Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Софтуер за Фото Книга
Автор: gimik   
Дата:   02-04-08 09:51

Извинявам се предварително!
Преди повече от месец написах тук във Форума, че разполагам със софтуер за Фото Книга, но от тогава, до сега изобщо не съм се логвал, и не съм видял, че има интерес.
Ето и линка където съм качил софтуера!

http://rapidshare.com/files/104218435/PhotoBook.rar.html

Ние работим с този софтуер, и правим доста албумчета.

Приемете извиненията ми!

П.С. Някой знае ли какво е това: "Длъжностна характеристика на фотограф"
Трябва им в счетоводството, за да го прикрепят към досието ми!

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: alexoff   
Дата:   02-04-08 10:52

Отдавна търсех такава програмака, но все не попадам на нещо което да ми харесва, дано това да е по добро, ще го видим сега се тегли.

В длъжностната характеристика се пише какво точно трябва да работиш, къде стоиш в йерархията във фирмата, кой е над теб, кой под теб, на кой се отчиташ какви са ти задълженията и отговорностите и прочие глупости. Леле как се радвам, че вече не работя като счетоводител 4-5 годинки са ми достатъчни. Стига вече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 10:55

Длъжностна характеристика... е проблем на работодателя, не твой.

За по-просто и достоверно опиши в длъжностната характеристика често повтарящите се задължения и си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: alexoff   
Дата:   02-04-08 11:00

Сега ще тествам програмката и ако резултата ми хареса имате ли идея къде могат да ми разпечатат т.нар. фотокнига на добро качество и да ми я потвържат.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 11:17

Първо трябва да уточниш размерът, а след това да търсиш къде ще се печата. Машините имат ограничения все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: vga   
Дата:   02-04-08 11:19

аз също се интересувам от печат на такава книга. по-точно: картонени страници и корици, размер към 20х20, или близък спрямо ограниченията на машината. кой печата за да отида на место да видя възможностите? а при мен е и спешно... мерси предварително Асахи!

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 11:21

Фатум
Х-принт шоп
Агенция 1

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: джъмбо   
Дата:   02-04-08 11:21

става ли за мак

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: vladod   
Дата:   02-04-08 11:30

asahi [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: vladod   
Дата:   02-04-08 11:35

Ама предложената програмка е доста трагична, за съжаление [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: Filipov   
Дата:   02-04-08 17:15

И ние във Фотолан правим книги[smile]
http://www.fotolan.info/category.php?par1=130&par2=-

А съвсем скоро и нови варианти на оформяне и размери.



Публикацията е редактирана (02-04-08 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: yakumo   
Дата:   02-04-08 18:31

В Синтезис във Варна гледах едни такива неща, доста добре изглеждаха

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-08 19:42

rapidshare [smilie23] [smilie23] [smilie23]

http://tranz.it/ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: GenaDP   
Дата:   02-04-08 19:48

Автор: джъмбо
Дата: 02-04-08 11:21

става ли за мак


Става... кат си инсталираш Win на него... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: asahi   
Дата:   02-04-08 21:00

Генерално погледнато "Софтуер за Фото Книга" не прави нищо по-сложно или по-добре от Фотошоп + предпечатна програма за страниране - Куарк, ИнДизайн, Корелдроу (на последно място!). Може би интерфейсът е по-елементарен, но това не влияе на крайния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: gimik   
Дата:   03-04-08 14:16

Ние също печатим фотокниги
Качеството на снимките е добро!
не знам дали ще ви хареса крайният продукт като книга!

Ако някой иска мога да му направя!
Подгответе си снимките с Фотошоп, с програмата която съм качил, просто ги подредете!

готовата папка може да архивирате, и качите някъде, аз ще я сваля, направя и изпратя!

Стига да има желаещи!

Благодаря за инфото относно длъжностна характеристика!

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: dim_kz   
Дата:   05-04-08 21:52

И ние изработваме фото книги от А до Я.Ако има желаещи-нека да пишат или да се обадят.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: Didka85   
Дата:   01-08-09 23:51

Здравейте,
Интересува ме партньорство с фирма, която отпечатва фото книги. Влязох в сайта на една такава, изтеглих софтуера им - Happy Eyes - http://www.fotokniga.bg/Download.aspx, но не от това имам нужда.
Има ли друг софтуер, който предоставя повече контрол върху дизайна на книгата, напр. аз да си работя с мои проекти за корицата, беграунда на страниците, формата и други редакции по снимките. Търся творческа свобода и точни колеги, на които да възложа печата на фото книгите.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: martinis   
Дата:   02-08-09 00:25

Това са прости програми за отпечатване на фотоалбуми, не за книги. Всъщност зависи кой какво разбира под книга? Във Франция, където съм, този софтуер се ползва толкова масово, за отпечатване на албуми със снимки от сватби, балове, отпуски и пътешествия. Но това не са книги!
Книгата е интелектуален продукт, който задължително се регистрира под ISBN номер, за което пък, задължително условие е тиражът да бъде минимум 500 или 1000 бройки, не съм сигурен точно колко. Разходите за печат никак не са маловажни, особено за качествена фотографска книга. Тук във Франция се усещат трудности с реализацията и продажбата на такива книги, а в България... не знам? Трябва да се премисли всичко много внимателно преди едно такова начинание.
Аз също се интересувам от въпроса за издаване на книга... говорил съм с един колега, който сам си прави всичко вкъщи на Фотошоп индизайн, и който ми каза, че е намерил някаква малка печатница в Китай, което му съкращавало разходите с 40%. Да, но така винаги съществува риск, накрая да получиш пратка 1000 книги от Китай и да не ти хареса нещо в цветовете.
Не искам даотчайвам никой, напротив, ще се радвам да прочета тук още мнения от знаещи и пробвали в тази материя...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: ken   
Дата:   02-08-09 08:25

http://www.artscow.com/
ето тук можеш да си ги правиш онлайн и да ти ги изпратят по пощата. цената е поносима.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: compur   
Дата:   02-08-09 09:43

За творческа свобода = InDesign + Photoshop + Illustrator.
По-лесния вариант (но не по-евтин)= Човек, който знае да работи с програмите, до който ти сядаш и... работите заедно!
А за фирми, изработващи фотоалбуми - за София може да провериш също във Вранос.



Публикацията е редактирана (02-08-09 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: thomas   
Дата:   02-08-09 10:44

@gimik
Не разбрах как точно този безплатен софтуер ще ти послужи да си направиш фотоалбум (че и казваш, че го ползваш вече). Т.е. виждам как с него можеш да си подредиш и след това ПОРЪЧАШ фотоалбум единствено на онези, които са направили софтуера, но не и как да получиш файл(ове), с които да отидеш при който производител си поискаш. Такива софтуери - с лопата да ги ринеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: asahi   
Дата:   02-08-09 10:50

Дигитал в Бургас почнали да правят много кадърни фото книги.

За софтуера съм се изказал вече. Оттогава съм рзгледал няколко такива програмчета и те в крайна сметка правят едно и също:
1. Предлагат готови темплейти, съобрзени с размера за печат на машината.
2. Дават възможност за собствена подредба, но пак ограничена в размера на мапината.
3. Добавят прости надписи.
4. Поддържат страници (страниране).
5. Добавят цветни полета (фаши).
6. Не предлагат управление на цвета, цветокорекция, филтри върху картинките, работят само в sRGB.

Колегата Rorus си беше отпечатал такава книжка в Щатите. Качеството е добро, цветът е ограничен от CMYK пространството, въобще книжката изглежда добре.

Ако си наясно какво искаш да направиш, ако подбереш тематично снимките, ако поне малко разбираш от композиране на страници (малко по-друга наука) получаваш една хубава книга, на която всеки ще се наслади.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: thomas   
Дата:   02-08-09 11:07

@martinis
Фотоалбум се нарича една празна книга с джобчета или празни страници, в която си подреждаш или залепваш отделно отпечатани снимки. Когато се печата цялото нещо, това се нарича фотокнига. Независимо дали ще е отпечатана в 1, 10 или 10,000 бройки. Разбира се, когато е в 1 или 10 бройки, ISBN не й трябва. Такава е терминологията по целия свят, който аз съм проверявал. Не се учудвам, ако французите обаче са решили и този път да са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за Фото Книга
Автор: JeT   
Дата:   02-08-09 11:12

"...Колегата Rorus си беше отпечатал такава книжка в Щатите..."

Ето и два германски сайта за т.нар."фотокниги" с безплатен софтуер за РС/МАС за теглене:
1/ myphotobook
2/ fotobuch

Работи се изключително просто - asahi го е описал.

От пъвия сайт може да се поръчва с доставка в България (за втория не е пробвано).

Откъде ще поръчаш е въпрос на цена (на немски: Preise=цени) и срок за изработка - това за "фото-книгите", които са "серийна изработка".

В момента цените в България са високи и се сещам поне за двама "сватбари" дето си поръчват такива "фотокниги" в чужбина с доставка по куриер (и пак излиза по евтино).
[shtrak]

П.П.: Ако човек иска "уникална" фотокнига тези сайтове не могат да свършат работа.



Публикацията е редактирана (02-08-09 11:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »