Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   29-03-08 17:23

Твърде късно се усетих да си взема някакво прилично джобно апаратче в допълнение към DSLR-а. Твърде късно, защото докато стопля, вече беше практически почти невъзможно да се намери Fuji F30 или F31 - т.е. апаратчета с "онази" матрица. Затова в края на краищата се насочих към Fuji F11 - чудесно апаратче с матрица, предшественик на "онази" матрица.
След няколко дена щракане мога да заявя, че F11 e извънредно приятно апаратче с приличен обектив - същия като на F30, достатъчно ръчни настройки - приоритет на диафрагма и на скорост и т.н.,и най-важното - матрицата позволява свободно използване на чувствителност до ИСО 400 , а според моите скромни изисквания и ИСО 800 е напълно използваемо, като в някои случаи ще се наложи и лека обработка.
Fujifilm F11 все още може да се намери в продажба - аз например го намерих в BestCam - т.е. компютърната фирма Comtrade 98 в София.
Накратко - ако ви трябва апаратче, което да е постоянно с вас в джоба ви и освен това да може да прави и прилични снимки и при по-високо ИСО, това Фуджи не е лош избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: ffwd   
Дата:   29-03-08 19:50

Аз съм спокоен, идва f100fd [smilie6] [beer]



Публикацията е редактирана (29-03-08 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   29-03-08 20:36

Моите дълбоки уважения към Фуджи за технологичния подвиг, който направиха с "онази" матрица - Super CCD HR VI - във F30, но някак си интуитивно се притеснявам от подобна матрица с 12 мегапиксела. Дано да не съм прав[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (31-03-08 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: ffwd   
Дата:   30-03-08 02:45

Някои никонци хранеха подобни страхове при преходите D70 -> D200 -> D300, но се оказаха напразни. [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: danny_falin   
Дата:   30-03-08 10:57

f100 e kato f20 или 40
няма ги "ръчните" настройки на ф30
а и почва от ф3.3

абе по-зле е, и голямата батерия я няма с която си спокоен че ще тъпчеш докато си изразходваш кадрите, на екскурзия не взимаш зарядно дори

ф30 - класика, новите някак все остават в сянката му

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: apollo   
Дата:   30-03-08 17:46

И аз си взех Ф11, защото Ф30-31 бяха вече изчерпани [smile]

Много добра вътрекамерна обработка. В центъра много остър обектив - единствено в крайщата на кадъра позамазва... но за 299лв. просто не виждам по добър избор/трябва да се отчетат и задължителните приоритети на апертура и скорост/[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-03-08 19:51

Аполо [beer]
Между другото, някой търсил ли е да се запаси с резервна батерия NP-120 и има ли ги някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: Grandpa   
Дата:   31-03-08 07:04

За какво ти е резервна - на Ф30 с месеци не зареждам батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-03-08 08:38

Вярно - батерията е с много голям капацитет. Аз за 4 дни нащраках над 500 снимки за проби, преди да се наложи презареждане. Питам за резервна, защото съм свикнал винаги да имам поне по още една - към Канона/350Д/ имам 2 /с батери грип/, а към турбосапунера/ФЗ 50/ - имам 3 [smile]



Публикацията е редактирана (31-03-08 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: Plamss   
Дата:   31-03-08 15:27

И аз хванах последния "Фотопавилионски" влак с малкото братче на Fuji F30-F20 за 259лв. Уникална машинка с чудесно макро и разбира се много добро представяне при лоши светлинни условия.[smilie24] [shtrak] [smilie24] [shtrak] [smilie24] [shtrak]
[smilie23] Но слабичка батерия само хД карта и няма ръчни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-03-08 20:21

Честито[beer]
Доколкото мога да съдя от ревюта и отзиви, F20 е чудесно апаратче. Честно казано, и аз се колебаех за него, но липсата на настройки на приоритет на диафрагма и скорост ме отказа [smile]
С такова апаратче моментално бих превключил на режим М, за да имам контрол над ИСО-то и за корекция на експозицията. Освен това в режим М може да се превключи и меренето - от интегрално в average.

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: apollo   
Дата:   31-03-08 20:28

Всъщност на Ф11 най неприятното е че няма хистограма, както и не показва прегоряло... и трябва да си опичам акъла за да не "светна" небе или нещо друго [smilie10]

/ама то май и другите го нямат/[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-03-08 20:46

За съжаление с хистограмата и прегорялото е така[smilie2] Според т.наречения Кьонигер от Videozona.ru където има негови пълни ревюта на F10, F11 и F30, и трите апаратчета имат склонност към завишаване на осветеността в режим интегрално мерене. Неговата препоръка е да се дава отрицателна експокорекция на 1/3 или 2/3 EV при силно контрастни сцени или тотално да се ползва режим на мерене average. Аз ползвам последния режим и общо взето рядко се получават прегорели участъци[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: plamss   
Дата:   31-03-08 22:39

mihajlov2, прав си М режима е най-гъвкав, даже тук махам и светкавицата само много рядко я пускам в режим запълваща[shtrak] А бе в резултат от "Фуджясването" ми, Никон-а взе да клеясва напоследък.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-03-08 23:04

Аз също съм "Фуджасъл" порядъчно напоследък[beer] - вече пети ден подред не ми е омръзнало Фуджито [smile] и има опасност от Канонско "клеясване"[smile]
Относно F20 препоръчвам ти да прочетеш ревюто за F10 на videozona.ru - струва ми се, че са доста подобни апаратчета с малка разлика в матриците.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: siluet   
Дата:   01-04-08 03:07

Да F30 си е класика и аз се сдобих скоро с една бройка, почти ново за 180$, иначе в Амазона са полудели продават ги нови на цена над 500$. Тук в Торонто все още се намират нови F10 и F20. Резервни батерии могат да се купят от е-bay аз си купих външно зарядно и 2 батерии за F30 на цена 10$ + 11$ доставката от Хон Конг до Торонто. Батерията на F30 става за F10 само и се залепя парче пластмаса или гума за да я притиска към контактите, защото е около 3мм по къса.

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: Plamss   
Дата:   01-04-08 13:16

mihajlov2, благодаря за инфото[smilie24] Но така и така се оформя клуб на "Фуджясалите" нека попитам може ли на Ф20 да се турне батерия на Ф30, а сега съм с 2 батерийки и менкам ли менкам[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: didesignbg   
Дата:   01-04-08 14:04

батериите не са заменими, физически не можеш да пъхнеш в ф20/40/50/100 батерията на ф30/31

Отговори на това съобщение
 Re: Хвалебствена ода за Fuji F11 или като няма риба, и ракът е риба
Автор: Plamss   
Дата:   01-04-08 14:32

Ех... да му се не види[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »