Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: elmaduro   
Дата:   02-04-08 11:21

Здравейте имам следният казус.Мой приятел ме помоли да му прехвърля запис от камерата на DVD.Ако беше mini DV няма проблем, програми в нета бол.Но тази камера работи с 8мм касетки(модел Sony TRV47E) и проблема, е че от всичките кабели които ми даде няма такъв който да е за USB.Има ли въобще за тази камера такъв кабел и ако има къде коже да се намери.Рових в гугъл, но намерих инфо само за програмите с които се конвертира и до там.
Ако някой знае ще бъда благодарен и на пленера в Тасос ще има по бира [smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: elmaduro   
Дата:   02-04-08 11:31

Или никой не знае или има малко хора във форума /май е второто/[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: da.fo   
Дата:   02-04-08 11:32

Външните ДВД записвачки имат входове всякакви - така е най-лесно,ако няма да го обработваш филмчето разбира се.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: to6e   
Дата:   02-04-08 11:33

Най-простичкото решение е DVD recorder. Вход по A/V [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: fotopro   
Дата:   02-04-08 11:47

Трябва ти analog to digital convertor (платка), външна- от едната страна AV вход, от другата firewire изход за компютъра, или вътрешна - монтира се като видео карта, но има AV входове. Най-добрите конвертори са Matrox, Canopus и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: jivkojj   
Дата:   02-04-08 12:01

Това със платката е вариант, но донякъде късметлийски - например възможно е да имаш разсинхронизиране на звук и картина, възникват и други проблеми.
Освен ДВД рекордер, другия вариант е да намериш някаква камера дето има AV-вход. Има доста такива, дори и най-евтините модели. Закачаш Видео8 камерата за 2-та камера посредством аналоговите кабели и през Firewire или USB-то на втората камера качваш на компютъра. От там нататък е лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: Han_Solo   
Дата:   02-04-08 12:04

elmaduro , най бързото и евтино решение вече са ти го казали - закачаш си камерата към записващо ДВД с обикновенни чинчове или s-video и качваш едно към едно... ако искаш да обработваш материала - монтажче , ефекти, менюта на диска чак тогава има смисъл да го качваш в компютър... чак тогава ползвай качествена кепчър платка с аналогови входове

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: elmaduro   
Дата:   02-04-08 12:09

Мерси за съветите.До тук идеята за свързване на две камери май най ми допада.С лаптопа няма да стане както и компа явно а и записващо DVD нямам все още.Идеята беше аз да му го направя понеже му искат някякви цифри за това да стане в студио.Благодаря за помощта.

П.П.Ако някой е навит да отпусне една камера за два часа може някъде да седнем и да го източа на лаптопа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: jivkojj   
Дата:   02-04-08 12:20

Ако наистина се спреш на варианта с 2-ра камера, не се занимавай с разни странни и огромни програми за сваляне на DV-Stream-а. Ето това е супер и е само 38КБ:
http://windv.mourek.cz/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: fotopro   
Дата:   02-04-08 12:23

1. Няма разминаване звук / картина при марки като Matrox и Canopus. Това са професионални продукти.
2. При варианта с две камери е много по-вероятно да има такова разминаване. А и шансът да намериш такава камера не е много голям, все пак AV вход на цифрова камера не е стандарт...
3. Ако беше толкова лесно и евтино хората нямаше да си купуват скъпи кепчъри/конвертори

С други думи - по-добре го дай в студио, иначе само ще си скъсаш нервите
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: elmaduro   
Дата:   02-04-08 12:39

Май на там отиват нещата[smilie5] , мерси на всички за отговорите[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: jivkojj   
Дата:   02-04-08 12:45

Имах преди една JVC камера с такъв вход с изгоряла CCD матрица. Що видеокасети съм свалил така. Няма борба с програми, хардуер, няма проблеми. Иначе повечето камери го могат тоя номер. Външно не се различават от тея дето не могат да свалят. Разликата е в една опция в менюто в повече - аналоговия изход да се третира като вход, изхода си е така или иначе изход: pass-thru. Не виждам даже за какъв стандарт може да става дума. Все едно снимаш, но не през обектива, а през кабела.
Естествено най-малка е хамалогията със студио. Плащаш и пееш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: Han_Solo   
Дата:   02-04-08 13:36

че колко искат за тази работа по студиата? стандартната тарифа ако не бъркам е към 15 лева на касетка (час)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: elmaduro   
Дата:   02-04-08 13:49

На мен ми каза някаде към 20лв, но не е само за една касета[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: tofo61   
Дата:   02-04-08 14:56

АЗ ПРЕХВЪРЛЯМ ТАКИВА ВИДЕОКАСЕТИ 8ММ ПРЕЗ ТУНЕРА НА КОМПА ЩОМ ИМА ВИДЕОКАМЕРА ОТКЪДЕТО ДА СЕ ВЗЕМА СИГНАЛА НЯМА ПРОБЛЕМИ[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: папач   
Дата:   02-04-08 15:10

Забравете за USB при прехвърлянето на видео.
elmaduro, лесно ще намериш камера с аналогов вход и цифров изход,но помисли след като ти влезе в компа по иеее1394 /ако имаш такъв де/как ще го изкараш на двд диск после.
Ако са много касетите е по-добре да се пазариш за по-ниска цена при някой,който го може.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: CanoniO   
Дата:   02-04-08 15:17

Проблем има само, ако е 8мм филм[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: Tonidi   
Дата:   02-04-08 15:47

за 8мм видеокасета-8 лв на час-в цената влиза и двд-вербатим с кутия,камерата си е от мен-в София 0888-361198

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос-как да прехвърля запис от 8мм касета на DVD
Автор: dedopop   
Дата:   02-04-08 15:53

Ако си от Пазарджишко, ще уредим нещата набързо. Имам всичко необходимо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »