Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 За коментарите под снимките
Автор: panaiot   
Дата:   31-03-08 21:50

Уважаеми съфорумци. До скоро аз като мнооого други потребители като гласувах за снимка, писах коментари от типа "Прекрасно", "готино", "хубаво дърво", ";)" и т.н. Сега не виждам нищо градивно в такива коментари. Те някак си не радват дори и да получа коментар - "стахотен кадър"! Моля ви нека изразяваме емоцията. Като си мислим "страхотен кадър", нека го изразим с повече думи, какво ни харесва в кадъра, цветовете, акцентите, емоцията на хората (ако има такива в кадъра), настроението и чуството което буди в нас. Не се изисква толкова писане. В едно изречение можем да бъдем критични, възхитени или достатъчно подробни. Да не забравяме и градивната критика. Аз лично също чувствам малко яд като имам негативна критика, но в крайна сметка после я използвам и така се надграждам малко или много. Затова съм трил много снимки и качвал други които са по-добри и т.н. [smilie24]. Моля и гласуващите в рейтинг Б да бъдат активни в критиката, била тя положителна или не, защото от тях критиката се предполага да е най-полезна. Общо схванахте мисълта ми [beer]

Ако подкрепяте идеята или не, пишете в тази тема. Вярвам, че всеки има какво да каже! [shtrak] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: nsirakov   
Дата:   31-03-08 22:51

по принцип съм за.. но си е глас в пустиня... не можеш да го промениш, така че се примири с положението...

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: tnt   
Дата:   01-04-08 07:49

като nsirakov [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   01-04-08 07:55

като тнт [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: asahi   
Дата:   01-04-08 08:56

Като Стоев [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: nsirakov   
Дата:   01-04-08 09:55

само Джъмбо

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: allx   
Дата:   01-04-08 10:34

Като allx


Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Phoki   
Дата:   01-04-08 11:21

Да, с такова отношение към проблема нищо няма да се промени, но не забравяйте, че промяната зависи от нас самите.....Не мислите ли, че ако започнем, може би с времето и други ще се включат? Дали по този начин няма сами да подобрим качеството на снимките си, а и на самия Форум? Не ви ли прави впечатление, че нещата във Форума куцат? Дали това не е една от причините? Дори отрицателната критика е по- добре от никаква, или "+","!" и всякакви нищо незначещи възклицания? Труден казус, но определено апатията налегнала сайта напоследък не е приятна......Все някой трябва да направи първата крачка, за да очертае пътя.....Аз ще пробвам, дано и други последват[smilie24] [beer] [shtrak] [shtrak] За по- добри снимки и качество на общуването във Форума[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Coincidentia   
Дата:   01-04-08 11:42

Аз се стремя така да правя - да коментирам по-обстойно, ама забелязвам, че почти винаги съм сам, пък и най-често не си личи авторите особено да се впечатляват от критиката, независимо дали е положителна или отрицателна... и това малко ми намалява мерака да пиша надълго и нашироко [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: mirandamoshe   
Дата:   01-04-08 11:59

Сега ми дойде идеа!Всеки да си сложи лимит за брои на думи и изречения в коментара,така ще имате ентусиасти за градивни критики или никой няма да ви напише коментар:)))пък гледайки чуждите снимки,не ви ли действа образователно?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: pepsy   
Дата:   01-04-08 13:22

Аз съм за критиките.Винаги когато на една фотка виждам нещо го казвам,с надеждата че някои и на мен ще ми каже, но уви единствения начин да получиш критики е като пишеш ЛС на някои.

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: ogimag   
Дата:   01-04-08 13:37

Като ogimag [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: asenr   
Дата:   01-04-08 13:37

Аз избягвам коментарите от препинателни знаци или 2-3 думи, но предвид че не съм много навътре във фотографията, почти не мога да дам градивен от фотографска гледна точка коментар. Това значи ли да си трая и да не пиша под снимките? Понякога ми се иска да кажа просто че дадена снимка ми харесва. А и никой не е длъжен като гледа снимки да пише отдолу какво не е наред или да дава безплатни уроци. Във всеки един форум всичко е на добра воля. Стига с тези капризи или не знам как да го нарека.

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Belloslava   
Дата:   01-04-08 15:02

Според мен всичко може да има добри и лоши страни, може да бъде хвалено и критикувано.
След като не може да накараме хората да критикуват снимките ни, може например да въведем отрицателни оценки. Има снимки които биха имали отрицателен резултат. Така както е сега на всички снимките с поне 5-6 точки "стават". Въвеждането на отрицателни точки би превърнало даването на оценка във вид дискусия.
(ТОВА Е ПРОСТО(А) ИДЕЯ :)

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: nsirakov   
Дата:   01-04-08 15:33

ima и още нещо... коментираш градивно... даваш съвет, а отсреща ти гърмят и се пенят, как може да критикуваш... пресен пресен пример ( да ме извяинява автора - нищо лично...)



http://212.36.3.59/site_pics/182/u_1205483357_ANI_kor_car.jpg




казвам, че текстурата е лоша по краката, така има изглед като от тромбофлебит...


а отговорът....

познай...

Авторът
30.03.2008 12:10
13, досаждаш, разкарай се


след 3 такива коментара и ми писва да ми дигат гири по този начин.. и отминаваш....


мда

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Lalinda   
Дата:   01-04-08 15:39

Повечето коментатори пишат по нещо едносрично, непременно хвалебствено, за да е ясно, че са гласували, сиреч, за да излязат от "анонимността". Вероятно това им носи някакви активи от типа "аз на тебе, ти на мен".

Ще спомена само мимоходом, че миналата седмица бях на една бакалавърска защита на студент по фотография, и двама от членовете на журито, подчертавайки изумително прецизната работа на дипломанта, казаха буквално, че и се повториха един друг, че ФОТОГРАФИЯТА Е ЗА ПЕРФЕКЦИОНИСТИ, НЕ ЗА МЪРЛЯЧИ.

Ако кажеш обаче такова нещо тук на някой мърляч, леле как ще ти скочи, и не само че няма да разбере какво си му казал, ами ще настанат масови безредици... може пък и да пожелае и профила ти да затрият, та да ти дойде ума в главата.

Затова, да кажа и аз накрая,

и аз като Lalinda.

С други думи, не пишете само за да е ясно, че сте раздавали злата. Повечето от тези злата изобщо не струват и пукната пара, разбира се... уви.

Бъдете критични. Впрочем, някои от критикуваните от мен тук ми благодарят в лични бележки (не ми се сопват публично..., то тук и няма и проследяване на коментарите, тъй че едва ли има полза и от публични сопваници).

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Myth   
Дата:   01-04-08 15:52

И аз съм за критиките по принцип, ама ти пък баси самочувствието дето го вадиш,
ТИ от кои си, от мърлячите или перфекционистите?

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: fahrenheit451   
Дата:   01-04-08 15:54

Аз имам много по-просто решение - предлагам коментарите да са платени. Преди да се хилите, си напрегнете малко мозъците, идеята е проста и нищо не пречи да проработи.
1. Естествено, че "хонорарите" ще са символични, но както много други неща тук, рационалността и практичността не са водещи. Хората, включително и проф фотографи са готови да си "губят" времето, за да водят безкрайни дискусии за абсолютно, световно маловажни неща, така че размера на "хонорара" ще се измерва най-вече като признание, а не като маннгизи.
2. Тук има достатъчно потенциални спонсори, имам предвид фирми, които могат да разпределят малки или по-големи бонуси под формата на "хонорари".
3. Колко все пак - може би към 50 лева на ден, смесено - сейлс промошънс и пари.
4. Кой ще го администрира - джъмбо и бони и клайд и другите, които съм чувал, че са основали този сайт.
5. Защо в крайна сметка, всичко това е необходимо - много просто: първо ще дадем възможност да се разсее заблудата, че част от фотографите тук са леко тъпи и второ, колкото и утопично да звучи, ще може да си говорим за малко по-духовни неща, освен единствено за скачащи бленди и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: allx   
Дата:   01-04-08 15:58

Се чуди-като Бредбъри ли или като Мур


Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: fahrenheit451   
Дата:   01-04-08 16:33

да, като Никълъс Никълби и неговите приятели

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: allx   
Дата:   01-04-08 16:46

Дикенс=Бисер

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: fahrenheit451   
Дата:   01-04-08 16:51

До Автор: nsirakov

Коментарът ви за дамата на столчето е погрешен. Добре е, че знаете думата "текстура", но явно авторът не е търсил естетиката на някоя руса поп фолк певица с гладки крака, а нещо доста по-смирено и интелектуално. В снимката има тъга, малко соц реализъм и нещо от Тулуз Лотрек. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: n1x0n   
Дата:   01-04-08 16:55

Удивително какви епитети и хвалби могат да се измислят за една БОЗА. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: Myth   
Дата:   01-04-08 16:58

Мдааааа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За коментарите под снимките
Автор: fahrenheit451   
Дата:   01-04-08 17:02

До Автор: allx

За ползата от матурите :-)

Any Friend Of Nicholas Nickleby Is A Friend Of Mine (1981) Ray Bradbury - шорт стори :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »