Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 11:56

Здравейте колеги, сигурно сте се натъквали на много такива теми, но аз в търсачката не намерих пряки сравнения. Макар че попрочетох доста за самите апаратчета по отделно и имам насочване към точно определен модел, но нека не споделям и не ви ориентирам преждевременно все пак секи си има изисквания и предпочитания и нека да ги спомене.
Фотоапаратите са 3 броя (долу-горе със сходни качества) като изключим зоом-а на някои от тях. Та ето ги и фототата давам моделите конкретно искам ако се може коментар кой от тях да си купя.
1.Canon PowerShot S5 IS
2.Panasonic Lumix DMC-FZ18
3.Fujifilm 8 MP S8000fd
Като имам следните въпроси защо на Панасоника след FZ18 има K или S , какви са разликите между двата модела ако има такива.
Знам че зоом-овете не са еднакви на всички апарати и че Панасоника превъзхожда, но на мене ми е достатъчен зоом-а на канона( Фуджито) така че сравняваме по другите качества апаратите.
Фототата ще се купуват от Щатите и ми стъпват по 450 лв всеки така че от към цена са равностойни не гледаме цените в България.
Знам за шумът при Панасоника но както се казва само знам ... ако може да ми обясните по точно какво що ...Абе в общи линии искам секи да си каже мнението като леко опише кой с какво превъзхожда останалите и да посочи лидер.
Аз фотоапрата ще го купувам след 1 месец така че имам време да преценя ..пускам тук темата защото ви знам че сте печени и знам че може да ми помогнете а само от ревюта и обеснения немога да си дам точна гледна точка. Друго си е око да види ръка да пипне, и по тази логика като ще се вземат от Щатите няма да ги земам аз да ги гледам и сравнявам а ще ги взема един мой приятел много бос по техниката така че моля помагайте.
Покрай тези фотота видях и още някой друго фотоапаратче ако може и тях с лек коментар знам че ставам нагъл но моля ви .
4.Olympus SP-560 UZ
5.Panasonic Lumix DMC-FZ8
6.Canon PowerShot SX100 IS
7.Sony Cyber-shot DSC-H7/B
Кой от всичките да избера като първите три са Най-Най .
Благодаря ви, дано някой ми помогне с мнението си !!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кое да избера Canon PowerShot S5 IS vs Panasonic Lumix DMC-FZ18 vs Fujifilm ....
Автор: zaiko   
Дата:   02-04-08 12:19

За панасоника - К означава черен, S означава сребърен.

Взимай Панасоник FZ-18. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое да избера Canon PowerShot S5 IS vs Panasonic Lumix DMC-FZ18 vs Fujifilm ....
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 12:42

Благодаря ти за помоща с означенията,но се обосновавайте защо Панасоника пред Канона освен че има повечко зоом- което както казах не ме впечатлява много, какво друго по добро има пред останалите ??

Отговори на това съобщение
 Re: Кое да избера Canon PowerShot S5 IS vs Panasonic Lumix DMC-FZ18 vs Fujifilm ....
Автор: apollo   
Дата:   02-04-08 13:09

Канона [smilie24]

Като е Паналайка да е ФЗ30 или ФЗ50 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кое да избера Canon PowerShot S5 IS vs Panasonic Lumix DMC-FZ18 vs Fujifilm ....
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 15:02

Добре добре но никой колега не казва защо хубаво се казват мнения ама защо така.
За Олимпуса прочетох че бил адското дърво него вобще го махам ,при наличие на ФЗ-18 -ФЗ-8 също се маха,Канона СХ 100 ИС също той невлиза в категорията супер-Золум :) макар че преди да видя по-горните модели си бях харесал него ама 100 долара нищо не са за толкова екстри и такова разнообразие от режими,мануали и т.н
Никой нищо не каза за Sony Cyber-shot DSC-H7/B макар че Сони да ме прощават ама за фотота нещо не съм много привърженик но все пак кажете някоя дума и за него.Фуджито не го коментирам защото нямам мнение по тази марка и този модел не съм виждал,пипал или работил с такова нещо и си мисля че не е дотолкова добър...
Та дилемата май е между ПАНАСОНИКА И КАНОНА ???[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: prism   
Дата:   02-04-08 15:08

FZ18.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 15:09

Хмм 2 на 1 за Панасоника ..колеги пак призовавам поне към казване на едно плюсче за фотоапарата който посочвате за фаворит..дано някой колега без много работа да попише малко че да разбера защо това .... пред това...... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 15:48

Мале а какво ще правиш като тръгнеш да купуваш кола или къща, голямо мислене ще падне. [smilie18]
А сега по темата:
Питаш защо FZ18
- на първо място по-добрия обектив
- освен, че е добър е и широк започва от 28mm срещу 36mm за Canon-а, за дългия край няма нужда да споменавам
- RAW формат
Обектива и RAW-а са предостатъчни предимства и дори немогат да се сравняват двата апарата.
Задължително виж FZ50, ако размерите и това, че ще ти излезе някой друг долар по-скъп не са ти проблем, това е твоя апарат. Най-добрия сапунер. :) Сега сигурно ще имаш въпроси какво му е по-доброто на обектива на Паната и за какво ти е RAW. [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-04-08 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 16:32

Хехех колега Privilege наистина ще те питам какво му е по-доброто на обектива освен че е по широк и по .... но това е разбираемо за 18 кратното увеличение сравнение с Канонското ..за RAW да това е добре но за човек който ще го ползва а аз лично този фотоапарат го взимам малко по към любителската част :) за ПанаЛумикс ФЗ-50 няма какво да говорим но аз конкретизирам Панасоника и КАНОНА :)))) и както се усеща май клоня към Канона повечко незнайно защо !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 16:59

[smilie5] Ти ще си първия, който ще си купи S5 вместо FZ18. Но щом ги избираш по цвят, едвали ще има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Essential   
Дата:   02-04-08 17:08

http://www.digicam.bg/compare/powershot_s5_is/Lumix-DMC-FZ18.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: video4545   
Дата:   02-04-08 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 17:25

КАНОН... Специално КАНОН S5 е КАНОНСКО недоразумение. Като поработиш с него ще разбереш защо е така. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: zaiko   
Дата:   02-04-08 17:33

Мда, вземи си Канона и бързо ще разбереш защо е трябвало да си вземеш Панасоника [shtrak]

Сега сериозно - като по-добър обектив не се има предвид по-широк и по-дълъг, а по-качествен, по-рязък и по-добре коригиран. Но самият факт, че е 28мм, срещу 36 просто убива канона, поне според мен.

Panasonic FZ-18 [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 17:47

Слушай zaiko.
Ето едно ревю на Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Славов   
Дата:   02-04-08 18:22

Да пренебрегнем RAW и вариото щом казваш, че няма да ги ползваш. Литиево-йонната батерия и по-доброто видео категорично клонят към Панасоника, а е и 150 гр. по-лек.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Rhyan   
Дата:   02-04-08 18:24

Всъщност Канона работи с Digic 3 процесор, който е същия като при 400D. Има по разни форуми фирмуеър, който добавя RAW и за канончето.
Ако се притесняваш за гаранцията, щом го взимаш от USA тук не важи - все пак си в България, пък ако ще и да си дал 100 долара повече за международна гаранция, пак няма да я признаят.

Снимал съм малко с панасоника и когато снимаш в JPG компресията направо разваля снимките, дори и на ниско ISO снимката изглежда като рисувана с тампон. Особено ако имаш рязка граница между светла и тъмна част на снимката.

Панасоника няма възможност за допълнителна светкавица, както е при канона, така че ако имаш нужда от по-силна или отдалечена светкавица - с панасоника може да забравиш.

Не знам как е видео/аудио функционалността на панасоника, но канона снима видео в 640х480 @ 30FPS до 1 час или докато се напълни картата, при това със стерео звук. Това е едно от нещата заради които го избрах - жената е луда да снима клипчета с малкия.

Канона шуми доста осезаемо на ISO над 200, ако снимаш на по-висока чувствителност го имай предвид.

Канона има подвижен дисплей - доста удобен.
Канона има супер макро режим, позволяващ фокус практически от по-малко от 1 см.

Недостатъците на канона са, че е по-тежък, не върви стандартно със сенник на обектива, има по-малко оптично приближение, няма стандартен RAW. Ако го приемаш като недостатък работи със стандартни АА батерии - аз лично харесвам точно това, защото можеш да си купиш алкални батерии от всяка будка на улицата за по-малко от 3лв, ако наистина я окъсаш, а и зарядните АА батерии са около 20 лв за 4 бройки с които можеш да правиш към 450 снимки с 1 зареждане.

Не е лошо да погледнеш и SONY H9, според мен е за предпочитане и пред двата.
Все пак аз съм фен на канон, така че имай предвид, че не мога да бъда напълно обективен. Избери сам, особено ако си свикнал вече с някоя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 18:24

Добре а какво ще кажете относно Литево-Йонната батерия-трябва да се взема втора такава ако се ходи някаде по екскурзии или темподобни както и някой други минуси според мен ...засега доста хора се изказаха за Панасоника и може би с основание ..имам още време ще чета и гледам ...дано да се спра на по-добрият вариант !!
Благодаря ви за Мненията очаквам и още !!![shtrak]

Не избирам по цвят просто не се досетих за съкращенията и си мислех че имат някакви функционални разлики.А относно за коментара на Колегата за Канона-Много БЛАГОДАРЯ за изчерпателноста, лично аз досега съм снимал със съпонерка на HP 635 то си го пише в профила ми и снимките се виждат. Аз също съм привърженик на АА батерийте точно поради по горе изброените тези кефя се също и на клипове поради това и аз клоня към Канона незнам как се справя Панасоника макар че гледах разделителната способност на клиповете е даже по-висока 848 x 480 но не разбрах за стерео звук.Ако можеш колега да дадеш някой линк на клип на канона.За гаранцията не се притеснявам то е ясно че няма да има но дано да нямам проблеми с фотоапарата. За Сонито да съгласен съм може би е добър вариант но имам ограничение в финансова гледна точка и като споменах 100 долара имах предвид от 250+100 до 350 както е при повечето фотота който съм посочил това е лимита ми и мисля да го спазя ..церемоня се доста кой да избера защото и двата са ми присърце и както знаете като има две хубави неща почва Неземна Двоуменост :) ами това е критикувайте, публикувайте поствайте теми да видим какво и защо ?!?![shtrak]



Публикацията е редактирана (02-04-08 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 18:35

При обектива на Панасоника няма какво да се двоумиш.



Публикацията е редактирана (02-04-08 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: surg   
Дата:   02-04-08 20:11

уффффффффффф
за пореден път се повдига този толкоз спорен въпрос...
горещо ти препоръчвам да ползваш търсачката и дапрочетеш за една година шо неща са се изприказвали за точно тия двата апарата...

аз нама да се повтарям...много...
само искам да кажа , че Канон С серия по принцип печели спора не заради абсолютно първенство на който и да е параметър, а заради отличния балас на качества, което дава един завършен и максимално добър продукт....и най важното с отлична снимка в класа...
ФЗ18 е най добрият в серията, по принцип си е чудесен в класа, БОНИ тук има чудесен полеви тест, но за мен и много други....е маааааааалко по назад именно като комплекс
ства дума за компромиси все пак


и най накрая

просто виж в амазон.ком....
как им вървят продажбите и кой къде е....
нали ще копуваш в САЩ....
виж тук....
http://www.amazon.com/gp/bestsellers/photo/ref=pd_ts_p_nav
който и да вземеш обаче, се кефи и снмай....добри са за това

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 20:55

О, вземи си Канона задължително... Канона, Канона...
https://photo-forum.net/static/forum/2008-04/anzm4047.JPG


http://img363.imageshack.us/img363/6321/canondr1.gif


А бе що няма такава емоушънка за Никон [smilie2]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-04-08 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: kirilius   
Дата:   02-04-08 21:07

Единственият смислен избор от тези апарати е между Панасоник ФЗ18 и Канона. Не сравнявай толкова зуума, колкото конкретните фокусния разстояния, които ти дават тези апарати. Панасоникът има 28мм (срещу 35мм или 36мм на Канона). Това поне за мен си е сериозно предимство на ФЗ18. Дуго предимство е наличието на RAW формат, което много помага при снимки на висококонтрастни сцени. Обективът на Панасоникът също е по-добър.
Предимство на Канона е въртящият дисплей.

Според мен иди на dpreview.com и разгледай. Има тестови кадри и от двата апарата. Иди и в някой магазин и ги пипни, може единият да се окаже по удобен за хващане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 21:44

Добре искам да питам за джойстика на Панасоника които е един малък и стърчащ.. удобен ли е за работа има ли начин да се бъгне или пречупи нещо ..както и въпрос за въртящият екран на Канон- няма ли вероятност след многократни въртения и усуквания да се прецака. Що се отнася за фототата разбрах че и двата имат зоом в клиповете но Панасоника май няма стерео звук за разлика от Канона, но пък има по голяма резолюция на клипа. Та двоуменето ми остава аз RAW няма да ползвам така че това като предимство отпада ,остава само 18 кратният зумм и фокусните разтояния и т.н[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie10] [smilie11] [smilie10] [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Privilege   
Дата:   02-04-08 22:01

Немога да те разбера. Не ти трябвал RAW, снимки за спомен ли ще снимаш. Ако е така защо не си вземеш компактна сапунерка, а си се насочил към SLR-Like?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор:Canon PowerShot S5 IS .vs. Panasonic Lumix DMC-FZ18 .vs. другите
Автор: Macro_Maniak   
Дата:   02-04-08 22:15

Защото искам ЗООМ искам и качество и мисля че тези апарати ми го дават.. не съм някакъв фен на супер 15 Мегабайтовите снимки да кисна и да обработвам снимки по цял ден на компа ...любител съм искам Планинските Пейзажи,Макротата, Семейните снимки да са перфектни !!!Поради тази причина не ми трябва толкова много RAW.
Ако някой може да отговори на въпросите в по-горният пост ще е супер !!![smilie11] [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »