Чакам отзиви и съвети - градивни ![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 21:13

Фотопавилиона е невинен. Лепни го с нещо.

Аз пък има един филтър, дето не ще да се отвърти от обектива. Е, намерих му цаката - подарих обектива[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: didiken   
Дата:   02-04-08 21:16

asahi,

има смазка от вътрешната страна. Малко ме съмнява да се залепи. Иначе само това е проблема. Не съм пробвал да се правя на майстор засега.
Лепило - препоръка?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 21:18

Смазката се маха с памуче и спирт.
Лепило? Почти всяко става - няма да тегли камион. Само да не се разтече.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: Георги   
Дата:   02-04-08 21:21

не се е скъсало, просто се е разглобил.

сглобявай наобратно, това тънкото влиза точно по резбата. на мен почти ми се разпадна една hoya r72, добре че я улових навреме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: alsash   
Дата:   02-04-08 21:23

просто помоли някой приятел който разбира....това е! не прави драма!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: didiken   
Дата:   02-04-08 21:26

Нямам такива познати с подобни проблеми, че да ги питам...
Ще пробвам първо без лепило, щом казвате, че може.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: sun   
Дата:   03-04-08 01:07

Ако не можеш да го сглобиш им се обади, досега винаги са се отзовавали, когато съм имал проблем[smilie24] . Ако е Хоя няма повярвам - тя ми е пръв Приятел, с нейното ПРО 1 "цепим мрака"[smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: otvorenia   
Дата:   03-04-08 13:02

Хоя се дъни с HMC-тата а не Pro 1.
Както по горе Георги ти обясни сглоби ги по обратен ред. Това дето е като струна-пръстен се слага над стъклото, има жлеб предназначен за нея в рамката.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: didiken   
Дата:   03-04-08 13:14

otvorenia,
хм, как над стълкото? Изобщо не съм я виждал досега тази халка, като съм го ползвал.
Не е ли отдолу, под него?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: Funky   
Дата:   03-04-08 15:33

Споко, няма място за притеснения, на мойта хоя и се е случвало така да се отвори при опит да бъде отвита от обектив! Не се е счупил нито се е разлепил, там нищо не се лепи, не се опитвай да лепиш щото може да си прецакаш стъклото!!! Просто се е разглобил и можеш и сам да го сглобиш ако внимаваш , просто назъбената част която всъщтност държи и стъкълцето я поставяш в другата гривна (тази с надписите и външната резба) притискаш двете гривни докато щракне сглобката и да се въртят плавно една в друга а стъклото внимаваш да не му объркаш посоката ,защото се губи ефектът за който всъщност си платил пари!За да си си гурен за посоката на стъклото просто го завърти и прецени от коя страна ефекта е по осезаем. Щом си сигурен с точното положение на стъклото го полагаш в назъбения ринг и напъхваш тънката пружинираща скоба в тесния жлеб който остава между стъклото и назъбената халка !Успех [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: zheleff   
Дата:   04-04-08 13:57

Веднага и аз да споделя опит.
Проблема е същия. Ремонта във Варна. Посъветваха ме да го нося при Иван Иванов /близо до Окръжна болница/. Приеха го без проблеми. Получих го залепен[smilie11] Даааа абслолютно неподвижни двете част. Поляризация - дръжки[smilie10] Обяснението - случва се[ezik]
Краят на случката - щастлив[smilie21]/срещу 8лв./

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: truly   
Дата:   04-04-08 14:53

Няма да се плашиш! Имам същия филтър и се разпадна на парчета след по-малко от месец употреба. Първоначално се втрещих и бях бесен, мислех да го връщам, но дори не бях в България. Както ти обясниха по-горе сядаш и почваш да го мъчиш да го сглобиш, без лепене. При мен само смазката ми зацапа стъклото, но това се чисти. Нещо май си е дефектна партидата като гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: jivkojj   
Дата:   04-04-08 15:29

zheleff искаш да кажеш че "само" срещу 8 кинта въпросния Иван Иванов ти е залепил фасунгата за стъклото на пол.филтъра?! И си се сдобил с един НД на цената на cpl+8лв. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: zheleff   
Дата:   04-04-08 17:17

Нямах предвид точно това. Оправиха го и сега си е ОК. Врътка се нермално, ама от втория път[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: zheleff   
Дата:   04-04-08 17:24

А и да добавя. Наложи се да го нося на ремонт защото аз също се пробвах по идеята "направи си сам", обаче онази скоба както пише по-горе Funky е пружинираща и фюююююю в неизвестна посока. Така че внимателно иначе после 8лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: Prakticar   
Дата:   04-04-08 20:18

Ами сглоби си го, бе човече, нищо фатално не е станало. Предполагам, ръцете не са ти навряни в ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблемация с филтър - разпадна се!
Автор: asahi   
Дата:   04-04-08 20:51

Някаква ракетна технологийка ще да е това май.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »